Fa En

قفسه پانل و پالت راک دست دوم یا نو کدام بهتر است

17 آبان ، 1400
تیم فضاسازان امین

قفسه بندی در انبارها به انواع مختلف و با روشهای متفاوتی انجام می شود. هزینه قفسه بندی در انبارها نیز معمولا بسیار زیاد است. برای کاهش این هزینه ها می توان از قفسه های دست دوم استفاده نمود. اما قفسه پانل و پالت راک دست دوم یا نو کدامیک بهتر است؟

قفسه بندی پانل راک در انبارها

این نوع قفسه بندی یکی از متداول ترین نوع قفسه بندی در انبارها است. این نوع به قفسه بندی راک با کفپوش سنگین و یا قفسه بندی بالکن دار نیز شناخته می شود. شباهت قفسه بندی پانل راک و پالت راک باعث شده است تا بعضی از افراد این دو را به هم اشتباه بگیرند. در قفسه بندی پانل راک خود قفسه بندی دارای کفپوش از متریال فلز و سنگین است. در این نوع قفسه بندی بیشتر از محصولاتی نگهداری می شود که وزن بسیار زیادی نداشته باشند و حمل و نقل آن ها نیز تنها توسط نیروی کارگر انجام می شود. از مهم ترین مزیت این نوع قفسه بندی به دلیل نوع متریال بدنه که از فلز است استحکام بالا و مقاومت زیاد در برابر عوامل محیطی مانند ضربه است. عمر طولانی نیز از ویژگی های مهم این نوع قفسه بندی به شمار می رود.

قفسه بندی پالت راک

قفسه بندی پانل راک

قفسه بندی پالت راک

بیشتر انبارهایی که محصولات و کالاهای سنگین در آنها نگهداری می شوند از قفسه بندی پالت راک استفاده می کنند. این نوع از اجزایی مانند؛ بازو، قاب، رابط، قفل بازو، زیر پالتی، پالت های پروفیل دار و... تشکیل شده است. تفاوت پانل راک و پالت راک تنها در دارا بودن کفپوش سنگین در پانل راک است. اما در پالت راک به دلیل عدم وجود کفپوش قفسه بندی سبک تر و حمل و نقل آن ساده تر انجام می شود. علاوه بر آن این نوع از مزیت ابعاد متنوع، سرعت در دسترسی به کالاها، طراحی های ویژه برای هر انبار و اتصال راحت قطعات توسط پیچ و مهره است. برای جابجایی کالاها نیز در این نوع از لیفتراک استفاده می شود.

قفسه بندی پالت راک

قفسه بندی پالت راک

قفسه پانل و پالت راک دست دوم یا نو

افرادی که از محصولات در انبار نگهداری می کنند و یا در فکر راه اندازی یک انبار برای نگهداری از محصولات مختلف هستند باید ابتدا به فکر تهیه قفسه بندی برای این محیط باشند. قفسه بندی های پانل راک و پالت راک بهترین و مناسب ترین نوع قفسه بندی در انبارهایی است که محصولات سنگین و بزرگ در آن نگهداری می شوند. اما قفسه پانل و پالت راک دست دوم یا نو کدامیک بهتر است؟ برای این که به این سوال پاسخ داده شود باید با ویژگی های قفسه بندی نو و دست دوم کاملا آشنا بود. در این صورت به خوبی می توان در میان قفسه پانل و پالت راک دست دوم یا نو مناسب ترین گزینه را انتخاب نمود.

مطالب پرطرفدار را از دست ندهید

قفسه بندی انبار

قفسه بندی انبار

مزیت قفسه بندی پانل راک و پالت راک نو

از مهم ترین مزایایی که قفسه بندی های نو دارند می توان به تنوع زیاد در انتخاب آن ها اشاره نمود. در هر انبار بسته به نوع محصول نگهداری شده می توان به راحتی قفسه بندی با ویژگی های مناسب انبار را سفارش داد. کیفیت نیز مزیتی است که تنها در قفسه بندی ها نو می توان به دنبال آن بود. سفارش تولید استاندارد قفسه بندی نو نیز از دیگر مزایای این کار است. علاوه بر آن بیشتر تولید کنندگان محصولات خود را با ارائه کارت گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می نمایند. به همین دلیل در میان دو گزینه قفسه پانل و پالت راک دست دوم یا نو گزینه نو مزایای بیشتری دارد.

مزیت قفسه بندی پانل راک و پالت راک نو

مزیت قفسه بندی پانل راک و پالت راک نو

ویژگی های قفسه بندی پانل راک و پالت راک دست دوم

اگر به دنبال تهیه قفسه بندی برای انبار هستید و به انتخاب میان قفسه پانل و پالت راک دست دوم یا نو فکر می کنید. باید درباره قفسه بندی ها دست دوم اطلاعات جامعی به دست آورید. سپس می توانید اقدام به تهیه قفسه بندی مورد نظر نمایید. از ویژگی هایی که باعث می شود تا در میان قفسه پانل و پالت راک دست دوم یا نو گزینه نو را انتخاب نمایید معایب قفسه بندی دست دوم است که به چند مورد اشاره می کنیم.

بیشتر قفسه بندی های فلزی در صورت نصب و استفاده ممکن است دچار شکستگی و آسیب شده باشند که عدم مهارت در جوشکاری و اتصال امکان بروز آسیب های نا مشخص را در آن ها زیاد می کند. همچنین تهیه قفسه بندی هایی که بتواند با ابعاد انبار و محصولات نگهداری شده در آن هماهنگی داشته باشد بسیار کم است. عدم تهیه قفسه بندی مناسب باعث کاهش فضای مورد استفاده در انبار شده و سطح مورد استفاده تا حدود 30 درصد کم می شود. عدم داشتن گارانتی و ارائه خدمات پس از فروش نیز از معایب بزرگ قفسه بندی های دست دوم است. برای همین در پاسخ به این پرسش که قفسه پانل و پالت راک دست دوم یا نو کدام بهتر است؟ پاسخ می دهیم قفسه بندی های نو بهترین و مناسب ترین گزینه برای هر انبار است.

ویژگی های قفسه بندی پانل راک و پالت راک دست دوم

ویژگی های قفسه بندی پانل راک و پالت راک دست دوم

نکات مهم در انتخاب قفسه پانل و پالت راک دست دوم یا نو

در صورتی که با تمام مطالبی که عنوان شد باز هم اقدام به تهیه قفسه بندی دست دوم نمودید در زمان خرید به این موارد توجه کنید.

اگرچه قیمت قفسه بندی ها دست دوم بسیار کمتر از قفسه بندی نو است اما امکان وجود آسیب در آن ها بسیار زیاد است. وجود آسیب در قفسه بندی ایمنی را در انبارها کاهش می دهد. برای همین در زمان خرید حتما از افراد و تولید کنندگان معتبر که از حسن نیت آنان اطمینان کامل دارید اقدام به خرید نمایید. داشتن اطلاعات کامل درباره جزئیات خرید و بررسی کامل قفسه بندی نیز به شما در خرید کمک می کند. دریافت مشاوره از کارشناسان و تنوع در قفسه بندی ها عرضه شده در سایت های عرضه این محصولات نیز از راهکارهای یک خرید مطمئن و مقرون به صرفه است.

سایت ما با بهترین کارشناسان و مشاوران به شما در زمینه انواع قفسه بندی ها و ویژگی های هر کدام خدمات ارائه می نماید. برای کسب اطلاعات و مشاوره به این سایت مراجعه فرمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC