Fa En

بهترین تهویه مطبوع برای انبار کدام است؟

05 بهمن ، 1400
تیم فضاسازان امین

بهترین تهویه مطبوع برای انبار زمانی انجام می شود که از تجهیزات پیشرفته و مناسب استفاده کرده باشید. در نظر داشته باشید که محصولی هم که در انبار از آن نگهداری می کنیم نیز می تواند در نوع تهویه هوا تاثیرگذار باشد. تهویه هوا توسط دستگاه هایی انجام می شود که قادر هستند گرد و غبار و آلودگی های مختلف را بر اساس فیلتری که دارند، بگیرند و هوایی پاک را برگردانند. افرادی که از مشکلات ریوی رنج می برند و یا در مشاغلی فعالیت می کنند که وجود تهویه الزامی می باشد، باید از نوع حرفه ای آنها استفاده کنند.

بهترین تهویه مطبوع برای انبار چگونه طراحی می شود؟

 • آسایش و حس راحتی در کارکنان یکی از مهمترین عوامل در انتخاب بهترین تهویه مطبوع برای انبار می باشد، زیرا اگر اکسیژن کافی در محیط وجود نداشته باشد، ممکن است که سطح اکسیژن خون و مغز نیز پایین بیاید و میزان بازدهی کار آنها کمتر شود، در نتیجه هم زودتر خسته می شوند و هم اینکه کار ها کند تر پیش خواهند رفت.
 • دستگاه های جدید تهویه ساز می توانند میزان رطوبت، دما و ... محیط را بررسی کنند و به صورت خودکار متوجه شوند که باید چه فرایندی را در پیش بگیرند. کار با این سری از دستگاه ها بسیار راحت تر بوده و اطمینان بیشتری به شما خواهد داد.
 • برخی از محصولات در قفسه بندی انبار ممکن است که به دمای کم نیاز داشته باشند و برخی دیگر کاملا برعکس هستند، این وظیفه بر عهده دستگاه های تهویه کننده می باشد. در نوع قدیمی آنها معمولا تنها تبادل هوا انجام می شد، اما دستگاه های جدید امکانات بیشتری در خود دارند.
 • دو اتفاق با کمک این دستگاه ها رخ می دهد، در حالت اول گردش داخلی انجام شده و در حالت بعدی هوای داخل محیط با هوای بیرون عوض خواهد شد.
 • برای دمای پایین در تهویه هوا استاندارد هایی وجود دارد که باید رعایت شوند، برای مثال در مواردی که لازم است داخل انبار کمی خنک باشد، میانگین دمای تعیین شده نباید از 4 درجه کمتر شود، زیرا ممکن است که تجهیزات دیگر مانند لوله های آتش نشانی، لوله های گاز و ... دچار یخ زدگی شوند که خود دردسر های زیادی را برای ما ایجاد می کند.
 • بیشتر بخش هایی از انبار تهویه دارند که عبور و مرور خودرو در آنجا به مقدار زیادتری انجام می شود. می دانیم که دود حاصل از فعالیت خودرو می تواند باعث سردرد، خرابی زودتر محصولات خوراکی، کاهش میزان اکسیژن خون و ... شود.
 • اگر بخشی از انبار دستگاه ویژه بهترین تهویه مطبوع برای انبار نداشت، مطمئن باشید که فضای بازی قرار دارد که می تواند هوای تازه را به همراه داشته باشد.
 • نوع ارزان این دستگاه ها تنها به تصفیه داخلی هوا می پردازند و مصرف انرژی در آنها بسیار کمتر از بقیه می باشد.

پربازدیدترین مطالب تیم فضاسازان امین

بهترین تهویه مطبوع برای انبار

بهترین تهویه مطبوع برای انبار

انواعی از بهترین تهویه مطبوع برای انبار، سیستم گرمایشی و سرمایشی

 • دستگاه زنت یکی از دستگاه های کاربردی برای تهویه هوا می باشد که در خود آپشنی همچون کولر آبی برای خنک کاری به روش تبخیری دارد. تنظیم رطوبت در این دستگاه کمی ضعیف است اما در عوض میزان انرژی مصرفی آن بسیار کم بوده و تهیه آن صرفه اقتصادی دارد.
 • دستگاه اکونوپک نسخه کامل تر دستگاه زنت می باشد، زیرا در دستگاه زنت شما تنها شاهد خنک کردن و تهویه خواهید بود، این در حالتی است که دستگاه اکونوپک هم مجهز به سیستم گرمایشی می باشد و هم می تواند سیستم سرمایشی را در فصل های گرم سال و یا .... داشته باشد. این دستگاه برای بخش های مختلف انبار کاربرد دارد و می تواند در کمترین زمان بیشترین سرعت برای تهویه را از خود نشان دهد.
 • سیستم چیلر، بویلر و هواساز باید در کنار هم قرار داشته باشند تا تمامی ذرات موجود در هوا و همچنین رطوبت مورد بررسی و تهیه قرار بگیرند. این سیستم می تواند بهترین تهویه مطبوع برای انبار را داشته باشد. در واقع سیستم چیلر برای بخش سرمایشی، بویلر برای بخش گرمایشی و هواساز نیز رطوبت را بررسی می کند.

انواع بهترین تهویه مطبوع برای انبار

انواع بهترین تهویه مطبوع برای انبار

سیستم تهویه مطبوع مرکزی

 • استفاده از این سیستم باعث می شود که مصرف انرژی به مقدار خیلی زیادی کاهش پیدا کند، زیرا کندانسور ساختمان حذف می شود.
 • برای استفاده از این نوع تهویه ها لازم نیست که تراس های مختلفی داشته باشیم، بلکه با قرار گیری سیستم اصلی در یک مکان مشخص، کار ها انجام می شوند.
 • مصرف دیماند، کابل های برق و کنتور و هر تجهیزات مشابه دیگری کاهش پیدا می کند که در نوع خود قابل توجه می باشد، در نظر بگیرید که حذف این گزینه ها در نهایت چقدر در تعیین قیمت نهایی می توانند تاثیر گذار باشند.
 • می توانند حدود 30 سال عمر کنند.

تهویه مطبوع مرکزی

تهویه مطبوع مرکزی

سیستم تهویه مطبوع مستقل

در نوع مستقل دو محل برای نصب آنها وجود دارد:
 1. اگر تعداد طبقات بالای 5 می باشد، هر واحد باید آن را در تراس خود قرار دهد.
 2. اگر تعداد طبقات کمتر از 5 می باشد، افراد می توانند بهترین تهویه مطبوع برای انبار خود را در پشت بام قرار دهند.

تهویه مطبوع مستقل

تهویه مطبوع مستقل

سیستم تهویه صنعتی

بهترین تهویه مطبوع برای انبار زمانی قابل مشاهده می باشد که شما بر اساس متراژ محل، تعداد طبقات، دستگاهی را تهیه کنید که می تواند ظرفیت مناسبی برای انجام این کار داشته باشد. این دستگاه ها اندازه بزرگی دارند و میزان صدای تولیدی در آنها نیز از بقیه کمی بیشتر می باشد. تنها با کمک 1 تا 2 تا از آنها می توانید به تهویه محیط بسیار بزرگی بپردازید که خود بسیار کارآمد می باشد.

سیستم تهویه صنعتی

سیستم تهویه صنعتی

تقسیم بندی سیستم تهویه هوا بر اساس نوع سیال

 • آب و هوا؛ تهویه از نوع گرمایش به وسیله آب و سرمایش به وسیله هوا صورت می گیرد.
 • تمام هوا که با کمک چیلر و دیگ گرم کار می کند.
 • تمام آب؛ بخش عمده ای از بهترین تهویه مطبوع برای انبار در این روش، با کمک آب انجام می شود، البته در تنظیم رطوبت کمی ضعیف است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC