Fa En

آشنایی با پالت بشکه و انواع مختلف آن

12 خرداد ، 1400
تیم فضاسازان امین

پالت بشکه چیست؟

انبارها یکی از مهم ترین مکان ها جهت دپوی کالا و نگهداری مواد است. در این مکان برای آسیب نرسیدن به کالاها و همچنین حمل و نقل آسان آن ها از انواع مختلف بسته بندی و پالت استفاده می شود. در این مقاله با آشنایی با پالت بشکه از انواع و کاربردهای این نوع پالت اطلاعات بیشتری کسب می کنید.

همیشه محصولاتی که درانبارها نگهداری می شوند جامد نیستند و در بعضی از مواقع مایعات نیز سهم زیادی در اشغال فضای انبارها دارند. نگهداری این نوع مواد بیشتر در بشکه های بزرگ صورت می گیرد. در انبارها برای این که از فضای انبار بیشتر بهره برده شود از پالت های مختلف جهت چیدمان کالاها بر روی هم استفاده می شود. آشنایی با پالت بشکه متوجه خواهید شد که برای چیدمان بشکه ها بر روی هم نیز از این پالت استفاده می شود.

انواع پالت بشکه

در آشنایی با پالت بشکه خواهید دید که این پالت ها در انواع افقی و عمودی جهت نصب ساده و راحت در انبارها تولید می شود. اما این که از چه نوع پالت بشکه در انبار استفاده شود بسته به نظر متصدی انبار و نوع بشکه ها دارد. در بعضی از مواقع لازم است که بشکه ها به صورت افقی در انبار بر روی هم قرار گیرند و در بعضی از مواقع نیز به صورت عمودی بر روی هم چیده می شوند. متریال این پالت ها از فلز بسیار مقاوم بوده و قابلیت نصب و نگهداری تا چندین بشکه را بر روی هم دارا می باشند.

پالت بشکه و انواع آنپالت بشکه و انواع آن

آشنایی با پالت بشکه افقی

در این نوع پالت بشکه ها به صورت افقی بر روی هم قرار می گیرند. این نوع پالت بیشتر در مواقعی کاربرد دارد که بشکه ها دارای شیر تخیله باشند. در این صورت استفاده از مواد درون بشکه به سادگی امکان پذیر بوده و بشکه ها نیز به صورت تک ردیفی و متوالی در کنار هم چیده می شوند.

آشنایی با پالت بشکه عمودی

در این نوع پالت بشکه ها به صورت چندتایی بر روی هم قرار می گیرند. در صورتی که نیاز به مواد داخلی بشکه های نیز وجود داشنته باشد از پمپ های تخلیه جهت این کار استفاده می شود. با آشنایی با پالت بشکه عمودی می بینید که حمل و نقل در این نوع بسیار راحت بوده و با لیفتراک صورت می گیرد.

انواع پالت بشکهانواع پالت بشکه

ویژگی پالت های بشکه

اگر شما مالک یک انبار هستید و علاقمند به تجهیز انبار خود هستید باید نسبت به آشنایی با پالت بشکه اطلاعات بیشتری داشته باشید تا هنگام تهیه این پالت از خرید خود احساس رضایت بیشتری نمایید.

 • متریال این نوع پالت از فلز بسیار مقاوم بوده و برای نگهداری بشکه در حالت های عمودی و افقی بسیار پر کاربرد هستند.
 • با توجه به مایعات ذخیره شده در بشکه ها و سنگینی آن ها قطر لوله استفاده شده در ساخت پالت قابل تغییر است.
 • پالت ها عمودی با تحمل 5 ردیف بشکه بر روی هم تولید می شوند.
 • از مهم ترین مزایایی که هنگام آشنایی با پالت بشکه از آن اطلاع خواهید یافت متریال این نوع پالت ها است. گالوانیزه گرم با مقاوت بسیار بالا بهترین و مهم ترین متریال در تولید این نوع محصولات به دلیل عدم پوسیدگی و آسیب در محیط های مرطوب می باشد.
 • از متریال هایی که در تولید بشکه از آن استفاده می شود پلی اتیلن فوق سنگین است. این نوع متریال دارای مقاومت بالا در برابر انواع ضربه، فشار، پوسیدگی، خوردگی، و.....بوده و عمر طولانی در برابر با انواع دیگر بشکه ها دارند. اما این نوع بشکه ها خود دارای پالت بشکه مخصوص به خود هستند. متریال پالت بشکه پلی اتیلن نیز از بهترین و با کیفیت ترین نوع می باشد.

آخرین مطالب تکمیلی قفسه بندی فضاساسزان امین را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با قفسه ها و پالت های نگهداری دارو

معرفی محصولات محافظ برای قفسه بندی های پالت

مهم ترین کاربرد پالت بشکه

از این نوع پالت جهت کاربردهای مختلفی استفاده می شود اما مهم ترین کاربردهای پالت بشکه به این ترتیب است.

 • نگهداری و حمل موادی نفتی که در صنایع پترو شیمی و پالایشگاه ها تولید می شود.
 • نگهداری مواد شیمیایی.
 • نگهداری مواد معدنی.
 • مایعاتی در صنایع مختلف استفاده می شوند و قابلیت اشتعال زایی زیادی دارند.
 • مواد غذایی و یا دارویی در صنایع مختلف

مهمترین کاربرد پالت بشکهمهمترین کاربرد پالت بشکه

  پالت بشکه دارای چه مزایایی است؟

  همان گونه که گفته شد قفسه بندی در انبارها به ایجاد فضایی بیشتر در این مکان کمک زیادی می کند. استفاده از پالت ها و یا بسته بندی ها نیز کمک می کند تا محصولات بهتر نگهداری و راحت تر قابل حمل و نقل باشند. برای آشنایی با پالت بشکه و مزایای آن به چند مورد اشاره می کنیم.

  • عدم بروز سانحه در انبارها با چیدمان درست بشکه های حاوی مواد محترقه
  • سرعت و سهولت در دسترسی به هر بشکه با استفاده از انواع پالت افقی و عمودی بشکه در چیدمان انبار
  • بیشترین استفاده از فضای داخلی هر انبار با نحوه درست چیدمان بشکه ها بعد از آشنایی با پالت بشکه
  • ممانعت از بروز هر گونه خطر و آسیب در بشکه های که در آن از مواد شیمیایی و یا صنعتی آتش گیر نگهداری می شود.
  • ممانعت از نفوذ هر گونه آلودگی و یا رطوبت به داخل بشکه های حاوی مواد غذایی و یا بهداشتی
  • آشنایی با پالت بشکه در چیدمان انبارها مانع از آسیب رسیدن به کارگران و افرادی می شود که در این مکان مشغول به فعالیت هستند در هنگام جابجایی این بشکه ها

  خرید پالت بشکه فضاسازان امینخرید پالت بشکه فضاسازان امین

  قیمت انواع پالت بشکه

  در هنگام قیمت گذاری این نوع محصولات نوع انبار و ارتفاع آن و همچنین وزن بشکه ها در تعیین نوع پالت تاثیر زیادی دارد. به دلیل نگهداری مواد مختلف در بشکه از انواع پالت جهت نگهداری آن استفاده می شود. همچنین تعداد بشکه های چیده شده بر روی هم نیز بر نوع و کیفیت پالت بشکه تاثیر دارد. برای همین قیمت انواع پالت بشکه با توجه به تمام موارد گفته شده تعیین می شود.

  چهت خرید و یا آشنایی با پالت بشکه و نحوه استفاده از انواع آن می توانید به سایت فضاسازان امین مراجعه و با کارشناسان در این بخش گفتگو نمایید. همچنین برای خرید انواع قفسه فلزی می توانید از طریق فضاسازان امین اقدام کنید.

  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
  6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC