Fa En

عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفسه راک نیمه سنگین

10 مهر ، 1400
تیم فضاسازان امین

برای راه اندازی یک انبار نیاز به یک فضای وسیع و قفسه بندی با توجه به نوع و اندازه محصول است. محصولات با وزن زیاد و حجم بزرگ نیاز به سیستم قفسه بندی راک دارند. با عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفسه راک نیمه سنگین و انواع این نوع قفسه بندی بیشتر آشنا خواهیم شد.

قفسه بندی راک

این نوع قفسه بندی از پرمصرف ترین نوع قفسه بندی در هر انبار است. قفسه بندی راک به انواع مختلفی تولید می شود و به همین سبب می تواند برای انبارهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. نحوه تولید و نوع متریال بسیار مقاوم قفسه بندی راک آن را برای محصولات بسیار سنگین مناسب نموده است.

قفسه بندی راک

قفسه بندی راک

انواع قفسه بندی راک

همان گونه که اشاره شد این نوع قفسه بندی به انواع مختلف دسته بندی می شود.

  • پالت راک، این نوع قفسه بندی برای نگهداری محصولات با پالت در تولید شده است و به همین علت به این نام خوانده می شود. محصولات بزرگ و سنگین توسط ماشین های مخصوص در این قفسه ها قرار گرفته و به سادگی قابل جابجایی هستند.
  • پانل راک یا بالکی راک، این نوع نیز برای محصولات سنگین و بزرگ در انبارها مورد استفاده قرار می گیرند. از ویژگی های مهم این نوع قفسه بندی راک کیفیت بالای متریال بدنه آن است. این کیفیت مانع از آسیب دیدگی قفسه ها در اثر وزن زیاد محصولات می شود. این نوع قفسه بندی به نام راک کفپوش دار نیز خوانده می شود. استفاده از پله و یا بالابر برای حرکت در میان قفسه ها از شاخصه های مهم این نوع قفسه بندی است و باعث راحتی جابجایی محصولات در آن می شود.
  • قفسه بندی درایوین راک، در این نوع از محصولات با وزن معین و تقریبا هم حجم استفاده می شود. انبارها با ارتفاع بالا از مهمترین موارد استفاده این نوع قفسه بندی است.
  • قفسه بندی ایزی راک، این نوع نیز برای محصولات نیمه سنگین در نظر گرفته می شود. ویژگی های مهم این نوع قفسه بندی نصب راحت، اتصال به هم بدون پیچ و مهره و قابلیت تنظیم ارتفاع آن است. برای همین به آن ایزی به معنای راحت گفته می شود.

قفسه راک

قفسه راک

عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفسه راک نیمه سنگین

به دلیل استفاده از قفسه بندی راک در نگهداری از محصولات سنگین و حجیم این نوع قفسه بندی به نام قفسه بندی راک نیمه سنگین و سنگین شناخته می شود. بیشتر انبارهایی که در آن از محصولات نیمه سنگین نگهداری می شود از این نوع قفسه بندی به دلیل کیفیت بالای متریال بدنه و قیمت مناسب آن استفاده می نمایند. اما چند عامل باعث می شود تا قیمت این نوع قفسه بندی تغییر پیدا کند با عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفسه راک نیمه سنگین بیشتر آشنا می شویم.

قیمت قفسه راک نیمه سنگین

قیمت قفسه راک نیمه سنگین

مساحت انبار

بسته به مساحت انبار از تعداد قفسه بندی های گوناگونی در آن استفاده می شود. انبارهای بزرگ از تعداد قفسه بندی های بیشتر و انبارها کوچک از تعداد قفسه های کمتری برخوردار هستند. به همین سبب از عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفسه راک نیمه سنگین مساحت فضای مورد نظر هر انبار برای نصب این نوع قفسه بندی است.

