Fa En

مناسب ترین قفسه بندی انبار صنایع غذایی

20 آذر ، 1399
تیم فضاسازان امین

قفسه بندی انبار مناسب صنایع غذایی

با توجه به اینکه در شرکت های فعال در زمینه تولید مواد غذایی نیاز به ذخیره سازی تولیدات بسیار زیاد می باشد، طبیعتا استفاده از قفسه بندی انبار صنایع غذایی امری ضروری است به طوری که این قفسه بندی ها مزایای زیادی داشته که مهمترین آن جلوگیری از فاسد شدن تولیدات غذایی خواهد بود.

بهترین قفسه بندی انبار صنایع غذایی کدام است؟

از آنجایی که در شرکت های تولید مواد غذایی جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی اهمیت زیادی دارد طبیعتا باید قفسه بندی انبار صنایع غذایی انتخاب شده و فاکتورهای متعددی قبل از انتخاب این قفسه ها مد نظر قرار گیرد تا در نهایت نتیجه مطلوب دریافت شود. دقت داشته باشید نکته مهم در انتخاب این قفسه بندی ها این است که قفسه انبار استفاده شده در صنایع غذایی باید به صورتی باشد تا سهولت در مدیریت کالاها به وجود آمده و حمل و نقل و دسترسی به مواد غذایی از داخل قفسه بندی ها آسان باشد.

جنس قفسه بندی انبار صنایع غذایی

همانطور که گفته شد مد نظر قرار دادن فاکتورهای زیاد در هنگام انتخاب قفسه بندی انبار صنایع غذایی به شما کمک خواهد کرد تا بهترین قفسه را انتخاب کنید. یکی از مهمترین این فاکتورها توجه به جنس قفسه بندی انبار صنایع غذایی می باشد. دقت داشته باشید جنس و متریالی که برای قفسه بندی انبار ها مورد استفاده قرار می گیرد در مرحله اول باید قابلیت ضدعفونی کردن و شستشو را داشته و از طرفی مقاومت کافی برای تحمل وزن کالاهای سنگین را داشته باشد. همچنین از آنجایی که نیاز است تا انبار مواد غذایی محیطی کاملا تمیز و بهداشتی باشد می توان گفت انتخاب قفسه بندی ثابت فلزی و قفسه های پلاستیکی بهترین گزینه می باشد زیرا با وجود اینکه قفسه های چوبی در برابر نم و رطوبت مقاومت چندانی ندارند گزینه مناسب نیز به شمار نمی روند.

مناسب ترین قفسه بندی انبار مناسب صنایع غذاییمناسب ترین قفسه بندی انبار مناسب صنایع غذایی

قابلیت توسعه قفسه بندی انبار صنایع غذایی

فاکتور دیگر در هنگام انتخاب قفسه بندی انبار صنایع غذایی توجه به قابلیت توسعه این قفسه بندی ها می باشد. دقت داشته باشید قفسه بندی شرکت های مواد غذایی باید به صورتی باشد که به مرور زمان بتوان به ‌راحتی آن را توسعه داد زیرا ممکن است با گذشت زمان تعداد کالاها نیز افزایش پیدا کند که در این صورت می توان گفت انتخاب قفس های چند طبقه که امکان افزودن طبقات جدید را دارند بهترین گزینه به شمار می رود. همچنین این قفسه بندی ها باید به صورتی باشد که از زمین فاصله داشته تا هنگامی که مواد غذایی بر روی آن قرار می گیرد اگر بخواهیم کف انبار را شستشو دهیم با مشکل مواجه نشویم.

آخرین مطالب تکمیلی قفسه بندی فضاسازان امین را در این بخش دنبال نمایید

مزایای سیستم قفسه بندی مناسب در انبار

نقش سیستم قفسه بندی در کاهش ضایعات انبار

مزایای استفاده از فولاد برای سیستم های قفسه بندی

چیدمان و دسترسی به قفسه های انبار صنایع غذایی

نکته مهم دیگر در هنگام انتخاب قفسه بندی انبار صنایع غذایی, توجه به جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی می باشد زیرا همانطور که می‌ دانید تولیدات این کارخانجات ها برخلاف قطعات یدکی و ابزارآلات دارای تاریخ انقضا بوده از این رو چیدمان و دسترسی به این قفسه ها باید به گونه‌ ای باشد که به راحتی بتوان به مواد غذایی که ابتدا در قفسه ها قرار گرفته اند دسترسی داشت و با خروج به موقع آن از انبار از اتمام تاریخ انقضاء آن جلوگیری کرد که یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه قفسه بندی خود راهرو می باشد.

بهترین قفسه بندی صنایع مواد غذاییبهترین قفسه بندی صنایع مواد غذایی

قفسه بندی صنایع غذایی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

توجه به ویژگی های قفسه بندی انبار صنایع غذایی نیز اهمیت زیادی داشته به طوری که یکی از مهمترین ویژگی ها ضد زنگ بودن قفسه بندی خواهد بود. دقت داشته باشید از آنجایی که معمولا در این انبارها به دلیل مقاومت بالا از قفسه فلزی استفاده می شود این قفسه ها باید در برابر مواد خورنده مقاوم بوده و ضد زنگ باشد. همچنین استفاده از رنگ و پوشش مناسب برای ورق های گالوانیزه از فاکتورهای مهم دیگر خواهد بود. دقت داشته باشید در بعضی از قفسه بندی ها جهت بالا بردن مقاومت قفسه های انبار از مهاربند ضربدری و افقی و همچنین ستون استفاده شده که این امر می ‌تواند تاثیر زیادی بر میزان مقاومت قفسه داشته باشد و در نهایت از خطر ریزش کالاها و از هم پاشیدن سیستم قفسه بندی جلوگیری می شود.

نحوه انتخاب قفسه بندی مناسب انبار صنایع غذایی

علاوه بر آنچه در خصوص فاکتورهای لازم در مورد انتخاب قفسه بندی انبار صنایع غذایی گفته شد نکته مهم دیگری که باید مد نظر قرار دهید، نحوه انتخاب این قفسه بندی ها است به طوری که در ابتدا لازم است قفسه بندی شرکت های مواد غذایی با توجه به فضایی انبار انتخاب شود و می ‌توان گفت میزان فضای انبار تاثیر زیادی بر این امر انتخاب خواهد داشت. مثلا در محیط هایی که کوچک هستند و به شدت مشکل کمبود فضا وجود دارد باید از قفسه ‌های متحرک فلزی که تا حد زیادی این محدودیت را جبران می کند استفاده نمود. همچنین قفسه بندی های باریک نیز دیگر گزینه مناسب در این شرایط خواهد بود.

انتخاب بهترین قفسه بندی برای صنایع غذاییانتخاب بهترین قفسه بندی برای صنایع غذایی

از طرفی باید با توجه به نوع کالا، ارتفاع مناسب برای هر طبقه تعیین شده که این امر در نهایت منجر به افزایش تعداد طبقات و ردیف ها شده و می ‌توان از فضای داخل انبار بهتر استفاده کرد. با این وجود بهتر است از قفسه بندی هایی که فاصله بین ردیف های آن قابل تنظیم می باشد استفاده نمود. علاوه بر این دقت کنید که چیدمان این طبقات باید به صورتی باشد تا حدود ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر از سقف و حدود ۳۰ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد.

علاوه بر این که موارد متعددی در خصوص انتخاب قفسه‌ بندی برای انبارهای صنایع غذایی گفته شود طبیعتا اگر از افراد متخصص در این زمینه نیز کمک گرفته شود راحت تر خواهید توانست نوع مناسب این قفسه بندی را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC