Fa En

کاربردی ترین مدل استفاده از قفسه فروشگاهی

14 فروردین ، 1400
تیم فضاسازان امین

2 مدل کاربردی از قفسه های فروشگاهی کدامند؟

قفسه های فروشگاهی یک از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز به منظور تاسیس و تجهیز فروشگاه های کوچک و زنجیره‌ای در سراسر جهان به شمار می آیند. امروزه کاربردی ترین مدل استفاده از قفسه فروشگاهی از نظر ظاهری، ساختاری و عملکردی تنوع بسیار زیادی داشته و به دلیل برخورداری از ویژگی های متفاوتی همچون استحکام، میزان تحمل وزن بار، سهولت نصب و طول عمر از قیمت های متفاوتی برخوردار می باشند. به منظور آشنایی بیشتر و بهتر با کاربرد اصلی قفسه های فروشگاهی با ما همراه باشید.

قفسه فروشگاهی چیست؟

قفسه فروشگاهی به تجهیزاتی از جنس فلز، چوب، فیبر، آهن و یا MDF  گفته می شود که به منظور چیدمان، انبار کردن و نمایش محصولات مختلف یک فروشگاه مورد استفاده قرار گرفته و در اشکال مختلفی طراحی، تهیه و نصب خواهند شد. امروزه طراحی کاربردی ترین مدل استفاده از قفسه فروشگاهی دستخوش تغییرات و تحولات بسیار زیاد شده و پاسخگوی طیف گسترده‌ای از تقاضاهای مردمی در این حوزه است. به جرات می توان گفت نصب قفسه در تاسیس یک فروشگاه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و یکی از نخستین پارامتر های اولیه به منظور تجهیز فروشگاه های کوچک و بزرگ به شمار می آید.

آخرین مطالب تکمیلی قفسه فلزی فضاسازان امین را در این بخش دنبال نمایید

قفسه بندی وسط فروشگاهی چگونه انجام می شود

قفسه بندی سنگین فروشگاهی و کاربرد آن چیست

بررسی دقیق ویژگی ها و مزایای سبد خرید فروشگاهی

انواع مدل های قفسه فروشگاهی

 گستردگی تنوع در طرح، رنگ و اندازه کاربردی ترین مدل استفاده از قفسه فروشگاهی به دلیل ایجاد تنوع در چیدمان محصولات و دکوراسیون فروشگاه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و یکی از مهمترین پارامترهای انتخاب، سفارش و خرید دست بسته به شمار می آید. خوشبختانه امروزه تنوع بسیار زیاد قفسه بندی های فروشگاهی، امکان انتخاب آزادانه برای خریداران را فراهم آورده و توانسته است طیف وسیعی از سلیقه های مختلف را پوشش دهی نماید. انواع مختلف و پرکاربرد قفسه های فروشگاهی عبارت اند از:

 • قفسه های یک طرفه دیواری

 • قفسه های یک طرفه خود ایستا

 • قفسه های دوطرفه

 • قفسه های گرد

 • استند

 • قفسه های فلزی

 • قفسه های آزاد

کاربردی ترین مدل قفسه فروشگاهیکاربردی ترین مدل قفسه فروشگاهی

کاربردی ترین مدل استفاده از قفسه فروشگاهی چیست؟

به شکل کلی از میان تمامی انواع مختلف قفسه های فروشگاهی مورد استفاده به منظور تجهیز فروشگاه های  بزرگ و کوچک، قفسه های دیواری و قفسه های آزاد دو نوع پرطرفدار و پرفروش قفسه بندی فروشگاهی بوده و قابلیت استفاده در اکثر فضاهای فروشگاهی بزرگ و کوچک را خواهند داشت.

کاربردی ترین مدل استفاده از قفسه فروشگاهی دیواری

قفسه دیواری و یا در اصطلاح بازار مصرف قفسه یک طرفه از جمله انواع پرطرفدار قفسه های فروشگاهی با قابلیت نصب و اتصال یک طرفه به دیوار مکان مورد نظر هستند. این نوع از قفسه های فروشگاهی به دو شکل چوبی و فلزی طراحی شده و متناسب با ارتفاع دیوار مورد نظر دارای اندازه های متفاوتی خواهند بود.

مزایای قفسه فروشگاهی دیواری

 • قابلیت اتصال و نصب قفسه به دیوار

 • عدم نیاز به فضای بسیار بزرگ

 • تنوع بسیار زیاد جنس، طرح و رنگ محصول

 • مقرون به صرفه در مقایسه با سایر قفسه های فروشگاهی

معایب قفسه فروشگاهی دیواری

 • دشواری و جابجایی قفسه پس از نصب و اتصال به دیوار

کاربردی ترین مدل استفاده از قفسه فروشگاهی دیواری فلزی به دلیل تحمل وزن بسیار زیاد کالا و محصولات طرفداران بسیار زیادی داشته و معمولا در فروشگاه‌های بزرگ با قابلیت انبار کالا و محصولات مورد استفاده قرار خواهند گرفت.  در این بین قفسه فروشگاهی دیواری چوبی و یا ام دی اف به دلیل برخورداری از نمای ظاهری زیبا و شیک، به منظور تاسیس و تجهیز فروشگاه های کوچک تر با ساختارهای ویترینی مورد استفاده قرار گرفته در ارتفاع کوتاه تری نصب خواهند شد.

قفسه های شیشه ای نوع دیگری از قفسه های فروشگاهی دیواری در جمعیت خریداران است. این نوع از قفسه بندی فروشگاهی معمولا به منظور تجهیز فروشگاه هایی با محصولات و کالاهای سبک مورد استفاده قرار گرفته و در اشکال و ابعاد متنوعی تهیه و نصب خواهند شد.

قفسه فروشگاهی دیواریقفسه فروشگاهی دیواری

پیش از هر چیزی باید توجه داشت که قیمت تهیه و نصب انواع مختلف کاربردی ترین مدل استفاده از قفسه فروشگاهی دیواری بسته به پارامترهایی مانند ارتفاع قفسه، جنس قفسه، ابعاد قفسه و تعداد قفسه ها متفاوت بوده و برخورداری از امکانات جانبی مانند قابلیت نورپردازی قفسه، نصب شلف لیبل و نصب نگهدارنده های قفسه نیز تاثیر بسیار زیادی در تعیین قیمت نهایی محصول خواهند داشت.

کاربردی ترین مدل استفاده از قفسه فروشگاهی آزاد

نوع دیگری از کاربردی ترین مدل استفاده از قفسه فروشگاهی پرطرفدار، قفسه های آزاد و یا اصطلاحاً دو طرفه هستند. نوعی از قفسه های مورد استفاده در تجهیز فروشگاه های مختلف به شکل دو طرف قابل استفاده بوده و به منظور چیدمان محصول و کالا در فضاهای با ارتفاع کم طراحی و نصب خواهند شد. قفسه های آزاد به دلیل ایجاد دسترسی دو طرفه مشتری به محصولات،  مناسبترین نوع قفسه برای راهروهای میانی فروشگاه بوده بیمه قابلیت نصب و قرارگیری آزادانه در تمامی جایگاه‌های فروشگاه، پرطرفدارترین قفسه های فروشگاهی به شمار می آیند.

تحمل وزنی کالا و محصول از مهمترین و پارامترهای قابل توجه به منظور انتخاب، سفارش و خرید این محصول بوده و توصیه می‌شود در تجهیز فروشگاه هایی با محصولات و کالاهای سنگین تر از قفسه های آزاد فلزی با قابلیت تحمل وزن باری بالاتر استفاده شود. این نوع از قفسه به دلیل رعایت تعادل و پیشگیری از ریزش محصول، از دیگر پارامترهای بسیار مهم خرید قفسه بوده و عمدتاً توسط طراحان اصلی محصول مد نظر قرار داده خواهد شد.

قفسه فروشگاهی آزادقفسه فروشگاهی آزاد

کلام آخر

خوشبختانه امروزه تمامی مدل های قفسه های فروشگاهی به منظور تجهیز فضای فروشگاه و چیدمان محصولات مختلف در جنس، طرح، ابعاد، تعداد و رنگ های مختلف طراحی شده و پس از ساخت در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهند گرفت. پیشنهاد می شود به منظور انتخاب، سفارش و تهیه انواع مختلف قفسه های فروشگاهی تمامی پارامترهای قابل توجه و مهم را مد نظر قرار داده و خریدی لذت بخش و رضایت مند را تجربه نمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC