Fa En

دلایل و مزایای انبارگردانی چیست

1398/07/06 | تعداد نظرات :0 |
فضاسازان امین
|
مقالات

دلایل انبارگردانی چیست و چه مزیت هایی دارد

بسیاری از شرکت ها در کل جهان قبل از پایان سال جاری اقدام به انبارگردانی تمام انبارهای خود داشته تا از این طریق از موجودی دقیق کالاهای خود اطلاعات لازم را به دست بیاورند. انبارگردانی می تواند در تهیه بهترین برنامه ریزی در خصوص خرید کالا نقش و سهم بسیار بزرگی را ایفا کند و به همین جهت از اهمیت بالایی نیز برخوردار است.

انبارگردانی چیست؟ 

یکی از مهمترین عملیاتی که توسط هر شرکت و کارخانه ای سالانه صورت می گیرد، انبار گردانی می باشد به طوری که تمام شرکت ها موظف هستند تا طبق اصول حسابداری پایان دوره، هر ساله به شمارش تمام کالاهای موجود در انبار خود بپردازند و نه تنها شمارش دقیقی از موجودی کالا خود را در دست داشته باشند بلکه بتوانند آن را با موجودی سیستم تطبیق داده و مغایرت های موجود را تشخیص دهند. امروزه بسیاری از شرکت ها با استفاده از ابزارها و نرم افزارهای بسیار پیشرفته و دقیق به کنترل موجودی خود می پردازند چرا که فرایند انبارگردانی می تواند مزایای بسیار زیادی را به دنبال داشته و مدیر هر شرکتی نیز بایستی به این فرایند نهایت اهمیت را دهد. در فرایند انبار گردانی یک تیم بسیار حرفه ای و آموزش دیده از سرپرست انبار، یک نفر شمارشگر و یک نفر ثبت کننده بایستی تشکیل شود تا بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن تمام موجودی انبار را شمارش کنند. توجه داشته باشید که اگر فرایند انبارگردانی به طول بینجامد قطعا شمارش کالاها با مشکل مواجه شده و نتیجه درستی را در بر نخواهد داشت. 

انبارگردانی

انبارگردانی

دلایل انبارگردانی چیست؟  

بسیاری از افراد انبار  گردانی را کار اضافه تر دانسته و آن را فقط اتلاف وقت قلمداد می کنند این در حالی است که در بسیاری از کشورهای خارجی به این فرایند اهمیت بسیار زیادی را می دهند چرا که بر این باورند انبارگردانی اهداف بسیار بزرگی از جمله حصول اطمینان از کیفیت محصولات، شمارش دقیق موجودی انبار و کنترل کالاها را در بر دارد. مدیران می توانند با اطلاع دقیق از موجودی کالا در پایان دوره، حساب و کتاب های خود را به شکل دقیق تری بسته و برنامه ریزی مناسبی را برای سال آینده داشته باشند به همین جهت توصیه می شود که حتما موضوع و فرایند انبار گردانی را جدی گرفته تا از این طریق بتوانید از تمام مزایای انبارگردانی برخوردار باشید.

دلایل انبارگردانی

دلایل انبارگردانی

مزایای انبار گردانی

همانطور که در بخش قبلی نیز به این  موضوع پرداخته شد، انبارگردانی می تواند مزایای بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد که بی شک مدیران شرکت ها با آگاهی دقیق از این مزایا، اهمیت و وقت بیشتری را برای انبار گردانی انبارهای خود خواهند داشت. از مهمترین مزایای انبارگردانی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اطلاع دقیق از موجودی انبارها و ارائه ارقام صحیح در حساب های مالی
  • کاهش خطای کارکنان در موجودی انبار
  • مشخص شدن کالاهای ضایع و غیر قابل مصرف
  • کاهش ثبت شدن کالاهای تکراری
  • گزارش گیری بسیار دقیق از موجودی کالا در هر زمانی از سال
  • آشنا شدن با کالاهای تند گردش در انبار

یکی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از انبار گردانی این است که مدیران ارشد هر شرکتی می توانند به راحتی بعد از بررسی دقیق موجودی انبار و نیاز جامعه و مشتریان خود، برنامه ریزی بسیار دقیقی را در خصوص خرید یا تولید کالای جدید داشته باشند. که قطعا این موضوع نقش بسیار بالایی را در سودآوری شرکت به دنبال خواهد داشت.

انبارگردانی چیست

انبارگردانی چیست

اهمیت انبارگردانی

با توجه به توضیحات ارائه شده در بخش های قبلی به راحتی می توان به اهمیت انبار گردانی در هر شرکتی پی برد چرا که این امر می تواند نقش مستقیمی را در تولید یا خرید کالاهای جدیدی داشته باشد، همچنین قفسه بندی های انبار مرتب شده و نیاز انباردار را مشخص می نماید. همچنین به وجود آمدن اصول استاندارد و ابزارهای کارآمد در زمینه انبار گردانی نشان بزرگی از اهمیت این فرایند در بسیاری از شرکت ها و کشورهای جهان دارد و حتی می توان شاهد دوره های آموزشی مختلفی نیز در زمینه فرایند انبار گردانی در بسیاری از کشورها باشیم که این نیز نشان از بالا بودن اهمیت انبار گردانی می باشد.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری فلوچارت انبارداری فرآیند انبارداری انبار قفسه بندی انبار قفسه بندی انبار خانه انبارگردانی قفسه بندی قفسه بندی نیم طبقه بالکن قفسه بندی انباری ویژگی قفسه بندی نیم طبقه قفسه بندی پیچ و مهره خصوصیات قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین قفسه بندی وسط فروشگاهی اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی قیمت قفسه وسط فروشگاه سفارش قفسه وسط فروشگاه قفسه بندی فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا انواع قفسه بندی خود ایستا قفسه بندی ویترین قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی پیشخوان و ویترین مزایای قفسه بندی ویترین مزایای قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی یک طرفه قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قابلیت قفسه بندی یک طرفه استاندارد قفسه بندی یک طرفه مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قفسه لنبار سازماندهی قفسه بندی انبار مزایای قفسه بندی انبار انبار و انبارداری چیدمان وسایل در قفسه انبار روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار کاربرد قفسه پالت راک اجزای تشکیل دهنده قفسه پالت راک استفاده از قفسه پالت راک خرید قفسه پالت راک قیمت قفسه پالت راک انبار چیست انباردار کیست وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار وظایف انباردار مسئولیت های انباردار عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار قفسه بندی در انبار منازل بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل قفسه بندی چیست سیستم قفسه بندی در انبار منازل آموزش روش انبارداری انواع انبارداری انبارداری مدرن و قدیمی مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن فرآیند کلی در انبارداری تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن قفسه انبار قفسه بندی سوپرمارکتی سیستم قفسه بندی انبار قفسه قفسه بندی راک انواع قفسه بندی انبار خرید انواع قفسه بندی ویروس کرونا covid19 Corona Virus کووید 19 قفسه بندی محیط اداری بهداشت در انبار قفسه بندی پایه دار قفسه بندی پانل راک پالت راک قفسه بندی کتابخانه قفسه بندی صنعتی قفسه بندی پالت راک
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.