Fa En

چیدمان قفسه ها در فروشگاه های رنگ چگونه باید باشد

21 بهمن ، 1398
گروه فضاسازان امین

در فروشگاه های رنگ، قفسه بندی و چیدمان اقلام به چه صورت است؟

طراحی و دکوراسیون فروشگاه رنگ در افزایش فروش اجناس تاثیر دارد. یکی از نکات مهم در طراحی فروشگاه رنگ چیدمان قفسه ها در فروشگاه رنگ می باشد. با استاندارد سازی چیدمان در فروشگاه رنگ قفسه ها می توان نسبت به جلب نظر مشتری و ترغیب او به خرید اقدام نمود. از اصول قفسه بندی فروشگاه رنگ بهره گیری از قفسه بندی های محکم و چیدمان درست آنها می باشد. نحوه چیدمان اقلام و راحتی دسترسی به آنها نیز اهمیت زیادی دارد.

اهمیت قفسه بندی و چیدمان اقلام در فروشگاه رنگ

امروزه طراحی و دکوراسیون فروشگاه یکی از راه های موثر در جلب نظر بازدید کننده و تمایل او به خرید کالا می باشد. از این رو در فروشگاه های عرضه رنگ و تجهیزات نقاشی از اصول طراحی و دکوراسیون مدرن برای جلب مشتری بهره گرفته می شود. انتخاب قفسه بندی مناسب، چیدمان قفسه ها و نیز چیدمان اقلام رنگ نقش مهمی در موفقیت صاحبان فروشگاه ها برای کسب سود بیشتر و رضایت مشتری دارد.

اهمیت قفسه بندی در فروشگاه رنگنحوه چیدمان قفسه های فروشگاه

نکته های چیدمان قفسه ها در فروشگاه رنگ

قفسه بندی فروشگاه های رنگ و چیدمان اقلام عرضه شده اگر به صورت غیر اصولی و غیر حرفه ای باشد سبب آشفتگی فروشگاه شده و ظاهری بد به آن می دهد که در استقبال خریداران نیز تاثیر دارد. در حالی که با رعایت اصول طراحی و دکوراسیون می توان به بهترین وجه از فضای موجود در جهت هر چه بهتر شدن ظاهر فروشگاه رنگ بهره برد. در ادامه به برخی از اصول قفسه بندی انبار و چیدمان اقلام در فروشگاه رنگ اشاره می شود.

استفاده از قفسه بندی استاندارد و محکم

همانطور که می دانید در یک فروشگاه عرضه رنگ انواع بسته بندی های رنگ و تجهیزات جانبی آن به فروش می رسد که از تنوع در وزن برخوردار است. از این رو در انتخاب قفسه بندی فروشگاه رنگ باید دقت نموده و قفسه های محکم و مقاوم را تهیه نمود. برای چیدمان قفسه ها در فروشگاه رنگ و چیدمان اقلام باید تناسب بین وزن اقلام و استحکام قفسه بندی موجود را مد نظر قرار داد. در فروشگاه های رنگ از قفسه بندی های مقاوم که از انواع آلیاژهای مقاوم مانند آهن و آلومینیوم ساخته شده استفاده می شود.

دسته بندی اقلام در قفسه فروشگاه رنگ

در یک فروشگاه عرضه رنگ در کنار انواع رنگ های مختلف تجهیزات جانبی از قبیل تینر، رقیق کننده ها، تجهیزات رنگ و نقاشی ساختمان و همچنین بتونه وجود دارد. دسته بندی درست این اقلام در قفسه بندی سبب دسترسی آسان خریدار به این اقلام می شود. برای مثال می توان به دسته بندی اقلام براساس نوع محصول و برند سازنده اشاره کرد. با قرار گرفتن انواع مختلف یک جنس در کنار یکدیگر مشتری می تواند نسبت به مقایسه آنها اقدام نموده و کالای مورد نظر خود را انتخاب نماید.

دسته بندی اقلام در قفسه بندی فروشگاه رنگ قفسه دکوراسیون مغازه ابزار فروشی و رنگ فروشی

در دسترس قرار دادن محصولات پر فروش

برخی از اقلام رنگ و تجهیزات جانبی آن از معروفیت بیشتری برخوردار بوده و خریدار بیشتری در بازار دارد. از این رو در چیدمان قفسه ها در فروشگاه رنگ باید برای اقلام پر فروش فضای مناسبی در نظر گرفت. معمولا ابزار و وسایل نقاشی پر فروش در طبقه های میانی قفسه بندی قرار می گیرد که به راحتی قابل مشاهده باشد. بدین طریق مشتری بدون سردرگمی و به راحتی می تواند محصولات برند را مشاهده نموده و نسبت به انتخاب خرید آن ها اقدام نماید. از طرف دیگر پر فروش ترین اقلام فروشگاه رنگ می تواند در قفسه بندی های دو طرفه که در فضای میانی فروشگاه قرار داده می شود به نمایش گذاشته شود.

چینش مناسب اقلام در قفسه بندی

نکته مهم دیگر در چیدمان رنگ قفسه ها مغازه ها و فروشگاه رنگ چیدمان اقلام با توجه به وزن و ابعاد آن ها می باشد. همانطور که می دانید قوطی های رنگ، تینر، بتونه ساختمانی و غیره در ابعاد و وزن های مختلف بسته بندی و در فروشگاه ها عرضه می شود. از این رو در هنگام چیدن این اقلام در قفسه بندی فروشگاه های رنگ باید به وزن آن ها و سهولت جابجایی توجه نمود. بهترین راهکار در این مورد قرار دادن اقلام سنگین در طبقه بندی های پایین قفسه می باشد. از این طریق برداشتن این اقلام راحت تر بوده و فشار وارد بر قفسه بندی نیز کاهش می یابد. اقلام سبک تر از قبیل قوطی های رنگ کوچک، چسب و سایر ابزار رنگ و نقاشی را می توان در قفسه های میانی و بالایی قرار داد.

چیدمان قفسه ها در فروشگاه رنگ با توجه به فضای موجود

در یک فروشگاه بزرگ یا کوچک رنگ اقلام مختلفی وجود دارد و فضای گسترده را اشغال می کند. نکته مهم دسترسی آسان خریدار به این محصولات می باشد. از این رو چیدمان قفسه ها در فروشگاه رنگ باید به گونه ای باشد که به راحتی بتوان در بین راهروها رفت و آمد نمود و کالای مورد نظر را انتخاب کرد. دکوراسیون و چیدمان قفسه ها باید به گونه ای باشد که در کنار بهره گیری از فضای موجود مشتری بتواند به راحتی در بین قفسه های رفت و آمد نماید.

قرار دادن برچسب قیمت بر روی قفسه بندی

در کنار توجه به چیدمان قفسه ها در فروشگاه رنگ و چیدمان استاندارد اقلام در جهت رفاه حال مشتری اقدامات دیگری نیز می توان انجام داد که از آن جمله زدن برچسب قیمت اجناس می باشد. از آنجا که قیمت انواع اقلام از جمله محصولات مربوط به رنگ و نقاشی در حال نوسان می باشد، بنابراین اطلاع از قیمت روز این کالا اهمیت زیادی دارد. با قرار دادن برچسب قیمت کالا بر روی طبقه بندی قفسه ها امکان مقایسه قیمت وجود داشته و خریدار راحت تر می تواند انتخاب کند. با برچسب گذاری قیمت روی اقلام در فروشگاه رنگ دیگر نیازی به مراجعه مکرر خریدار به فروشنده جهت اطلاع از قیمت نخواهد بود. 

نوع چیدمان قفسه بندی در فروشگاه رنگفروشگاه ابزار نقاشی ساختمان

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC