Fa En

آشنایی با 15 نکته مهم و برتر نصب قفسه راک انبار

12 خرداد ، 1400
تیم فضاسازان امین

یکی از مهم ترین تجهیزاتی که امروزه ،در انبارها و فروشگاه کاربرد به سزایی دارد داشتن قفسه های راک است.شما با رعایت نکات مهم و برتر نصب قفسه راک انبار می توانید یک انبار پر از تجهیزات و کالاها را  با چیدمانی منظم و طبقه بندی شده سازماندهی کنید . نصب قفسه بندی  موجب صرفه جویی در زمان و بالا بردن کارایی در انبارها می شود با استفاده از این قفسه بندی ها شما به راحتی قادر به یافتن کالاهای مورد نظر خود هستید.

قفسه راک انبار

قفسه های پالت با استفاده موثرتر از فضای موجود ، کارایی عملیات انبار را بهبود می بخشد. قفسه راک به مدیران انبار کمک می کند تا از فضای عمودی بهتر استفاده کنند زیرا آنها می توانند مواد را در قفسه های بلند بدون خطر ذخیره کنند. قفسه بندی راک همچنین باعث می شود انبارها مرتب تر شوند ، که باعث بهبود کارایی و جلوگیری از کالاهای بی جا می شود. استفاده مداوم از قفسه ها برای ذخیره سازی باعث افزایش زمان انتخاب و انعطاف پذیری فضای موجود می شود.اگر با رعایت نکات مهم و برتر نصب قفسه راک انبار  آنها را نصب کنید از کارایی آن لذت خواهید برد.

قفسه راک انبار

نصب قفسه راک انبار

جنس قفسه ها یکی از نکات مهم و برتر نصب قفسه راک انبار

ازاین رو که قفسه های به کار رفته در انبارها فروشگاه ها و کارخانجات صنعتی باید وزن کالاهای سنگین و نیمه سنگین را تحمل کنند معمولا جنس به کار رفته  در این قفسه ها از فولا و یا فلزهای بسیار مقاوم ساخته می شود.

قفسه بندی انبار

نکات نصب قفسه راک

انواع قفسه های راک

قفسه های راک را می توان در دو دسته قفسه بندی پالت راک و قفسه بندی کفپوشدار تقسیم نمود .

مزایای قفسه راک انبار

انواع قفسه بندی راک بدون از بین بردن یکپارچگی بسته یا طرح های بسته بندی آماده خرده فروشی ، ذخیره سازی و خرید  محصولات را آسان می کند.

افزایش در دسترس بودن محصول ؛ و بهبود رضایت خریداران با هدف در نهایت افزایش فروش محصول.

قفسه راک به راحتی باز و در قفسه نمایش داده می شوند و کیف ها ، جعبه های کوچک ، قوطی ها یا شیشه ها را به صورت قائم نگه می دارند و خرید آنها برای مشتریان آسان است.

حمل و نقل آسان این قفسه ها می توانید یکی دیگر از مزیت های خوب آن محسوب شود.

قفسه راک

قفسه راک

مطالب بیشتری را در مورد قفسه بندی راک مطالعه کنید

نحوه تعمیر قفسه بندی پالت راک چگونه است

آسیب های پالت های راک دنده دار را چگونه کاهش دهیم

معایب قفسه راک انبار

تنها نقص در مورد قفسه راک  انبار هزینه بالای خرید جدید است. به همین دلیل است که بسیاری از اپراتورهای انبار باهوش، قفسه های پالت دست دوم را خریداری می کنند.

قفسه بندی انبار

قفسه بندی انبار

نکات مهم و برتر نصب قفسه راک انبار

در این مقاله قصد داریم  15 مورد از نکات مهم و برتر نصب قفسه راک انبار که باید رعایت شود را برای شما ارائه دهیم.که عبارتند از:

1) فضای کار خود را از هرگونه انسداد یا آوار پاک کنید. اگر می خواهید قفسه های پالت خود را به کف یا دیوار بچسبانید

 2) اطمینان حاصل کنید که تمام اعضای خدمه نصب با توجه به مراحل نصب و هر گونه روش ایمنی لازم برای ایجاد یک محیط کار ایمن ، آموزش دیده اند.

3) جلوگیری از زنگ زدگی یکی از نکات مهم و برتر نصب قفسه راک انبار است.چون از قدرت و سودمندی قفسه بندی پالت می کاهد. اگر حتی کمی زنگ زدگی وجود داشته باشد ، احتمال گسترش آن وجود دارد. این نه تنها ظاهر پالت انبار را کاهش می دهد ، بلکه می تواند به یکپارچگی سازه آسیب برساند.

4) محل مناسب قفسه ها  را می توان یکی از نکات مهم و برتر نصب قفسه راک انبار در نظر گرفت .

5) دال کف باید به اندازه کافی ضخیم باشد تا بتواند ستون ها و نصب لنگرها را بپذیرد.

6) کف باید هم سطح باشد تا بتوان به نصب شیرآلات راک دست یافت.

7) مکان های ستون ساختمان را بررسی کنید و سایر انواع انسداد مانند لوله کشی ، تابلوهای برق ، کانال ها ، چراغ ها ، درب ها و غیره را بررسی کنید. هرگونه انسداد باید با نوار چسب زده شود و باید برنامه ریزی شود تا مانع از انسداد شود.

8)  به منظور نکات مهم و برتر نصب قفسه راک انبار خطوط اولیه و خطوط گچ محکم را برای چیدمان کف تعیین کنید. اطمینان حاصل کنید که عرض راهرو کافی ایجاد شده است. خطوط گچ راهروی پایین باید از خط شروع در قسمت جلوی ستون های دندانه دار ساخته شود.

9)  اطمینان حاصل کنید که ارتفاعات تیر درست است.

10) به محض قرار گرفتن رک ، تمام پیچ و مهره ها باید محکم شده و تمام مکانیزم های قفل کننده بررسی شوند.

11)  برای رک  از پیچ T ​​ استفاده می شود. بعضی از اتصالات فقط به 1 پیچ T ​​نیاز دارند زیرا یک زبانه وجود دارد که در سوراخ اتصال پایین قرار دارد. سایر اتصالات وظیفه سنگین دارای شکاف های این اتصالات همیشه به حداقل (2) پیچ در هر اتصال دهنده نیاز دارند.

12) یک بازرسی بصری کامل از تمام قسمتهای قفسه پالت خود ، از جمله تیرها ، قائم و قفسه ها انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که هیچ فرورفتگی ، تاب و ترک وجود ندارد.

13) به ابعاد رکینگ پالت خود توجه کنید و آن خطوط را روی زمین اندازه بگیرید. برای ساده تر شدن نصب خلیج ، طول و عرض را با خط گچ علامت گذاری کرده و محل را برای خیزها مشخص کنید.

14)  حتماً فضای زیادی را بین لبه پایه پالت و دیوار و همچنین فضای کافی بین راهروها برای کار ایمن کارگران و بالابرهای پالت در نظر بگیرید.

15) اگر نمی دانید نصب پالت چوبی را انجام دهید ، ساده ترین و موثرترین روش برای نزدیک شدن به پروژه ، هر بار یک خلیج است. قبل از رفتن به محفظه های بعدی ، زمان کافی را برای درست کردن خلیج خود درست کنید .با اندازه گیری دقیق و برابر و پیوست های ایمن.

با رعایت نکات مهم و برتر نصب قفسه راک انبار که در بالا به آن اشاره شد می توانید از فضای موجود انبار خود لذت ببرید.

قفسه انبار

قفسه انبار راک

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC