Fa En

فرآیند انبارداری به چه صورت است

06 مهر ، 1398
فضاسازان امین

انبارداری به چه شکل صورت می گیرد؟

فرآیند انبارداری مستلزم رعایت کردن موارد مختلفی می باشد که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. یکی از مهمترین مواردی که در انبارداری باید مورد توجه قرار گیرد قفسه بندی و داشتن یک حسابدار حرفه ای خواهد بود. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

فرآیند انبارداری

فرآیند انبارداری یکی از مواردی است که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید و این امر مستلزم رعایت کردن موارد مختلفی می باشد که حتما باید رعایت شوند. انبارها را می توان از نظر کاربری به انواع مختلفی دسته بندی نمود که به همین دلیل نمی توان یک نوع شیوه انبارداری را مناسب برای تمامی انبارها دانست و متناسب با نوع کالا باید شیوه خدمات رسانی متفاوتی داشته باشید.
از جمله مهمترین مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد می توان به بسته بندی و شیوه نگهداری از محصول اشاره نمود و باید تمامی مواردی که در نگهداری مواد به شما کمک خواهد کرد را به صورت کامل رعایت نمایید تا هیچگونه مشکلی در فرآیند انبارداری پیش نیاید. نوع موادی که قصد انبار کردن آن ها را دارید بیشترین تاثیر را بر فرآیند انبارداری خواهند گذاشت و باید شیوه نگهداری از محصول را به خوبی فرا گیرید. حتی مواد و وسایلی که شکنندگی نداشته و فاسد نمی شوند نیز در معرض نابودی قرار دارند و در صورت انبار کردن باید تمامی خصوصیات آن را فراگرفته و سپس نسبت به انبارداری اقدام نمایید.

فرایند انبارداری فرایند انبارداری

قرار دادن مواد مورد انباری

یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید تعیین محل درست قرار گرفتن اشیا انبار می باشد که حتما باید به صورت تفکیکی از یکدیگر باشند. یک انباردار حرفه ای ابتدا باید بداند که چه محصولی قرار است انبار شود و شرایط نگهداری آن چگونه است و سپس تمامی جوانب را برای نگهداری هرچه درست تر آن مهیا نماید. وسایلی که در انباری قرار داده می شوند از جنبه های مختلفی می توانند با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند که از جمله آن ها می توان به ابعاد وسایل اشاره نمود. علاوه بر آن برخی از مواد که ارزش غذایی دارند دارای تاریخ انقضا خواهند بود و به همین دلیل باید بخش ویژه ای را برای این مواد در نظر بگیرید و متناسب با تاریخ وارد شدن محصولات را به گونه چیدمان نمایید که محصولات قدیمی زودتر از انبار خارج شوند و هیچ یک از محصولات فاسد نشوند.

قفسه ها در فرآیند انبارداری

یکی از مهمترین بخش های انباری را می توان قفسه ها دانست که در انتخاب قفسه ها باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید چرا که قفسه بندی انبار باید به گونه ای در نظر گرفته شود که بتوانید محصول مورد نظر را به سادگی در داخل قفسه قرار دهید. لازم به ذکر است که در شیب قفسه ها نیز باید دقت داشته باشید چرا که این شیب قفسه است که می تواند نحوه قرار گرفتن محصول را تعیین کند. ارتفاع قفسه ها نیز یکی از موارد قابل توجه می باشد که در این رابطه باید گفت: قفسه ها را می توانید در انواع ارتفاع های مختلف نصب نمایید و تعیین ارتفاع آن بستگی به نیاز شما خواهد داشت. در برخی موارد قفسه ها به صورت ریلی تهیه می شوند و در برخی موارد دارای چرخ های کوچک هستند که امکان جابجایی قفسه ها را فراهم خواهد کرد.

 فرایند انبار

حسابداری انبار

یکی از مهمترین مولفه هایی که در فرآیند انبارداری باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید حسابداری انبار می باشد. باید در همه شرایط بدانید که چه مقدار موجودی در انبار شما وجود دارد و به همین دلیل باید لیست کاملی از انواع اجناس موجود در انبار خود داشته باشید. یک حسابدار حرفه ای هر ساله باید دفتر کل انبار را به درستی ارائه نماید و به هیچ وجه نباید اشکالی در کار وی وارد باشد. حسابدار انبار لیست تمامی ورودی ها و خروجی های انبار را باید در دست داشته باشد و در صورتی که جنسی وارد و یا خارج انبار شود باید لیستی از آن تهیه شود.

 قفسه ها در فرآیند انبارداری

شما می توانید برای دریافت اطاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC