Fa En

حداکثر کردن فضای انبار با قفسه بندی عمودی

1400/03/12 | تعداد نظرات :0 |
تیم فضاسازان امین
|
مقالات

امروزه قفسه بندی انبار اهمیت ویژه ای را در بین انبارداران دارد. برای استفاده بهینه از فضای انبار می توانید به حداکثر کردن فضای انبار با قفسه بندی عمودی توجه کنید. این نوع قفسه بندی کمک موثری را برای افزایش کارآمدی انبار شما خواهد داشت و می توانید به راحتی به کالای خود دسترسی داشته باشید.

قفسه بندی مناسب انبار

قفسه بندی کردن مناسب انبار و حداکثر کردن فضای انبار با قفسه بندی عمودی یکی از راهکارهای موثر برای بالا بردن فضا برای انبار کردن کالا است. برای بهره گیری از بیشترین فضای موجود در انبارها بهتر است با توجه به نوع کالا و ویژگی های آن، نیروی کار، جریان محصول و... به حداکثر کردن فضای انبار با قفسه فلزی عمودی پرداخته شود.

برای این که بتوانیم محصولات متنوعی را در انبار نگهداری کنیم، یکی از شیوه های موثر استفاده حداکثری از فضای موجود است. به طوری که در مقابل، دسترسی اپراتور و کارگران به کالاها کار سختی نباشد. از این رو قفسه بندی مناسب انبار راهکاری اساسی برای انبار کالا می باشد.

قفسه بندی انبار

قفسه بندی انبار

حداکثر کردن فضای انبار با قفسه بندی عمودی

معمولا برای اندازه گیری ابعاد یک مکان از فضای کف و متراژ آن در متر مربع و به صورت دو بعدی استفاده می کنند. شما نیز در صورتی که به فضای خارج از انبار خود فکر کنید شاید به فضای داخلی کمتر اهمیت دهید. اما لازم است بدانید که با گسترش دادن انبار خود تنها هزینه های خود را افزایش داده اید و به افراد بیشتری برای مدیریت کارهای انبار نیاز خواهید داشت.

بنابراین برای اینکه فضای انبار شما حداکثر کارایی را داشته باشد و بتوانید کالاهای زیادی را در آن جای دهید، حتی اگر متراژ کمی داشته باشد، حداکثر کردن فضای انبار با قفسه بندی عمودی است. شاید کمتر به فضای بالایی انبار خود توجه کرده باشید ولی قطعا پتانسیل بیشتری برای قفسه بندی خواهد داشت و شما را از شر هزینه های عملیاتی اضافه برای انبار و نگهداری از کالا مبرا می کند. به روش حداکثر کردن فضای انبار با قفسه بندی عمودی، قفسه بندی سه بعدی نیز گفته می شود که روشی بسیار کارآمد در قفسه بندی انبار است.

قفسه بندی عمودی انبار

قفسه بندی عمودی انبار

قفسه بندی چرخشی عمودی

این نوع قفسه بندی هزینه بالایی دارد اما با این وجود توان نگهداری کالاهایی همچون تجهیزات نظامی، مواد غذایی، دارو و... را که شرایط خاص و ویژه ای را برای نگهداری می طلبند دارد. این قفسه ها دارای چرخش دورانی هستند و به دلیل هوشمند بودن، قابلیت حرکت به بالا و پایین و اجرای فرمان شما برای دسترسی به کالای مورد نظر را دارند. این فرآیند سبب دسترسی سریع تر به کالا خواهد شد.

قفسه بندی چرخشی عمودی که نام دیگر آن روتو اسمارت است، به دلیل قابلیت هایی که دارد، زمانی را که اپراتور می بایست با استفاده از نردبان و یا خم و راست شدن، به جستجوی کالا بپردازد را کوتاه تر کرده و سریع تر کالای مورد نظرتان را پیدا خواهید کرد.

قفسه بندی چرخشی عمودی

قفسه بندی چرخشی عمودی

استفاده از قفسه بندی عمودی و حداکثر کردن فضای انبار با قفسه بندی عمودی

همانطور که پیشتر گفته شد اگر تنها بخواهید از فضای کف انبار استفاده کنید، نیازمند داشتن متراژ وسیعی انبار خواهید بود که علاوه بر هزینه گزاف اجاره، اپراتورهای بیشتری برای انبارداری نیاز خواهید داشت و در کل هزینه های انبارداری شما مبلغ هنگفتی خواهد شد.

این مساله در حالی است که استفاده از فضای حداکثری برای ذخیره سازی اقلام بسیار به صرفه تر خواهد بود و شما تنها با حداکثر کردن فضای انبار با قفسه بندی عمودی قادر هستید بسیاری از هزینه های اضافی انبارداری را حذف کنید.

حداکثر کردن فضای انبار با قفسه بندی عمودی

حداکثر کردن فضای انبار با قفسه بندی عمودی

استفاده از فضای عمودی انبار چه پارامترهایی دارد؟

ممکن است فکر کنید که با قرار دادن چند پالت روی هم از فضای عمودی انبار خود استفاده کرده اید اما گاهی انجام این کار نه تنها مفید نیست بلکه باعث سردرگمی و کاهش کارآمدی خواهد شد.

زمانی که شما چندین پالت را روی هم قرار دهید، کارگران برای یافتن کالای مورد نظر گاهی ناگزیر هستند تمام کالاها را جابجا کنند و دوباره پالت ها را به حالت اولیه برگردانند. بنابراین این روش چندان کارآمد نیست.

علاوه بر سخت بودن جستجو، ایمنی این روش به مراتب پایین تر از روش های موثر حداکثر کردن فضای انبار با قفسه بندی عمودی خواهد بود و احتمال افتادن کالاها، برخورد لیفتراک و... بالاست.

عوامل قابل توجه برای انبار کالا

نکات قفسه بندی عمودی انبار

عوامل قابل توجه برای انبار کالا و استفاده حداکثری از فضای عمودی انبار

در صورتی که استانداردهای موجود برای انبار کردن کالا را در نظر نگیرید بدون شک نیاز به صرف انرژی و هزینه زیادی خواهید بود. بهتر است بدانید که امروزه روش های نوین و راحتی برای انبار کالا وجود دارد که اپراتور به راحتی و با صرف حداقل زمان ممکن می تواند به کالای مورد نظر دست پیدا کند و سفارشات را آماده کند.

اما در کنار این موارد بهتر است توجه داشته باشید که انبارداری به خودی خود کار ساده ای نیست و برای جلوگیری از خطرات احتمالی و زیان های احتمالی که ممکن است به کالاها یا اشخاص وارد شود، بهتر است استانداردهای مهم و قابل توجه را در نظر گرفت و ایمنی انبار را بالا برد.

مطالب دیگر را از دست ندهید!

توجه داشته باشید که از چه متریالی برای قفسه بندی انبار استفاده می کنید، جنس سازه و همینطور مقاومت آن در برابر فشار و سنگینی کالا (با توجه به وزن و حجم کالا) عاملی مهم برای ایمنی کالاها به شمار می رود. گاهی سهل انگاری در این مسئله می تواند خسارت های اساسی وارد آورد از جمله ریزش کالاها، وارد شدن صدمه به افراد و کالاها و...

توجه داشته باشید کالا به گونه ای چیدمان شود که علاوه بر رعایت نکته حداکثر کردن فضای انبار با قفسه بندی عمودی، از رطوبت، تماس با سقف یا کف و در معرض فشار قرار گرفتن، سرما و گرمای نامتعارف و... در امان باشد

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری
فلوچارت انبارداری
فرآیند انبارداری
انبار
قفسه بندی انبار
قفسه بندی انبار خانه
انبارگردانی
قفسه بندی
قفسه بندی نیم طبقه بالکن
قفسه بندی انباری
قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک
قفسه بندی پیچ و مهره ای
قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین
قفسه بندی وسط فروشگاهی
اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی
قیمت قفسه وسط فروشگاه
سفارش قفسه وسط فروشگاه
قفسه بندی فروشگاهی
قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
انواع قفسه بندی خود ایستا
قفسه بندی ویترین
قفسه بندی پیشخوان
قفسه بندی پیشخوان و ویترین
مزایای قفسه بندی ویترین
مزایای قفسه بندی پیشخوان
قفسه بندی یک طرفه
قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی
قابلیت قفسه بندی یک طرفه
استاندارد قفسه بندی یک طرفه
مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی
قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
قفسه لنبار
سازماندهی قفسه بندی انبار
مزایای قفسه بندی انبار
انبار و انبارداری
چیدمان وسایل در قفسه انبار
روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار
بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار
کاربرد قفسه پالت راک
استفاده از قفسه پالت راک
خرید قفسه پالت راک
قیمت قفسه پالت راک
انبار چیست
انباردار کیست
وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار
وظایف انباردار
مسئولیت های انباردار
عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار
عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار
قفسه بندی در انبار منازل
بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل
قفسه بندی چیست
سیستم قفسه بندی در انبار منازل
آموزش روش انبارداری
انواع انبارداری
انبارداری مدرن و قدیمی
مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن
فرآیند کلی در انبارداری
تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن
قفسه انبار
قفسه بندی سوپرمارکتی
سیستم قفسه بندی انبار
قفسه بندی راک
انواع قفسه بندی انبار
خرید انواع قفسه بندی
ویروس کرونا
covid19
Corona Virus
کووید 19
قفسه بندی محیط اداری
بهداشت در انبار
قفسه بندی پایه دار
قفسه بندی پانل راک
قفسه بندی کتابخانه
قفسه بندی صنعتی
قفسه بندی پالت راک
باکس پلاستیکی
چنگک فروشگاهی
انبار فروشگاهی
مشخصات فنی نیم طبقه پیش ساخته (مزنین)
نیم طبقه پیش ساخته
مزنین
پالت بشکه
قفسه فلزی
جک پالت
پالت
نیم طبقه راک
قفسه بندی کانتی لور( بازویی )
قفسه بندی خود تغذیه با کاست خشابی
پالت ، باکس پالت ، پالت بشکه
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.