Fa En

نصب و راه اندازی قفسه بندی های صنعتی

26 مرداد ، 1399
تیم فضاسازان امین

مراحل ساخت قفسه بندی صنعتی چگونه است

یکی از مهم ترین نکاتی که در انبارهای صنعتی نگهداری کالا و محصولات مورد توجه است نوع قفسه بندی در آن است. برای همین تولید کنندگان این نوع قفسه ها به این مسئله توجه ویژه ای می نمایند. در این مقاله با مراحل ساخت قفسه بندی صنعتی بیشتر آشنا خواهید شد.

مراحل ساخت قفسه بندی مراحل ساخت قفسه بندی

معرفی قفسه بندی صنعتی

امروزه استفاده بهینه از فضا مورد توجه بسیاری از تولید کنندگان قفسه قرار گرفته است. شما نمی توانید فضایی را بدون طبقه بندی نمودن مورد استفاده صحیح قرار دهید. این امر از گذشته های دور نیز امری مورد توجه بوده است. ساخت کمد ها و طبقه بندی نمودن کابینت ها خود نمونه ای بارز از استفاده بهینه از فضای مورد مصرف است. اما در انبارهای صنعتی این امر کمی متفاوت تر نمود پیدا می نماید. در این گونه انبارها به علت گوناگونی محصولات و کالاها توجه به نوع قفسه بندی و همچنینی مراحل ساخت قفسه بندی صنعتی ویژه انبار بسیار مهم است. معمولا انبارها با توجه به نوع مواد دپو شده در آن به نوع مشخصی از قفسه بندی نیاز دارند. بر همین اساس این قفسه ها به انواع مختلفی دسته بندی می شوند.

معرفی انواع قفسه بندی صنعتی

یکی از مهم ترین مسائل در یک انبار سرعت و دقت در انبار نمودن کالاها می باشد. برای همین انبارها رابا توجه به اندازه آن و نوع محصولات انبار شده قفسه بندی می نمایند. از انواع قفسه بندی که در انبارها مورد استفاده قرار می گیرد می توان به این موارد اشاره نمود.

- قفسه بندی ثابت و متحرک
- قفسه بندی پالت راک
- قسه بندی پانل راک
- قفسه بندی پیچ و مهره ای
- قفسه بندی درایوین راک
- قفسه بندی سردخانه ای
- قفسه بندی کانتی لور
- قفسه بندی خودراهرو
- قفسه بندی خودسوله
- قفسه بندی نیم طبقه ای پیش ساخته
- قفسه بندی دفتری، مشبک، بازویی، کف پوشدار سنگین و سبک.
مراحل ساخت قفسه بندی صنعتی در این انبارها با طول عمر بالا و بسیار مقاوم  است. تا در اثر سنگینی وزن کالاها دچار تغییر و آسیب نشوند.

مزایای راه اندازی قفسه بندی صنعتی

از مهم ترین دلایلی که هر مالک انبار را برای قفسه بندی نمودن انبار خود مجاب می نماید استفاده بیشتر از فضای انبار می باشد. در صورت قفسه بندی نمودن هر انبار می توان تا حداکثر دو تا سه برابر از مساخت زمین انبار کالا در آن دپو نمود. یکی دیگر از مزیت های هر قفسه بندی دسترسی بسیار سریع و آسان به هر محصول انبار شده در این روش انبارداری می باشد. با قفسه بندی صنعتی می توان محصولات را به طور مرتب و طبقه بندی شده دسته بندی نمود. ایجاد نظم و انضباط در هنگام چیدن محصولات انبار شده و همچنین ایجاد زیبایی بصری در انبار. در قفسه بندی صنعتی هر گونه  محدودیت برای چیدن کالاها بر روی هم برداشته می شود. در این صورت با توجه به نوع عرضه می توان محصولات و کالاها را بر روی هم انبار نمود.

ساخت قفسه بندی های صنعتی ساخت قفسه بندی های صنعتی

مراحل ساخت قفسه بندی صنعتی

برای این که مراحل ساخت قفسه بندی صنعتی به صورت کاملا اصولی و درست انجام شود لازم است که ابتدا فضای انبار اندازه گیری شود. این کار باید کاملا دقیق صورت گیرد. متریال قفسه بندی باید با توجه به نوع شرایط محیط و نوع کالای انبار شده و همچنین وزن این کالا ها انتخاب شود. باید حتما نوع قفسه بندی و جنس آن و حتی اندازه های قفسه بندی در این مرحله انتخاب و معین شود. بعد از انتخاب متریال قفسه بندی در مراحل ساخت قفسه بندی صنعتی نوبت به برش کاری و جوش کاری این قفسه ها می رسد. در بعضی از موارد با توجه به نوع قفسه بندی مراحل ساخت قفسه بندی صنعتی به گونه ای دیگر انجام می شود. مثلا در صورتی که قفسه ها از نوع پیچ ومهره ای باشند. بعد از تولید لازم است که این قطعات به صورت دستی نصب و راه اندازی شوند. اما در صوتی که قفسه بندی از جنس فلزی باشد. بعد از جوشکاری، رولفرم، پانچ، پرسکاری و رنگ کردن قفسه ها از مراحل بعدی ساخت می باشد.

هزینه ساخت قفسه بندی صنعتی

معمولا هزینه ساخت قفسه بندی با توجه به متریال قفسه ها تعیین می شود. در صورتی که قفسه بندی از نوع فلزی باشد یکی از مهم ترین موارد تاثیر گذار بر قیمت این محصول نوسانات بازار ارز می باشد. با توجه به بالا و پایین شدن قیمت آهن در بازار و نوسان ارز قیمت قفسه بندی در مراحل ساخت قفسه بندی صنعتی دچار تغییر خواهد شد. از دیگر موارد تاثیر گذار بر قیمت این قفسه بندی ها متراژ فضای انبار می باشد. هر چه فضای انبار بزرگ تر باشد مقدار قفسه های مصرفی بیشتر در نتیجه قیمت بیشتر خواهد بود. جنس قفسه ها، تعداد این قفسه ها و مراحل ساخت و هزینه نصب همه بر قیمت تمام شده قفسه بندی تاثیر می گذارد.

مراحل ساخت قفسه بندی صنعتی و قفسه های دست دوم

در بعضی از موارد دیده شده است که مالکان انبارها به علت هزینه بالای مراحل ساخت قفسه بندی صنعتی اقدام به استفاده از قفسه های دسته دوم می نمایند. اگر چه این کار در ابتدا به نفع انباردار بوده و در هزینه ها تا مقدار زیادی صرفه جویی می نماید اما به دلیل هزینه بالای تعمیرات و نگهداری از این نوع قفسه ها در انتها باعث افزایش هزینه ها خواهد شد. 
برای همین به شما توصیه می نماییم در صورتی که شما نیاز به قفسه بندی صنعتی در انبار خود دارید از گروه های تولیدی که در زمینه تولید این محصولات فعالیت می نمایند استفاده نموده و این امور را به افراد با تجربه و خبره در این زمینه بسپارید. گروه تولید ما با سال ها تجربه در این زمینه به شما خدمات ارائه می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مراجعه و با کارشناسان در این سایت فضاسازان امین تماس حاصل فرمایید.

ساخت قفسه بندی صنعتینصب و راه اندازی ساخت قفسه بندی صنعتی

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از صفحات زیر نیز بازدید نمایید:

امنیت قفسه های فلزی و انبارها
نکات مربوط به مدیریت انبار از راه دور
اصول اولیه بهداشت در انبارها
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC