Fa En

قفسه پالت راک قابل تنظیم چیست

19 تیر ، 1402
فضاسازان امین

قفسه پالت راک قابل تنظیم یکی از انواع قفسه‌های فلزی پرکاربرد در انبارهای صنعتی است که متناسب با ابعاد بار و کالا می‌توان اندازه ارتفاع قفسه‌ها را تنظیم کرد. با توجه به اینکه این قفسه‌ها پیچ و مهره ای هستند، براحتی و از طریق ستون‌های سوراخ دار می‌توان ارتفاع طبقات و سلول‌های مورد نظر را تنظیم کرد که به شدت در بهره وری از انبار موثر خواهد بود. در ادامه نگاه کاملی به قفسه پالت راک قابل تنظیم و ویژگی‌ها، کاربرد و قیمت آن خواهیم داشت.استفاده

 قفسه پالت راک

قفسه‌های فلزی در انبار‌های بزرگ بیشترین کاربرد را دارند و در این میان قفسه پالت راک از اهمیت بیشتری برخوردار است. این قفسه‌ها تماما فلزی هستند و بارهای پالتی را در خود نگهداری می‌کنند و از نظر عمق و تعداد پالت‌ها در هر دهانه و سلول با هم متفاوت هستند. قفسه پالت راک در واقع نام دیگر قفسه‌های پالت راک است. چون قفسه‌های پالت راک دارای اتصالات پیچ و مهره ای هستند و نبشی‌های به کار رفته در آنها ارتفاع هر دهانه را تنظیم می‌کند.

مانند قفسه بندی مشبک فلزی می‌توان ارتفاع هر یک از طبقات قفسه‌های پالت راک را تنظیم کرد. با این قابلیت می‌توان پالت‌های دارای ابعاد بزرگ را در ردیف‌های بلندتر قرار داد و برای پالت‌های کوچک ردیف‌هایی با ارتفاع کم را انتخاب کرد.

قفسه پالت راک قابل تنظیم

قفسه پالت راک قابل تنظیم

ویژگی های قفسه پالت راک قابل تنظیم

هر یک از قفسه‌های مورد استفاده در انبار دارای ویژگی‌های خاصی هستند و بر همین اساس انتخاب و در انبارها نصب و اجرا میشوند. از مهم ترین ویژگی‌های قفسه بندی پالت راک قابل تنظیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به دلیل استفاده از فلزات مقاوم و اجزای فلزی با ضخامت بالا در بخش‌های مختلف قفسه، از کف تا سقف انبار را با این قفسه‌ها می‌توان طبقه بندی کرد.
  • ارتفاع هر یک از دهانه‌های این قفسه‌ها متناسب با ابعاد بار و کالا قابل تنظیم است.
  • بعد از نصب قفسه‌ها در صورت نیاز می‌توان ارتفاع دهانه‌ها را تغییر داد
  • فلزات به کار رفته در این قفسه‌ها از نوع ضد زنگ است
  • عمق دهانه قفسه‌ها در زمان نصب قابل تنظیم است. تمام طبقات عمق دهانه مشابه و یکسانی دارند تا از ریزش بار و سازه جلوگیری شود.
  • بار در این قفسه‌ها به کمک لیفتراک قابل جا به جایی و چیدمان است.

مزایای قفسه پالت راک قابل تنظیم

با توجه به ساختار کلی، استفاده از این قفسه‌ها مزایای زیادی دارد از جمله:

استفاده بهینه از انبار         

یکی از بهترین کارها برای افزایش بهره وری انبار، تنظیم ارتفاع و عرض دهانه قفسه‌ها بر اساس ابعاد بار و کالا است. این اندازه‌ها با ابعاد بار و کالا تناسب داشته و به همان نسبت فضای بدون استفاده در انبار کمتر خواهد شد. به عنوان مثال فرض کنید تمام ردیف‌های قفسه‌های پالت راک دارای یک اندازه ثابت و یکسان باشند. برخی از بارهای درون انبار ابعاد کمتری از ابعاد سلول‌ها و ردیف‌های قفسه دارند. در این صورت بخشی از فضای قفسه خالی است و باعث کاهش راندمان انبار خواهد شد.

این در حالی است که اگر ارتفاع دهانه را متناسب با بار و کالا تنظیم کرد، بهره وری و راندمان انبار را افزایش پیدا می‌کند.

اگر می خواهید درباره نحوه صحیح چیدمان قفسه های انبار اطلاعات بیشتر بخوانید، ما در مقاله ای با عنوان "روش های چیدمان وسایل در قفسه های انبار کدام است" به طور کامل به این موضوع پرداخته ایم.

  

قفسه پالت راک در انبار

قفسه پالت راک قابل تنظیم انبار

کاهش هزینه های انبار

با انتخاب قفسه مناسب می‌توان هزینه‌ها را نیز تحت تاثیر قرار داد. اگر ارتفاع دهانه‌های قفسه را با ابعاد بار و کالا متناسب کرد، در قفسه بار بیشتری قابل نگهداری خواهد بود. در این صورت نیاز به خرید قفسه بیشتر در انبار نیست و از همان تعداد قفسه‌های موجود به صورت بهینه استفاده کرد.

تناسب انبار با توسعه کسب و کار

مزیت دیگری که می‌توان برای قفسه‌های پالت راک قابل تنظیم در نظر گرفت، تناسب آنها با رشد و توسعه کسب و کار است. با توسعه کسب و کار می‌توان ارتفاع دهانه‌ها و ردیف‌های قفسه‌ها را تغییر داد. به عنوان مثال اگر پالت‌های بزرگی دارید، کافیست ارتفاع طبقات را از روی ستون سوراخ دار افزایش دهید.

استحکام بالا

قفسه های پالت راک قابل تنظیم بر اساس استانداردها طراحی و اجرا می‌شوند. به همین دلیل حتی میزان افزایش ارتفاع طبقات بر اساس استانداردها بوده و در کنار بدنه تمام فلزی، باعث بهبود ایمنی و افزایش استحکام سازه میشود.

کاربرد قفسه پالت راک قابل تنظیم

از قفسه‌های پالت راک قابل تنظیم در انبارهای بزرگ و صنعتی که بار آنها با پالت جا به جا میشود می‌توان استفاده کرد. برخی از موارد کاربرد این قفسه‌ها عبارتند از:

  • استفاده برای نگهداری قطعات و مواد اولیه کارخانه‌ها
  • نگهداری مواد غذایی، دارویی و بهداشتی آرایشی
  • استفاده در انبار صنایع خودروسازی
  • استفاده در انبار کارخانه تولید لوازم خانگی

قیمت قفسه پالت راک قابل تنظیم

قیمت قفسه پالت راک قابل تنظیم بر اساس ابعاد و تعداد طبقات مورد نظر و نوع فلزات استفاده شده در روند تولید تعیین می‌شود. قیمت‌ها در کارخانه به دلیل حذف واسطه‌ها، ارزان تر از سایر مراکز فروش قفسه است. در حالت کلی هر اندازه تعداد طبقات و ارتفاع این قفسه‌ها بیشتر باشد، به همان نسبت اجزای بیشتری در آنها به کار رفته و در نهایت باعث افزایش قیمت می‌شود.

کلام آخر

فضاسازان امین یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان انواع قفسه انبار در مدل‌ها و ابعاد مختلف است. این مجموعه طراحی و ساخت قفسه پالت راک قابل تنظیم را به صورت کاملا استاندارد با بهترین فلزات مقاوم و ضد زنگ انجام داده و در نهایت این قفسه‌ها را نصب می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی پایین صفحه با کارشناسان فضاسازان امین تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC