Fa En

عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انباری کدامند

28 تیر ، 1400
تیم فضاسازان امین

در هر انبار از انواع سیستم قفسه بندی استفاده می شود. در این سیستم ها نیز متریال قفسه ها از اولویت بالایی برخوردار است. تنوع طرح و متریال باعث تفاوت در قیمت قفسه بندی ها در هر انبار می شود. با عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انبار بیشتر آشنا می شویم.

چرا انبارها نیازمند قفسه بندی هستند

فضایی را پیش خود تصور نمایید که چندین محصول بدون توجه به مورد مصرف و یا نوع آن بر روی هم چیده شده اند. در صورت نیاز به یکی از محصولات چگونه می توان بدون اتلاف وقت و بدون این که مجبور به جابجایی دیگر محصولات شوید می توان محصول مورد نظر خود را پیدا نمایید. قفسه بندی در انبارها باعث می شود تا به راحتی به هر محصول دسترسی داشته باشید. اما دسترسی ساده و عدم جابجایی تنها یکی از چندین مزیت بزرگ قفسه بندی در انبارها است. از دیگر مزایای این امر می توان به این موارد نیز اشاره نمود.

  • گستردگی فضا تا چندین برابر مساحت انبار
  • دسترسی راحت، سریع و بدون دردسر به هر محصول
  • نگهداری محصولات با توجه به تاریخ مصرف هر محصول
  • عدم ایجاد هر گونه شلوغی و ازدحام کالا در هر قسمت
  • حساب رسی ساده و سریع به تعداد هر کالا و انبارگردانی راحت

برای همین در هر انبار با توجه به نوع محصول و انتخاب مسئولان از انواع قفسه بندی های با متریال های مختلف و سیستم های مختلف استفاده می شود. از پرکاربردترین نوع قفسه بندی در انبارها قفسه بندی فلزی است. این نوع خود در انواع سیستم در هر انبار اجرا می شود. اما عوامل مختلفی بر قیمت این نوع قفسه بندی تاثیر دارد. عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انبار را مورد بررسی قرار می دهیم.

قفسه بندی

قفسه بندی

عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انبار

برای این که بتوانید عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انبار را مورد بررسی قرار دهید باید ابتدا درباره مزایای استفاده از قفسه بندی فلزی در انبارها اطلاعات کسب نمایید. از عوامل مهم در انتخاب قفسه بندی فلزی می توان به قیمت مناسب این محصولات اشاره نمود. در مقایسه با انواع متریال های دیگر این نوع از قیمت بسیار مناسب تری برخوردار هستند. همچنین این نوع با استحکام بالایی تولید میشوند به همین سبب برای نگهداری محصولات با وزن بیشتر مناسب تر هستند. محصولات در این نوع قفسه بندی به خوبی قابل دید بوده و به سادگی قابل شمارش و حسابرسی هستند. این نوع به خوبی قابلیت تنظیم در ارتفاع های مختلف را دارند و به دلیل تولید به صورت سفارشی می توان برای هر متراز انبار از قفسه بندی فلزی با ابعاد مورد نیاز استفاده نمود.

قفسه بندی انبار

قفسه بندی انبار

چگونه می توانید قیمت قفسه بندی فلزی را محاسبه نمایید

از عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انبار چگونگی محاسبه قیمت توسط تولید کنندگان مختلف است. هر تولید کننده از روش های متفاوتی برای قیمت گذاری محصول خود استفاده می نماید. فوت خطی روشی آشنا و قابل انجام توسط تولید کنندگان مختلف است. در این روش با توجه به تمام هزینه هایی که برای یک متر مربع قفسه بندی فلزی انجام می شود قیمت گذاری صورت می گیرد. در این موارد علاوه بر نوع متریال شامل نیروی کار نیز می شود.

قیمت قفسه بندی فلزی

قیمت قفسه بندی فلزی

انتخاب نوع مواد از عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انبار

بسته به این که چه میزان هزینه برای قفسه بندی انبار در نظر گرفته شده باشد می توان علاوه بر قفسه بندی فلزی از متریال های دیگری نظیر چوب و یا ام دی اف نیز برای طبقه های هر قفسه استفاده نمود. بعضی از انواع این محصولات قیمت های بیشتر و بعضی دیگر با قیمت های مناسب تری تولید می شود. اما هر کدام از این نوع قفسه بندی ها برای نوع خاصی از انبارها مورد استفاده قرار می گیرند.

مطالب پرطرفدار را از دست ندهید

در صورتی که از قفسه بندی در انبار شرکت ها و یا بایگانی ها استفاده شود می توان از ام دی اف جهت طبقه های قفسه بندی فلزی استفاده نمود. این محصول در برابر عوامل مختلفی مانند؛ تغییر دما و رطوبت مقاومت بیشتری داشته و عمر قفسه بندی را افزایش می دهد. از عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انبار و کاهش آن استفاده از این متریال در قفسه بندی فلزی است.

قفسه بندی فلزی انبار

قفسه بندی فلزی انبار

متریال های مورد استفاده در قفسه بندی های فلزی و تاثیر بر قیمت آن

از دیگر متریال های مورد استفاده در قفسه بندی فلزی خود فلز است. در این نوع کلیه قسمت های قفسه بندی از فلز تولید می شود. استحکام بالا و تحمل وزن بیشتر از مزایای این نوع قفسه بندی است. اما در صورتی که قرار است از این نوع قفسه بندی در فضاهایی مانند فروشگاه ها و یا کتاب فروشی های استفاده نمایید باید متوجه باشید که این نوع زیبایی زیادی نداشته و باعث جذابیت محل نمی شود.

استفاده از چوب و فلز با هم در قفسه بندی های فلزی باعث ایجاد زیبایی بصری بیشتر در فضای انبارها می شود. از عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انبار و افزایش قیمت آن ها استفاده از دو نوع متریال چوب وفلز با هم است.

قفسه فلزی انبار

قفسه فلزی انبار

ابعاد قفسه بندی و تاثیر آن بر قیمت

از عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انبار ابعاد هر قفسه است. به طور معمولا ابعاد هر قفسه با توجه به محل نصب تولید می شود. برای همین انبارها با فضای بیشتر نیاز به قفسه بندی های بزرگ تر داشته و انبارهای کوچک نیازمند قفسه بندی کوچک تر و کمتر هستند. توجه نمایید که ارتفاع قفسه بندی نیز از عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انبار است. بعضی از انبارها ارتفاع قفسه بندی را تا سقف در نظر می گیرند.

علاوه بر موارد ذکر شده به عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انبار دیگری نیز می توان اشاره نمود. از جمله این عوامل عبارتند از:
  • عمق قفسه بندی
  • نوع قفسه بندی، بعضی از قفسه بندی ها برای فضاهای خاصی تولید می شوند. طراحی و تولید این نوع قفسه بندی ها بسته به نوع انبار و مورد مصرف با هزینه های مختلفی همراه است.
  • سفارشی سازی قفسه بندی، در سفارشی سازی قفسه بندی ها با توجه به محصول نگهداری شده بر روی قفسه از استحکام بخش های ویژه ای برای قفسه ها استفاده می شود. تقویت کننده ها به صورت اریبی قفسه ها را مستحکم تر می کند.
  • هزینه های نصب قفسه بندی؛ بسته به فضای انبار و منطقه قرار گیری انبارها امکان اضافه شدن هزینه وجود دارد. بعضی از انبارها در مناطق صعب العبور و بیرون از شهر قرار دارند که هزینه های نصب و نیروی کار برای این منطق بیشتر محاسبه می شود.
  • قیمت آهن در بازار، با توجه به تولید قفسه با فلز و آهن قیمت این محصول در بازار و نوسانات بازار ارز از عوامل موثر در قیمت قفسه فلزی انبار است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC