Fa En

اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبار

23 اسفند ، 1399
تیم فضاسازان امین

اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبار چه کمکی در انتخاب کفپوش می کند؟

کف سازی در روند نگهداری و حفظ مواد و محصولات در فضای انبار کمک زیادی می کند و از زیان های وارده شده در طی مدت نگهداری در انبار می کاهد. در این مقاله با اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبار آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

ویژگی پوشش کف مناسب انبار و اهمیت آن

کف پوش های صنعتی از پرکاربردترین نوع کفپوش برای انبارها هستند. در انتخاب کفپوش انبار توجه به میزان فشار وارده در این محیط بسیار مهم است همچنین توجه به نوع متریال کفپوش ها کمک می کند تا بتوانید در این تنوع بهترین و مناسب ترین نوع کف پوش را برای انبار انتخاب نمایید. از ویژگی های مهم این کفپوش ها عمر طولانی با حفظ کیفیت اولیه است. 

آشنایی با مناسب ترین کفپوش های انبار
آشنایی با مناسب ترین انواع کفپوش های انبار 

انواع کفپوش های مناسب انبار

در انبارهای صنعتی کف پوش ها باید دارای مقاومت بیشتر و استحکام بالاتری در برابر عوامل فرسایشی در این محیط ها باشند.به همین علتو به دلیل اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبار از کفپوش های مقاوم به شستشو و خراش و ترک خوردگی در این محیط ها استفاده می شود. 

کفپوش اپوکسی

اولین گزینه کفپوشی شامل رزین مایع و مواد حالت دهنده است. این ماده که در اصطلاح اپوکسی خوانده می شود از کف انبار به خوبی مراقبت و محافظت می نماید. توان و استقامت بالای این ماده در برابر تحمل فشار زیاد و وزن ماشین آلاتی که وظیفه حمل و جابجایی کالاها در انبار را دارند به انتخاب این کفپوش کمک می کند. عدم سر خوردن تجهیزات و یا شاغلان در این محیط نیز از مزایای کفپوش اپوکسی است.

کفپوش های ضد اسید و اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبار

نوع دیگر کف پوش که برای استفاده در محیط های انبار بسیار مناسب است نوعی پوشش ضد اسید است. در انبارهایی که از مواد شیمیایی نگهداری می شود یا امکان وجود این مواد در این فضا زیاد است استفاده از کفپوش ضد اسید به اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبار کمک زیادی می کند. این پوشش یک راه کار مناسب برای جلوگیری از خسارت هایی است که امکان بروز در این محیط ها را دارند. از ویژگی های این کفپوش استحکام بالا و مقاومت در برابر تغییرات دما در محیط است.

اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبارهای مواد غذایی

در انبارهایی که از موادغذایی در آن نگهداری می شود از انواع کفپوش با قابلیت تحمل فشار بالا و مقاوم در برابر حریق  استفاده می شود. این کف پوش ها که پایه سیمانی یا بتونی دارد در برابر انواع مواد حلال و یا روغن های صنعتی مقاومت بالایی از خود نشان داده و به خوبی در برابر فشار های وارده از کف مقاومت می کند. از این نوع کف پوش بیشتر در فضا انبار مواد غذایی و سردخانه ای استفاده می شود.

کفپوش های پلی اورتان در انبارها

علاوه بر کفپوش های صنعتی انواع کفپوش های پلی اورتان نیز برای استفاده در کارخانه ها و انبارها تولید می شود. از ویژگی های این پوشش می توان به این موارد اشاره نمود.

 • این کف پوش نوعی پلیمر بوده و برای کف انبار بسیار مناسب است.
 • قابلیت تحمل فشار بالا و سنگینی ماشین آلات را بر روی خود به خوبی دارد.
 • مقاوم در برابر نور خورشید، حرارت و یا مواد شیمیایی است. قیمت بسیار کمتری نسبت به انواع دیگر محصولات مشابه دارد.
 • مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و ترک خوردگی دارد. نصب و اجرای با سرعت بسیار بالا از اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبار با این محصول است.

مناسب ترین کفپوش برای انبار های صنعتیمناسب ترین کفپوش برای انبار های صنعتی 

کفپوش های مناسب برای انبارهای کوچک

در محیط های انبار امکان وجود آلودگی بسیار بیشتر از مکان های دیگر است. به همین دلیل رعایت بهداشت در این محیط ها دارای اهیت ویژه ای است. کفپوش ها مصرفی در این محیط ها باید دارای مقاومت در برابر شستشو و نظافت باشند. علاوه بر آن ممانعت از تجمع آلودگی در محیط و عدم جمع شدن گرد و غبار بر روی آن بر اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبار اضافه می کند. برای این گونه انبارهای کوچک می توان از کفپوش های پلیمر که به صورت یک پارچه و بدون هیچ گونه درزی بر روی کف اجرا می شود، استفاده نمود. از مزایای این کفپوش می توان به این موارد اشاره نمود.

 • مقاومت در برابر هر گونه سائیدگی
 • نظافت و نگهداری آسان
 • کم هزینه بودن نگهداری از آن
 • دارای استحکام مکانیکی در برابر ضربه، فشار و ترک خوردگی
 • دوام و طول عمر بالا

اهمیت کفپوش های مناسب برای انبارهای نگهداری از تجهیزات الکترونیکی

اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبار در انبارهایی که تجهیزات و قطعات الکترونیکی در آن نگهداری می شود بسیار مهم است. برای این که تجهیزات و افراد شاغل در این محیط ها بر اثر الکتریسته ساکن تولید شده در کف انبار آسیب نبینند از کف پوش های حاوی مواد با ترکیبات رسانا استفاده می شود. کف پوش های الکترو استاتیک بهترین گزینه برای تخلیه بارهای الکتریسته در این محیط ها است. استفاده از این گونه کفپوش ها باعث اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبار می شود.  

کفپوش های اپوکسی کنداکتیو

این نوع نسبت به کف پوش های الکترو استاتیک از مقاومت الکتریکی کمتری برخوردار هستند اما برای پوشش کف انبارها برای نگهداری از تجهیزات الکترونیک بسیار مناسب اند. از ویژگی های این محصول نیز می توان به این موارد اشاره نمود.

 • مورد مصرف در انبارها و یا کارخانجات تولید قطعات الکترونیکی و یا مواد شیمیایی فرار
 • ممانعت از بروز قوس های الکتریکی، شوک های برقی به پرسنل و آسیب های این چنینی
 • محافظت از قطعات الکترونیکی حساس و تجهیزات در برابر بارهای الکتریکی

برای خرید و یا سفارش تولید انواع کف پوش مناسب برای انبارهای مختلف با کیفیت بسیار بالا و مناسب ترین قیمت سایت ما مراجعه فرمایید. کارشناسان فضاسازان امین آماده پاسخ گویی به شما هستند.  با سلام به دلیل نامناسب بودن کلمه کلیدی در بعضی از عبارات جملات کمی نا مفهوم شده است. 

انتخاب بهترین کفپوش انبارانتخاب بهترین کفپوش انبار 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC