Fa En

سقوط قفسه پالت راک و راه های رعایت ایمنی آن

29 آبان ، 1399
تیم فضاسازان امین

سقوط قفسه پالت راک و راه های ایمنی قفسه انبار در زمستان

جهت ایمنی قفسه انبار در زمستان لازم است تا در زمان نصب قفسه های پالت راک از یک تیم نصاب حرفه ای که نکات اساسی را به طور کامل رعایت می کنند استفاده نمایید؛ چرا که با سقوط قفسه پالت راک امکان این وجود دارد تا با پیش آمدن خسارت های جدی، همچنان تجارت شما تا حد چشمگیری تهدید شود، از طرفی می تواند به کارکنان انبار و یا بازدید کنندگانی که در اطراف قفسه ها قرار دارند صدمه های جدی وارد نماید. اما خوشبختانه امروزه با استفاده از برخی تکنیک های کاربردی می توان ایمنی قفسه انبار در زمستان را تضمین نمود.

ضرورت ایمنی قفسه انبار پالت راک در زمستان

قفسه بندی انبارها در کارخانجات صنعتی و یا مراکز فروشگاهی از مهمترین عوامل موفقیت در کسب و کارهای مختلف می باشد؛ چرا که غالبا پالت راک ها با بهره برداری از محصولات مختلف همچنان باعث استفاده بهینه از فضا، سرعت بخشیدن و بالا بردن راندمان کاری می شود، بنابراین رعایت ایمنی قفسه انبار در زمستان و در دیگر فصل های سال از ضرورت های کار با این قفسه ها به حساب می آید. پس سعی کنید در خصوص برقرار سازی شرایط ایده آلی در ساختار چنین سیستم های تجهیزاتی آنها را  متحمل خسارت هایی نکنید و با رعایت راه های پیشگیری از سقوط قفسه راک از آنها استفاده طولانی مدت داشته باشید.

ضرورت ایمنی قفسه انبار پالت راک در زمستانضرورت ایمنی قفسه انبار پالت راک در زمستان

علت مهم سقوط قفسه پالت راک

این روزها به ندرت سقوط قفسه پالت راک به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت، قفسه های دست دوم، عدم آموزش صحیح نصاب ها و بسیاری موارد دیگر  پیش خواهد آمد. البته چیزی که باعث ریزش این قفسه ها در انبارها می شود قرار دادن بار بیش از حد مجاز بر روی پالت ها می باشد. بنابراین به شما توصیه می کنیم قرار دادن بار را مطابق با ظرفیت پالت راک ها انجام دهید تا از شکستن و فروپاشی قفسه ها جلوگیری نمایید. البته فراموش نکنید رعایت بارگذاری قسمتی از تیرها و همچنین قسمتی از  فریم های رکاب پالت ها می تواند در اجرای ایمنی قفسه انبار در زمستان نقش بسزایی داشته باشد. اگر چه تولید کنندگان سیستم های پالت راکت همیشه تمام تلاش خود را به کار می بندند تا میزان وزنی که قابل تحمل قفسه ها است را به مصرف کنندگان یادآور شوند. اما متاسفانه گاهی اوقات عدم توجه کاربران و سقوط قفسه پالت راک ممکن است خسارت های بزرگی را به بار آورد.

آخرین اخبار و مطالب تکمیلی قفسه بندی فضاسازان امین را در این بخش دنبال نمایید

عوامل تاثیر گذار بر ایمنی قفسه بندی پالت راک

مزایای استفاده از سیستم عرشه برای قفسه بندی پالت راک

آشنایی با کاربرد قفسه های پالت راک

شایع ترین دلایل سقوط قفسه پالت راک چیست؟

 همیشه پالت راک ها برای تحمل مقدار بار مشخصی در انبارها مورد استفاده قرار می گیرند؛ اما زمانی این کار به خوبی صورت خواهد گرفت که قفسه های پالت نو بوده و دارای دوام بالایی باشند. بنابراین از خرید قفسه های پالت راکت دست دوم اجتناب کنید هر چند که این نوع محصولات در بازار می تواند برای شما صرفه اقتصادی زیادی داشته باشد اما همچنان موارد پنهانی در پالت راکت های دست دوم مانند زنگ زدگی، نامرغوب بودن ورق های به کار رفته در پالت و... وجود دارد که می تواند خطراتی را برای شما پیش رو داشته باشد. البته گاهی اوقات دلیل اصلی سقوط قفسه پالت راک، برخورد لیفتراک به پالت ها می باشد، پس بهتر است بارها رانندگان لیفتراک را از محدودیت بار و خسارت های ناشی از سقوط پالت راک ها آگاه سازید.

راه های ایمنی قفسه پالت راکراه های ایمنی قفسه پالت راک

راه های پیشگیری از سقوط قفسه راک

مطمئنا زمانی ایمنی قفسه پالت راک اعمال خواهد شد که سیستم های علامت گذاری برای حرکت لیفتراک ها در انبار وجود داشته باشد، ستون های پالت راک و همچنین نگهدارنده های پایه همگی دارای محافظ باشند. پالت راک ها با دقت کافی نصب شده اند، پایه های شکسته و یا شل شده در سیستم قفسه بندی وجود نداشته باشد، تمام قطعات پالت راک ها از یک نوع برند بوده و همگی مرغوبیت یکسانی داشته باشند.

مناسب ترین ایمنی قفسه بندی پالت راک

برای اینکه بتوانید ایمنی قفسه انبار در زمستان را با اطمینان خاطر انجام دهید، لازم است تا در ابتدا با خرید تجهیزات قفسه بندی مرغوب و استاندارد و همچنین با ارزیابی کامل سختی و پایداری تمام اجزای این سیستم، همچنان مهمترین عامل تاثیر گذار در سقوط قفسه پالت راک را از بین ببرید. سپس اندازه گیری طول و ارتفاع و طراحی قفسه بندی را با توجه به فضای انبار در نظر بگیرید و به طور اصولی ایمنی قفسه انبار در زمستان را رعایت کنید. حتما خصوصیات فیزیکی و شیمیایی کالاهای جایگذاری شده درون قفسه ها را مورد توجه قرار دهید. سعی کنید هر چند وقت یکبار با استفاده از مهارت نصاب های متخصص از استحکام قفسه بندی پالت راک اطمینان کامل به دست آورید و کالاهای انبار شده خود را با به کار گرفتن ایمنی قفسه انبار در زمستان از خسارت های احتمالی در امان بدارید.

مناسب ترین ایمنی قفسه بندی پالت راکمناسب ترین ایمنی قفسه بندی پالت راک

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC