Fa En

مزایا و اهمیت استفاده از قفسه بندی فلزی

1399/12/23 | تعداد نظرات :0 |
تیم فضاسازان امین
|
مقالات

مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی چیست؟

میل به طبقه بندی و نظم در ذات انسان نهادینه شده است. بشر از ابتدای تاریخ که به ساخت ابزار آلات پرداخت، به فکر محفظه ای برای نگهداری تیر های خود بود. از مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی، پاسخ به این نیاز تاریخی است. به مرور زمان نیاز به جمع آوری و نگهداری، فکر ساخت انبار را به ذهن ما انداخت و پس از آن تا به امروز نظم اجناس موجود در انبار تبدیل به یکی از دغدغه های ما شده است.

کاربرد مختلف قفسه فلزیکاربرد مختلف قفسه فلزی 

مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی

شاید مهمترین دلیل محبوبیت طبقه بندی های فلزی این است که این تجهیزات علاوه بر نظام مند کردن محیط انبار، فضای در دسترس ما را چندین برابر می کنند. بسته به نیاز هر فرد و یا مجموعه تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می گیرند متفاوتند. حوزه تجهیزات انبار و طبقه بندی نیز از این موضوع مستثنی نیست. از بین  قفسه بندی پالت راک، پانل راک، درایوین، قفسه بندی کانتی لور، مزنین و... هر کدام می توانند برای کاربرد های صنعتی، نیمه صنعتی، فروشگاهی و انبارداری یا حتی کتابخانه ها و منازل مناسب باشند. میزان مقاومت در برابر ضربه و وزن اجناس یا ثابت و متحرک بودن قفسه ها نیز از جمله مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی است که در انتخاب قفسه مناسب، نقش دارد. از قفسه نه تنها برای نگهداری، انبار، طبقه بندی و جداسازی اجناس استفاده می شود؛ بلکه دسترسی آسان، آسان شدن ثبت و کنترل اجناس، نظارت بر موجودی انبار، آسان شدن حمل و نقل و جا به جایی  اجناس، امکان جریان داشتن هوا بین طبقه ها برای نگهداری بهتر بعضی محصولات و همچنین مراقبت از اجناسی که شکننده اند و نباید روی هم قرار بگیرند و با قفسه از هم جدا می شوند، نیز از جمله مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی برای انبارداران است.

مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی انباری

از جمله مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی، این است که قفسه های فلزی قابلیت ارتجاعی و جوش پذیر بودن دارند. این ویژگی موقعیتی را فراهم می آورد که اجناس در انبار کارخانه ها و تولیدی ها و همچنین سایر مراکز نگهداری، در امنیت کامل نگهداری شوند. قابلیت ارتجاعی می تواند تاب آوری قفسه در مقابل فشار ناشی از وزن مواد مختلف را افزایش دهد. جوش پذیر بودن فلز می تواند راه کار استقرار و استحکام این تجهیزات باشد.
اغلب در انبار ها از قفسه بندی فلزی پالت استفاده می شود. این قفسه ها علاوه بر قابلیت تنظیم ارتفاع طبقات و دهانه و عمق هر یک از ردیف ها، امکان اجرا و نصب از کف تا سقف انبار و استفاده بهینه از فضای داخلی انبار را دارند. مقاومت در برابر تغییرات دما و رطوبت و شرایط محیطی دقیقا ویژگی مناسب برای بکارگیری قفسه های فلزی در سردخانه ها و انبار هایی است که رطوبت محیط باید در حالت خاصی باشد. رنگ اکریلیک که برای عایق کاری این تجهیزات استفاده می شود، در کنار جنس فولاد یا استیل ضد زنگ، این ویژگی سازگاری با محیط های مختلف را به قفسه های فلزی داده است و این نکته مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی برای سردخانه دار ها است.
دسترسی آسان به محتویات انبار که در قفسه ها قرار دارند یکی از مهم ترین انتظارات انبارداران است. به همین دلیل تولید کنندگان در طراحی قفسه ها به این موضوع توجه کرده اند. اکثر تولیدات ایشان امکان دسترسی از جهت های مختلف را به کاربران می دهند.

مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی فروشگاهی

زیبایی و قابلیت چیدمان اجناس با وزن و ابعاد متنوع در کنار دسترسی آسان مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی هستند که از قفسه های فروشگاهی انتظار می رود. چون رفت و آمد در فروشگاه ها و استفاده از این قفسه ها نسبتا زیاد است مقاومت هم آیتم مورد توجه دیگر می باشد. امکان کنترل تعداد و ارتفاع طبقات بسیار مهم است چون در فروشگاه لازم نیست که مانند انبار ها طبقات تا سقف ادامه داشته باشند. در واقع انتظاری که از قفسه های فروشگاهی می رود چیزی میان تجهیزات انبارداری و قفسه های مورد استفاده در خانه هاست.

فواید و اهمیت استفاده از قفسه بندی فلزی در انبار هافواید و اهمیت استفاده از قفسه بندی فلزی در انبار ها 

قفسه کتاب فلزی دیواری

کتابخانه و کتابفروشی ها یکی از مهمترین کاربران قفسه ها هستند. از آنجایی که محافظت از این گنجینه های با ارزش بسیار حائز اهمیت است، بهترین جنس برای این قفسه انواع فلزات مقاوم می باشد. در انبار هایی که قفسه ها تا سقف ادامه دارند از لیفتراک برای بالا بردن کالا ها استفاده می کنند. ولی در کتاب فروشی ها و کتابخانه ها برای دسترسی به طبقات بالاتر میتوان از نردبان ها استفاده کرد. کارشناسان قفسه هایی طراحی کردند که این قابلیت را دارد. ویژگی مشترک میان حرفه کتابداری و انبارداری، استفاده از سیستم کد گذاری ردیف ها و ستون ها برای ثبت موجودی و دسترسی آسان و سریع است. امکان کد گذاری ردیف ها و ستون های انبار و دسترسی آسان تر، یکی دیگر از مهمترین فواید استفاده از قفسه فلزی است. 

قفسه های فلزی مشبک

یکی از انواع پر استفاده قفسه ها، قفسه های فلزی مشبک هستند که در زمینه های مختلف به کار گرفته شده اند. این قفسه ها از سبک ترین فولاد تولید می شوند به همین دلیل در کنار استقامت مناسب، سبک هستند وزن کم و تنوع رنگ و نصب سریع و آسان قفسه های مشبک، آن ها را در بین کاربران خانگی و مشاغل کوچک محبوب کرده است. پالت راک توانایی نگهداری کالا های سنگین را دارد و در دو مدل پالت یا پالت دیواره دار تولید می شود. محصولات مختلف با ماشین لیفتراک، به این قفسه ها منتقل می شوند. قفسه کانتی لور، فلزی رو ریلی و کفپوش دار سبک و سنگین هم انواع دیگر قفسه های صنعتی هستند.

ضرورت وجود قفسه بندی

در پایان باید گفت وجود قفسه های فلزی در شرایط خاص می تواند علاوه بر حفظ مال به حفظ جان ما نیز کمک کند. مثلا در حوادث طبیعی مانند سیل اجناس تا حد زیادی از آب گرفتگی در امان هستند. اگر حادثه آتش سوزی رخ دهد عبور و مرور از میان راهرو های منظم قفسه بندی شده راحت تر است و عملیات امداد رسانی و اطفاء حریق با موانع کمتری مواجه است. این شاید مهمترین فواید استفاده از قفسه های فلزی است.

مزایای استفاده از قفسه بندی فلزیمزایای استفاده از قفسه بندی فلزی 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری
فلوچارت انبارداری
فرآیند انبارداری
انبار
قفسه بندی انبار
قفسه بندی انبار خانه
انبارگردانی
قفسه بندی
قفسه بندی نیم طبقه بالکن
قفسه بندی انباری
ویژگی قفسه بندی نیم طبقه
قفسه بندی پیچ و مهره
خصوصیات قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک
قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک
مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک
قفسه بندی پیچ و مهره ای
قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین
قفسه بندی وسط فروشگاهی
اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی
قیمت قفسه وسط فروشگاه
سفارش قفسه وسط فروشگاه
قفسه بندی فروشگاهی
قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
انواع قفسه بندی خود ایستا
قفسه بندی ویترین
قفسه بندی پیشخوان
قفسه بندی پیشخوان و ویترین
مزایای قفسه بندی ویترین
مزایای قفسه بندی پیشخوان
قفسه بندی یک طرفه
قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی
قابلیت قفسه بندی یک طرفه
استاندارد قفسه بندی یک طرفه
مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی
قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
قفسه لنبار
سازماندهی قفسه بندی انبار
مزایای قفسه بندی انبار
انبار و انبارداری
چیدمان وسایل در قفسه انبار
روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار
بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار
کاربرد قفسه پالت راک
اجزای تشکیل دهنده قفسه پالت راک
استفاده از قفسه پالت راک
خرید قفسه پالت راک
قیمت قفسه پالت راک
انبار چیست
انباردار کیست
وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار
وظایف انباردار
مسئولیت های انباردار
عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار
عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار
قفسه بندی در انبار منازل
بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل
قفسه بندی چیست
سیستم قفسه بندی در انبار منازل
آموزش روش انبارداری
انواع انبارداری
انبارداری مدرن و قدیمی
مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن
فرآیند کلی در انبارداری
تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن
قفسه انبار
قفسه بندی سوپرمارکتی
سیستم قفسه بندی انبار
قفسه بندی راک
انواع قفسه بندی انبار
خرید انواع قفسه بندی
ویروس کرونا
covid19
Corona Virus
کووید 19
قفسه بندی محیط اداری
بهداشت در انبار
قفسه بندی پایه دار
قفسه بندی پانل راک
پالت راک
قفسه بندی کتابخانه
قفسه بندی صنعتی
قفسه بندی پالت راک
باکس پلاستیکی
چنگک فروشگاهی
انبار فروشگاهی
مشخصات فنی نیم طبقه پیش ساخته (مزنین)
نیم طبقه پیش ساخته
مزنین
قفسه نیم طبقه راک
پالت بشکه
قفسه فلزی
جک پالت
پالت
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.