Fa En

چگونه راه های شناسایی آسیب قفسه انبار را بشناسیم

12 خرداد ، 1400
تیم فضاسازان امین

یک انبار می تواند یک محیط خطرناک باشد. بنابراین راه های شناسایی آسیب قفسه انبار زمانی که  کامیون های لیفتراک دائماً از طریق راهروهای پالت چوبی حرکت می کنند و کالاها را در قفسه ها داخل و خارج می کنند در طراحی و اجرای سیستم قفسه بندی، امری ضروری است . گاهی اوقات، ممکن است به این پالت یا باکس پالت ها برخورد کنند و برخورد لیفتراک و یا قرار دادن نادرست یک پالت هنگام قرار دادن بر روی قفسه می تواند باعث آسیب دیدگی شود که باید اصلاح شود.

چگونه می توان راه های شناسایی آسیب قفسه انبار را پیدا کرد

با بررسی کردن مراحل زیر شما می توانید با  راه های شناسایی آسیب قفسه انبار آشنا شوید.

  • مرحله 1: ستون های عمودی خود را بررسی کنید، این برج ها در جلو و عقب راست ایستاده اند که با مهاربند به یکدیگر متصل می شوند. برای هرگونه پیچ یا  خمیدگی  قفسه ها را بررسی کنید.
  • مرحله 2: صفحه پایه خود را بررسی کنید، ایستاده ها روی صفحه پایه شما قرار می گیرند و معمولاً یک یا دو لنگر دارند. اطمینان حاصل کنید که آنها در کف ایمن بوده و پیچ و تاب و آسیب دیگری در آن مشاهده نشده است.
  • مرحله 3: لنگر خود را بررسی کنید ، این پیچ و مهره هایی هستند که قفسه را به زمین لنگر می اندازند. پیچ های لنگر ممکن است در اثر برخورد کامیون از بین رفته ، بریده شوند یا از آن جدا شوند.
  • مرحله 4: مهاربند خود را بررسی کنید ، مهاربندهای افقی و مورب قاب را به همراه دو ستون قائم تشکیل می دهند. بنابراین مطمئن شوید که از مهاربند ایمن استفاده می کنید.
  • مرحله 5: تیرهای خود را بررسی کنید ، تیرها به طور طبیعی در زیر بار منحرف می شوند (یا خم می شوند) ، و انحراف بیش از حد ممکن است نشان دهنده اضافه بار باشد. تیرهای خود را از نظر خم شدن بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض یا تعمیر کنید.

انجام یک بازرسی منظم  و بررسی راه های شناسایی آسیب قفسه انبار ، می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما شود ، از آسیب یا از بین رفتن موجودی کالا و صدمه به کارمندان جلوگیری کند. به دلایل ایمنی انبار توصیه می شود سالانه کمترین بار چمدان پالت را بازرسی کنید ، اما بیشتر اوقات بازرسی و راه های شناسایی آسیب قفسه انبار احتمال خسارت را کاهش می دهد.

نکات مهم در قفسه بندی انبار

جلوگیری و کاهش خطر در قفسه بندی انبار

اطلاعات بیشتری از قفسه بندی انبار کسب کنید

بایدها و نبایدهای ایمنی در قفسه بندی انبار

10 نکته عالی برای برنامه ریزی فضای انبار

قفسه بندی انبار قطعات یدکی

علل ریزش پالت و چگونگی جلوگیری از آنها

هنگامی که یک سیستم رکینگ پالت خراب می شود ، می تواند خسارت زیادی وارد کند و تهدیدی جدی برای صدمه زدن به کسی که در زمان سقوط حضور دارد ، ایجاد کند. پس شما به عنوان رئیس قسمت انبار  به منظور جلوگیری از خطرات مسئول راه های شناسایی آسیب قفسه انبار می باشید.

راه های شناسایی آسیب قفسه انبار

به برخی از رایج ترین دلایل سقوط سیستم های rack و همچنین نکاتی در مورد پیشگیری که در مقایسه با خرابی کسری هزینه دارد ، نگاهی بیندازید.

ریزش پالت ها در انبار
جلوگیری از ریزش پالت ها در انبار

1)عدم حفظ پالت رکینگ

قفسه های آسیب دیده یا ضعیف علاوه بر افزایش خطر سقوط به خودی خود ، در صورت همراه شدن با دلایل دیگر مانند برخورد لیفتراک یا اضافه بار ، خطر سقوط را نیز افزایش می دهد. برای اینکه قفسه بندی خود را در بهترین حالت نگه دارید:

برای هرگونه خسارت ، بازرسی بصری معمول انجام دهید.سالانه یک بازرسی کامل انجام دهید یا اگر متوجه آسیب دیدن سیستم خود شدید سریعا در پی تعمیر آن اقدام کنید. برای داشتن بیشترین آرامش خاطر ، یک بازرس racking را انتخاب کنید تا با راه های شناسایی آسیب قفسه انبار  ، گزارش کامل آسیب را به شما ارائه دهد.

اطمینان حاصل کنید که هرگونه صدمه به انبار بلافاصله گزارش شود و تا زمان ترمیم پالت از استفاده آن خودداری کنید.

قفسه بندی پالت را مطابق با دستورالعمل های سازنده کار و نگهداری کنید.

نکات مهم در قفسه بندی و پالت رکینگ

نکات مهم در قفسه بندی و پالت رکینگ

2)برخوردهای لیفتراک

برخورد با لیفتراک یکی از مهمترین دلایل سقوط قفسه است.

 روش هایی که می تواند برای کاهش خطر برخورد لیفتراک و کاهش خطر سقوط در صورت بروز سیستم هایی با فضای کافی در بین رک ها و راه های شناسایی آسیب قفسه انبار را طراحی کنید.محافظ قفسه از جمله محافظ های ستون ، محافظ های ایستاده و موانع قفسه نصب کنید تا در صورت برخورد لیفتراک با سیستم ، خطر سقوط را کاهش دهد.

قبل از راه اندازی لیفتراک ، از آموزش مناسب راننده اطمینان حاصل کنید.

اطمینان حاصل کنید که اقدامات ایمنی لیفتراک در همه حال توسط افراد عملیاتی دنبال می شود.

محدودیت های سرعت را برای لیفتراک های موجود در انبار اجرا کنید.

یک سیستم مشخص مارک گذاری کف را پیاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که انبار از نور کافی برخوردار است.

اطمینان حاصل کنید که از نوع صحیح لیفتراک برای کار استفاده شده است.

راهروها را از هرگونه مانعی که عوامل لیفتراک را مجبور به مانور کند دور نگه دارید.

برخورد لیفتراک با قفسه بندی انبار

جلوگیری از برخورد لیفتراک با قفسه بندی انبار

3)بیش از حد بارگیری

هنگامی که یک سیستم رک  بیش از حد مجاز خود بارگیری می کند ، احتمال سقوط آن وجود دارد. علاوه بر این ، سیستم های رکینگ بیش از حد مجاز بیشتر در معرض آسیب ساختاری هستند و در صورت برخورد با هر چیزی ، احتمال سقوط آنها بیشتر است.

4)سهل انگاری کارکنان

متاسفانه ، حتی با رعایت بهترین اقدامات ایمنی نیز ، ممکن است در نتیجه سهل انگاری کارکنان ، یک فروپاشی سیستم دندانه دار اتفاق بیفتد.

5)چیدمان یا طراحی ضعیف

چیدمان یا طراحی ضعیف سیستم قفسه بندی پالت می تواند سقوط آن باشد.

نکات مهم در قفسه بندی انبار

نکات مهم در قفسه بندی انبار

6)نصب نادرست

قفسه بندی پالت که به طور نادرست نصب شده است ، بسیار آسیب می بیند یا فرو می ریزد.

7)کارشناسان نصب و نگهداری رکینگ

اگر مسئولیت تعمیر و نگهداری پالت چوبی در انبار خود را بر عهده دارید ، باید اطمینان حاصل کنید که سیستم قفسه بندی پالت شما به خوبی حفظ شده است ، مطابق با قوانین بهداشت و ایمنی است و به منظور استفاده از آن به درستی استفاده می شود تا از فروپاشی رکینگ جلوگیری کند....

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC