Fa En

انواع جک پالت دستی و کاربرد آن

25 بهمن ، 1399
تیم فضاسازان امین

جک پالت های دستی از پرکاربرد ترین تجهیزات جهت جابجایی پالت و بار در کارگاه ها، انبار و ... محسوب می شود. از انواع جک پالت دستی پرکاربرد می توان به جک پالت دستی ساده، جک پالت دستی ضد زنگ گالوانیزه و استیل و ... اشاره کرد. جک پالت دستی رول بر، جک پالت دستی ترازودار و جک پالت دستی قیچی از دیگر انواع جک پالت دستی مورد استفاده در انبار داری هستند.

جک پالت دستی چیست؟

در هر کارخانه، انبار نگهداری مواد، انبار دارو و ... از انواع تجهیزات جهت جابجایی پالت و بار بهره گرفته می شود که از آن میان می توان به جک پالت اشاره نمود. جک پالت که با نام پالت تراک، لیفتراک دستی و پالت بر نیز شناخته معروف هست جهت جابجایی پالت و بار در کارخانه و انبار به کار می رود. از مزایای بهره گیری از جک پالت در انبار، سردخانه و کارخانه ها می توان به تسریع در جابجایی انواع کالا اشاره کرد.

انواع جکت پالت دستیانواع جکت پالت دستی

آخرین مطالب تکمیلی قفسه فلزی شرکت فضاسازان امین را در این بخش دنبال نمایید

جک بشکه گیر چیست و چگونه می توان آن را تهیه کرد

در قفسه بندی راک چگونه باید راهروهای لیفتراک را باید بهینه سازی کرد

انواع جک پالت دستی

در حال حاضر با توجه به نیاز بازار انواع جک پالت دستی با تنوع در نوع ساخت و کارکرد توسط صنایع مربوطه تولید و با قیمت های متنوع به بازار عرضه می گردد. در ادامه به برخی از نمونه های جک پالت دستی اشاره می شود.

جک پالت دستی ساده

جک پالت دستی ساده از انواع جک پالت دستی پرکاربرد به حساب می آید که خود مدل های متنوعی را در بر می گیرد. از جک پالت دستی ساده می توان جهت جابجایی انواع بار از 500 تا 5000 کیلوگرم برد. از مدل های پرکاربرد جک پالت دستی ساده، جک پالت شاخک پهن، شاخک استاندارد و شاخک کوتاه کاربرد بیشتری دارد.

جک پالت ضد زنگ

همان طور که می دانید جک پالت های دستی کاربرد گسترده ای در سرد خانه ها و انبارهایی با محیط مرطوب دارند. از آنجا که بار موجود در این انبارها غالبا خیس هست باید از جک پالت های دستی ضد زنگ استفاده نمود. جک پالت های دستی ضد زنگ به دو نوع جک پالت گالوانیزه و استیل تقسیم می شود.

جک پالت دستی گالوانیزه

از بهترین انواع جک پالت دستی ضد زنگ می توان جک پالت های گالوانیزه اشاره کرد که جنس بدنه آن از گالوانیزه می باشد. با توجه به گالوانیزه بودن بدنه این جک از زنگ زدگی شاخک ها و پمپ جک در اثر برخورد با رطوبت جلوگیری می شود.

جک پالت دستی و کاربردهای آنجک پالت دستی و کاربردهای آن

جک پالت دستی استیل

از دیگر مدل های جک پالت دستی ضد زنگ جک پالت دستی تمام استیل هست که از مقاومت بالایی در برابر رطوبت و نم زدگی برخوردار می باشد. جک پالت دستی گالوانیزه و تمام استیل بهترین انتخاب برای جابجایی بار در محیط های بهداشتی مانند انبار دارو و مواد غذایی محسوب می شود.

جک پالت دستی ترازودار

گاه در کنار جابجایی نیاز هست که وزن پالت قرار گرفته بر روی جک پالت دستی مشاهده شود. در این مواقع جک پالت دستی ترازودار یا باسکول دار بهترین انتخاب می باشد. تامین سیستم تغذیه جک پالت های دستی ترازودار با کمک باطری و یا برق شهری انجام می گیرد. انواع جک پالت های دستی ترازودار را می توان در دو دسته بندی پرینتر دار و بدون پرینتر قرار داد. با کمک جک پالت دستی ترازودار پرینتری علاوه بر مشاهده وزن بار بر روی صفحه دیجیتال یا آنالوگ می شود رسید وزن بار را از پرینتر دریافت کرد. ظرفیت استاندارد جک پالت دستی ترازودار تا 2 تن می باشد.

انواع کاربردهای جک پالت دستیانواع کاربردهای جک پالت دستی

جک پالت دستی عریض

بار های موجود در انبار ها و ... از نظر وزن و نیز ابعاد تنوع بالایی دارند. برای حمل بار با ابعاد بزرگ می توان از نواع جک پالت دستی عریض بهره برد. جک پالت دستی عریض از عرض مناسب برخوردار بوده و امکان تنظیم فاصله شاخک های آن وجود دارد. از این رو جک پالت دستی عریض برای جابجایی پالت و انواع بار با ابعاد بزرگ مناسب می باشد.

جک پالت دستی قیچی از بهترین انواع جک پالت دستی

در بین مدل های پرکاربرد جک پالت دستی می شود از جک پالت دستی قیچی نام برد. انواع جک پالت دستی از نمونه های کارآمد این تجهیزات هست که شاخک های آن حالت قیچی دارد. شاخک های جک پالت دستی قیچی تا 80 سانتی متر ارتفاع گرفته و از این رو برای جابجایی انواع بار از وسایل نقلیه مانند وانت مناسب می باشد. نکته مهم در استفاده از جک پالت دستی قیچی پایین آوردن حالت قیچی به کمترین ارتفاع قبل از حرکت دادن بار هست که باید مد نظر قرار گیرد.

بهترین جک پالت دستیبهترین جک پالت دستی

جک پالت دستی رول بر

از دیگر انواع جک پالت دستی پر کاربرد جک پالت های رول بر هستند که جهت حمل بار رولی شکل و یا استوانه ای مورد استفاده قرار می گیرند. برای جابجایی انواع بار رولی و استوانه ای شکل مانند غلطک، رول، کلاف سیم، کابل و ... جک پالت دستی رول بر بهترین انتخاب خواهد بود. با کمک نمونه های بهینه سازی شده جک پالت رول بر می توان انواع بار رول را می توان در انبار ها و نیز خط تولید کارگاه ها جابجا کرد.

جک پالت دستی با تکیه گاه

از بهترین نمونه های جک پالت دستی برای حمل بار هایی که احتمال افتادن آن وجود دارد جک پالت دستی با تکیه گاه می باشد. جک پالت دستی با تکیه گاه را می توان برای انواع بار مخصوصا بار های حجیم مورد استفاده قرار داد. از طرف دیگر جک پالت دستی با تکیه گاه ظرفیت حمل پالت و بار تا 2500 کیلو گرم را دارا می باشد.

با عرضه نمونه های متنوع جک پالت دستی با طرح ها و کاربرد های متنوع هر خریدار قادر هست متناسب با نیاز خود بهترین این تجهیزات را خریداری نماید. با توجه به تنوع جک پالت های دستی این تجهیزات حمل و نقل با قیمت های متنوع در دسترس خریدار قرار دارد.

کاربردهای مختلف انواع جک پالت دستیکاربردهای مختلف انواع جک پالت دستی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC