Fa En

نکات مهم در انتخاب جک پالت مناسب

25 بهمن ، 1399
تیم فضاسازان امین

چگونه یک جک پالت مناسب انتخاب کنیم؟

انواع جک پالت از بهترین تجهیزات جابجایی پالت و بار در انبار محسوب می شود. یکی از دغدغه های خریداران جک پالت انتخاب جک پالت مناسب دستی و برقی می باشد. از فاکتورهای مهم در انتخاب جک پالت مناسب می توان به نوع کارکرد جک پالت، ظرفیت و تناژ و عرض جک پالت اشاره کرد. نوع چرخ دستگاه جک پالت و قابلیت جک پالت از دیگر فاکتورهای مهم در انتخاب جک پالت استاندارد می باشد.

جک پالت از جمله تجهیزات مورد استفاده در انبار نگهداری کالا و نیز کارگاه ها است که برای جابجایی پالت و بار به کار می رود. با کمک جک پالت می توان انواع بار را به سهولت و در زمانی کوتاه منتقل نمود. جک پالت ها انواع مختلفی را شامل شده و به دو صورت جک پالت برقی و دستی در بازار عرضه می شود. هر یک از جک پالت های برقی و دستی قابلیت ها و کاربردهای متنوعی دارند. یکی از دغدغه های خریداران این تجهیزات انتخاب جک پالت مناسب و کارآمد می باشد.

انتخاب بهترین جک پالتانتخاب بهترین جک پالت

نکات مهم در انتخاب جک پالت مناسب دستی

با انتخاب جک پالت دستی مناسب می توان از این تجهیزات جهت جابجایی پالت و بار در انبار، سردخانه، کارگاه و ... بهره برد. فاکتورهای مختلفی در انتخاب جک پالت مناسب دستی نقش دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود.

آخرین اخبار مطالب تکمیلی شرکت فضاسازان امین را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با پالت بشکه و انواع مختلف آن

جک بشکه گیر چیست و چگونه می توان آن را تهیه کرد

آسیب های پالت های راک دنده دار را چگونه کاهش دهیم

نوع جک پالت دستی

یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب جک پالت مناسب توجه به نوع و کارکرد این تجهیزات می باشد. در حال حاضر مدل های مختلفی از جک پالت دستی در نمایندگی های فروش عرضه می شود که از آن میان می توان به جک پالت دستی ساده و عریض اشاره کرد. جک پالت دستی عریض جهت حمل پالت و بار حجیم کاربرد دارد. از دیگر انواع این تجهیزات جک پالت دستی رول بر است که مخصوص استفاده جهت جابجایی بار های رول و استوانه ای می باشد. از این رو در هنگام انتخاب انواع جک پالت دستی باید به نوع کارکرد آنها توجه نمود.

نکات مهم انتخاب جک پالتنکات مهم انتخاب جک پالت

ظرفیت و تناژ

از دیگر نکاتی که در انتخاب جک پالت باید مد نظر قرار داد توجه به ظرفیت این تجهیزات می باشد. استفاده از جک پالت دستی بیشتر از توان و ظرفیت حمل بار سبب خرابی یا شکستگی جک پالت می شود. از این رو دستگاه جک پالت دستی را باید متناسب با میزان پالت و باری که لازم است جا به جا شود انتخاب کرد. جک پالت های دستی از نظر ظرفیت باربری یا تناژ به چندین دسته تقسیم می شوند.

  • جک پالت دستی 1 تن
  • جک پالت دستی 1.5 تن
  • جک پالت دستی 2 تن
  • جک پالت دستی 2.5 تن
  • جک پالت دستی 3 تن
  • جک پالت دستی 5 تن

از آنجا که ظرفیت جک پالت دستی به ضخامت ورق جک پالت و نیز پمپ جک پالت بستگی دارد در هنگام انتخاب باید به این موارد توجه نمود.

انواع جک پالت بر اساس ظرفیتانواع جک پالت بر اساس ظرفیت

طول و عرض شاخک جک پالت

برای انتخاب جک پالت فاکتور های متنوعی را باید در نظر گرفت که عرض و طول شاخک جک پالت از مهمترین آنها می باشد. طول استاندارد شاخک جک پالت دستی معمولا 115 سانتی متر است که در پالت های عریض 122 متر نیز در نظر گرفته می شود. با این حال برای تولید کنندگان امکان تولید جک پالت با طول شاخک کوتاه تر و بلندتر متناسب با نیاز مشتری امکان پذیر می باشد.

عرض یا فاصله میان شاخک های جک پالت از دیگر نکاتی است که باید در انتخاب جک پالت دستی مد نظر قرار داد. جک پالت های موجود در بازار عرض 55 سانتی متر و 86 سانتی متر می باشد و برخی از جک پالت های دستی نیز تولید شده که عرض 45 سانتی متر دارد.

انتخاب جک پالت بر اساس طول و عرض شاخکانتخاب جک پالت بر اساس طول و عرض شاخک

نوع چرخ جک پالت دستی

یکی از مهمترین نکاتی که باید در هنگام انتخاب جک پالت مناسب دستی باید مد نظر داشت چرخ دستگاه می باشد. چرخ جک پالت از نظر سایز به سه دسته چرخ محور یا بزرگ، چرخ حرکتی و چرخ راهنما تقسیم می شود. از طرف دیگر چرخ های جک پالت از نظر جنس نیز تقسیم بندی دارد. چرخ های جک پالت تهیه شده از پلی یورتان، پلاستیکی، تفلون، پلی آمید و آهنی می باشد.

کارایی و قابلیت های جک پالت

از مواردی که در هنگام انتخاب جک پالت مناسب اهمیت دارد توجه به قابلیت های این تجهیزات کاربردی می باشد. برای مثال برخی از جک پالت ها مانند جک پالت قیچی با کارایی های خاص تولید شده اند. جک پالت قیچی دارای قابلیت بالابری بوده و می توان از آن مانند میز کار بهره برد. از طرف دیگر برای مشخص کردن وزن پالت و بار می شود از جک پالت ترازودار استفاده نمود که قابلیت توزین و پرینت را دارد. از قابلیت های جک پالت گالوانیزه و استیل مقاومت بالا در برابر رطوبت بوده و برای جابجایی بار در سردخانه ها مناسب می باشد.

انتخاب جک پالت مناسب برقی

جک پالت های برقی از دیگر مدل های جک پالت می باشد که بیشتر در انبارهای بزرگ که نیاز به جابجایی حجم بالای بار است مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به تنوع جک پالت های برقی یا پالت تراکت در انتخاب این تجهیزات باید با دقت اقدام نمود. از مواردی که در انتخاب انواع پالت برقی مناسب باید در نظر گرفت نوع این دستگاه پرکاربرد از نظر دارا بودن سکوی اپراتور می باشد.

توجه به حداکثر ظرفیت باربری جک پالت برقی و طول و عرض دستگاه و فاصله شاخک ها از مواردی است که باید در هنگام تهیه این تجهیزات در نظر گرفت. از دیگر نکاتی که جهت انتخاب جک پالت برقی باید توجه نمود ولتاژ و آمپر باطری جک پالت برقی و نیز دارا بودن گارانتی تعویض و تعمیر دستگاه می باشد.

انتخاب جک پالت مناسب برقیانتخاب جک پالت مناسب برقی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC