Fa En

آیا خرید قفسه های دست دوم برای انبار درست است

1398/07/06 | تعداد نظرات :0 |
فضاسازان امین
|
مقالات

آیا خرید قفسه بندی انبار دست دوم کار درستی است

انبارداری یکی از خدمات بخش اقتصادی است که به منظور حفظ و نگهداری کالاها برای عرضه به موقع یا امکان دسترسی طولانی مدت به آن نوع کالا برای مصرف خانوارها است. یکی از اقدامات اساسی خرید قفسه بندی انبار برای نظم و نگهداری کالا و محصولات موجود در آن است. ما در این مقاله قصد داریم تا به صورت مختصر شما را با حرفه انبارداری آشنا کرده و نتیجه بگیریم که آیا خرید قفسه بندی انبار دست دوم کار درستی است یا خیر؟ با ما تا پایان این متن همراه باشید.

قفسه های انبار

قفسه های انبار

آشنایی با حرفه انبارداری

انبارداری یکی از حلقه های اصلی زنجیره اقتصادی کشور است که با تولید، توزیع، انتقال و مصرف کالا رابطه مستقیمی داشته و به عنوان یک واسط و اتصال دهنده برای انتقال کالا از مکان تولید تا باز مصرف آن نقش ایفا می کند. بخش بزرگی از سرمایه شرکت ها و سازمان های مختلف برای تهیه مواد اولیه و قطعات، تجهیزات در جهت تولید کالاهای اساسی انسان صرف خواهد شد؛ لذا مراقبت و نگهداری دقیق از این محصولات تولید شده برای توزیع به موقع آن ها در دست مردم و بازار یک اصل اساسی و مهم بوده و باید با برقراری یک نظام اطلاعاتی دقیق تمامی موجودی انبار را برای میزان سفارش و تاریخ دقیق تحویل کنترل کرد.

قفسه بندی انبار

قفسه بندی انبار

سیستم قفسه بندی انبار 

سیستم قفسه بندی انبار از اساسی ترین بخش های آن به شمار می آید که با توجه به تجهیزات، میزان اندازه و بزرگی کالا و نوع انبار برای ساخت آن اقدام می کنند. در انبارهای سنتی فاصله بین قفسه بندی انبار معمولا به اندازه عبور دو فرد در کنار یکدیگر در نظر گرفته شده و اگر از استاکر برای حمل بار در انبار خود استفاده می کند؛ بنابراین فاصله بین قفسه بندی انبار باید به میزانی باشد که این وسیله به راحتی کالا را از محلی به محل دیگر جابجا کند. عرض و ارتفاع قفسه بندی انبار باید به گونه ای باشد که به راحتی یک کالا درون آن قرار گرفته و فاصله قسمت بالایی قفسه حدود 60 سانتیمتر از سقف باشد. به طور کلی سیستم قفسه بندی انبار در دو نوع ثابت و متحرک وجود داشته و نوع متحرک ان مخصوص انبارهایی است که از فضای کوچک برای نگهداری کالا برخوردار هستند و نمی توان راهرویی بین قفسه ها ایجاد کرد. 

انبارداری

انبارداری

استفاده و کاربرد این قفسه ها باید به گونه ای باشد که بتوان از حداقل فضای انبار بهره برداری کرد و همچنین محدودیت های لازم موجود برای گذاشتن اجسام بر روی یکدیگر را بر طرف کرد.

آیا خرید قفسه بندی انبار دست دوم کار درستی است ؟

از آنجایی که هزینه های نگهداری کالا در انبار خیلی بالا بوده و مستلزم توجه و دقت فراوانی است، بنابراین برای صرفه جویی در هزینه های لازم برای ایجاد یک انبار می توان برخی از وسایل و تجهیزات را به صورت دست دوم انتخاب کرد. همانطور که اشاره شد سیستم قفسه بندی به عنوان یکی از بخش های اصلی انبار از اهمیت ویژه ای برخوردار است و چنانچه افراد بتوانند قفسه های خوب، سالم و با کیفیت را برای انبار خود به صورت دست دوم تهیه کنند؛ از این طریق می توان بخشی از هزینه های اضافی خود را در این مورد برای قسمت های ضروری تر صرف کنند.

نکات ضروری هنگام خرید قفسه های انبار دست دوم

اگر قصد خرید قفسه های دست دوم برای انبار خود را دارید؛ باید هنگام خرید همواره به نکات زیر توجه کافی را داشته باشید :

  • کیفیت مناسب و عدم فرسودگی سیستم قفسه بندی
  • بازبینی فضای انبار برای تناسب ابعاد و اندازه قفسه ها 
  • رعایت فاصله عرضی بین قفسه ها برای نقل و انتقال کالا
  • طول و عرض استاندارد هر قفسه برای نگهداری کالا
  • اطمینان از نصب صحیح پیچ و مهره های قفسه ها
  • اطمینان از استحکام و دوام قفسه برای نگهداری کالا
  • دسترسی راحت و آسان به کالا و محصولات جایگذاری شده
دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری فلوچارت انبارداری فرآیند انبارداری انبار قفسه بندی انبار قفسه بندی انبار خانه انبارگردانی قفسه بندی قفسه بندی نیم طبقه بالکن قفسه بندی انباری ویژگی قفسه بندی نیم طبقه قفسه بندی پیچ و مهره خصوصیات قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین قفسه بندی وسط فروشگاهی اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی قیمت قفسه وسط فروشگاه سفارش قفسه وسط فروشگاه قفسه بندی فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا انواع قفسه بندی خود ایستا قفسه بندی ویترین قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی پیشخوان و ویترین مزایای قفسه بندی ویترین مزایای قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی یک طرفه قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قابلیت قفسه بندی یک طرفه استاندارد قفسه بندی یک طرفه مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قفسه لنبار سازماندهی قفسه بندی انبار مزایای قفسه بندی انبار انبار و انبارداری چیدمان وسایل در قفسه انبار روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار کاربرد قفسه پالت راک اجزای تشکیل دهنده قفسه پالت راک استفاده از قفسه پالت راک خرید قفسه پالت راک قیمت قفسه پالت راک انبار چیست انباردار کیست وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار وظایف انباردار مسئولیت های انباردار عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار قفسه بندی در انبار منازل بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل قفسه بندی چیست سیستم قفسه بندی در انبار منازل آموزش روش انبارداری نکات مربوط به انبارداری بهترین آموزش روش انبارداری انواع انبارداری انبارداری مدرن و قدیمی مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن فرآیند کلی در انبارداری تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن قفسه انبار قفسه بندی سوپرمارکتی سیستم قفسه بندی انبار قفسه قفسه بندی راک انواع قفسه بندی انبار خرید انواع قفسه بندی ویروس کرونا covid19 Corona Virus کووید 19 قفسه بندی محیط اداری بهداشت در انبار قفسه بندی پایه دار قفسه بندی پانل راک پالت راک
جهت ثبت درخواست خود برای فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.