ارتفاع انبار

بعضی از مالکان انبارها قفسه بندی ها را تا سقف انبارها در نظر می گیرند. این کار باعث می شود تا تعداد قفسه های مورد نیاز بیشتر شود. از عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفسه راک نیمه سنگین تعداد و ابعاد قفسه ها است. با بالا بودن ارتفاع قفسه بندی نیاز به ایجاد پلکان و بالابر نیز در این نوع قفسه بندی وجود دارد که این عوامل خود از عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفسه راک نیمه سنگین است. زیرا مصرف آهن در این قفسه ها بیشتر است.

ارتفاع انبار در قیمت قفسه راک

ارتفاع انبار در قیمت قفسه راک

ابعاد قفسه ها از عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفسه راک نیمه سنگین

بسته به نوع محصول از ابعاد مختلف قفسه بندی در هر انبار استفاده می شود. بعضی از محصولات بزرگ اما سبک هستند و برعکس تعدادی از محصولات کم حجم اما سنگین هستند. به همین سبب ابعاد قفسه بندی بنا بر نوع محصول نگهداری شده در انبار متغیر است. هر چه ابعاد قفسه بندی ها کمتر باشد تعداد قفسه های مورد نیاز در انبار بیشتر است و هرچه محصولات بزرگ باشند تعداد قفسه ها در این انبارها کمتر است که این امر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفسه راک نیمه سنگین است.

کیفیت متریال قفسه بندی

معمولا بیشتر قفسه ها از متریال مرغوب تولید می شوند. اما افرادی هستند که اقدام به تولید این محصولات با کیفیت پایین و از مواد درجه دو می نمایند. این قفسه ها اگرچه از نظر قیمت ارزان تر هستند اما از عمر و استحکام کمتری نیز برخوردار هستند. به همین دلیل در زمان خرید هر نوع قفسه حتما از اعتبار تولید کننده و درجه کیفی متریال قفسه ها اطمینان کامل حاصل نمایید. عدم توجه به این موضوع باعث بروز مشکلات زیاد و ایجاد خطر برای افراد شاغل در انبار می نماید. علاوه بر آن عدم تحمل وزن محصولات باعث شکستگی در قفسه ها و بروز ضررهای اقتصادی هنگفت می شود.

متریال قفسه بندی

متریال قفسه بندی

قیمت آهن و نوسانات بازار ارز و تاثیر بر قیمت قفسه بندی

از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفسه راک نیمه سنگین قیمت آهن در بازار است. به دلیل تولید این نوع قفسه ها با آهن با نوسان بازار ارز و تغییر در قیمت آهن می توان انتظار داشت که قیمت قفسه بندی راک نیمه سنگین نیز دچار تغییرات شود. در بعضی از مواقع افراد از قفسه بندی ها دست دوم برای انبارهای خود استفاده می نمایند. که این کار باعث کاهش هزینه ها می شود. اما در صورتی که از نحوه خرید قفسه دست دوم اطلاع کافی ندارید هرگز سعی نکنید که از این قفسه ها استفاده نمایید. بروز آسیب های نامشخص و عدم همخوانی ابعاد قفسه ها با انبار باعث بروز حوادث ناگواری برای گروه کاری در این محیط ها می شود.

فراموش نکنید که سفارشی سازی قفسه بندی برای هر فضا از عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفسه راک نیمه سنگین است. در تولید قفسه به صورت سفارشی هر انبار با توجه به مساحت و ارتفاع و نوع محصول، قفسه تولید می شود که با بالا بودن درجه کیفی متریال قفسه ها و پوشش دهی سطح آن با گالوانیزه گرم نیز عمر و استحکام این قفسه ها تا سال ها تضمین خواهد شد. علاوه بر آن استفاده از نگهدارنده در هر قفسه بندی باعث دوام و استحکام بیشتر قفسه ها شده که مصرف آهن بیشتری را نیز طلب می نماید.

پرطرفدارترین مطالب ما را از دست ندهید!

برای اطلاع از عوامل تاثیرگذار بر قیمت قفسه راک نیمه سنگین و نحوه محاسبه قیمت قفسه بندی برای هر انبار می توانید با کارشناسان ما در سایت مشاوره نمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC