Fa En

اصول صحیح خط کشی و شماره گذاری کف انبار

20 مهر ، 1399
تیم فضاسازان امین

اصول صحیح خط کشی و شماره گذاری کف انبار

خط کشی و شماره گذاری کف انبار از اهمیت بسیار بالایی در میان انبارداران برخوردار می باشد و شما نیز می توانید با توجه به اصول این امر، اقدام به شماره گذاری کف انبار خود نمایید تا نظم و انضباط را در انبار خود پیاده کنید. همچنین می توانید اصول مربوط به شماره گذاری کف انبار را از همین وب سایت پیش روی خود به دست آورید.

خط کشی و علامت گذاری انبار خط کشی و علامت گذاری انبار

خط کشی کف انبار چیست؟ خط کشی و شماره گذاری کف انبار

آیا شما نیز به دنبال آگاهی از اصول صحیح خط کشی و شماره گذاری کف انبار هستید؟ آیا می دانید که اصلی ترین و مهمترین مزیت های شماره گذاری کف انبار کدام ها هستند؟ از شما دعوت می شود که مقاله و مطالب پیش روی خود را تا آخر همراهی کرده و از این طریق اطلاعات بسیار جالبی را به دست آورید.
انبارداری یکی از مهمترین و اصلی ترین مشاغلی می باشد که شامل انجام فعالیت های مختلفی اعم از قفسه بندی، شمارش محصولات و غیره بوده و امروزه بسیاری از شرکت ها برای داشتن بهترین انبارداری حاضر هستند هزینه های بالایی را نیز پرداخت کنند. امروزه علاوه بر آنکه کالاها و ردیف ها را شماره گذاری می کنند، شاهد خط کشی و شماره گذاری کف انبار نیز هستیم و شما می توانید نوارها، علائم و خط هایی را در کف انبار نیز مشاهده کنید که هر یک از آنها نشان از نظم و انضباط حاکم در انبار می باشد.
شما می توانید با استفاده از همین خط کشی های موجود بر روی کف انبارها، به کالاهای مورد نظر خود دسترسی بسیار راحت تری داشته باشید. اگر شما نیز مسئول یک انبار خاصی هستید، می توانید هم اکنون اقدامات مربوط به شماره گذاری کف انبار را انجام دهید و یکی از مدرن ترین انبارداری را برای خود به ارمغان آورید. همچنین امروزه سازمان استاندارد آی اس کیو آر نیز اهمیت بسیار زیادی را به شماره گذاری کف انبار می دهد و انبارهایی که از این اصول پیروی نمی کنند را به شدت جریمه می نمایند.  در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد روش های شماره گذاری کف انبار و اهمیت این امر توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

معرفی روش های خط کشی کف انبار

برای خط کشی و شماره گذاری کف انبار می توان از روش های بسیار مختلفی اشاره کرد که هر یک از این روش ها ویژگی های منحصر به خود را دارد و شما می توانید یکی از آنها را در انبار خود پیاده کنید. از مهمترین و اصلی ترین روش های شماره گذاری کف انبار می توان به مواردی از جمله زیر اشاره داشت:
شماره گذاری کف انبار با استفاده از نوار: در این حال با استفاده از نوارهای مقاومی می توانند کف انبار را به شکلی که دوست دارند علامت گذاری کنند. این نوارهای بهترین گزینه برای ایجاد ردپا و فلش ها می باشد و شما می توانید از نوارهای رنگ روشن استفاده کنید.
شماره گذاری کف انبار با رنگ: از دیگر روش های قدیمی برای شماره گذاری کف انبار می باشد که به نظر بسیاری از افراد اصلا مقرون به صرفه نمی باشد.

اصول خط کشی سطح انبار: خط کشی و شماره گذاری کف انبار

خط کشی و شماره گذاری کف انبار بایستی از یک سری اصول بسیار مهم پیروی کند، چرا که در این صورت می توان بهترین شماره گذاری کف انبار در انبار خود اجرا کرد. از مهمترین و اصلی ترین اصول خط کشی سطح انبار می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • نمایش مسیر ورود تا خروج کالا
 • نمایش مسیر منتهی شده به کالاهای قابل اشتعال
 • نمایش دادن مسیرهای تخلیه اضطراری کالا
 • اگر شما نیز قصد شماره گذاری کف انبار را دارید، توصیه می شود که حتما به این آیتم ها توجه لازم را داشته باشید تا بهترین خط کشی و شماره گذاری را در انبار خود مورد استفاده قرار دهید.

خط کشی و شماره گذاری کف انبار خط کشی و شماره گذاری کف انبار

اصول شماره گذاری انبار

خط کشی و شماره گذاری کف انبار همچنین نیازمند یک سری از مهمترین اصول شماره گذاری نیز می باشد که توصیه می شود حتما به این آیتم نیز توجه ویژه ای را داشته باشید تا از این طریق طبق استانداردها بتوانید شماره گذاری کف انبار را اجرا کنید. از مهمترین این اصول شماره گذاری می توان به آیتم های زیر اشاره کرد:

 • بلوک بندی انبار
 • شماره گذاری مرحله ورود تا خروج کالا

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از این آیتم ها، با همکاران متخصص و حرفه ای ما در تماس باشید و راهنمایی های مورد نیاز را به دست آورید.

مزایای خط کشی و کد گذاری کف انبار

اجرای خط کشی و شماره گذاری کف انبار می تواند یک سری از مهمترین و اصلی ترین مزیت ها را به دنبال داشته باشد که از مهمترین مزیت های شماره گذاری کف انبار می توان به مواردی از جمله موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک کردن به کد گذاری محصولات موجود در قفسه های انبار
 • سازماندهی بهتر انبار
 • ایجاد نظم در انبار
 • افزایش کارایی کارکنان انبار
 • دسترسی راحت تر به کالاهای موجود در انبار

طراحی و تولید سیستم های قفسه بندی انبار

اگر شما بتوانید در کنار خط کشی و شماره گذاری کف انبار از یک سری استانداردهای مربوط به قفسه بندی نیز استفاده کنید، در این صورت می توانید کارایی و راندمان کاری کارکنان خود را به شدت افزایش دهید. همین امر نیز سبب شده است تا امروزه بسیاری از شرکت ها و انبارهای بزرگ کشورمان در کنار شماره گذاری کف انبار از یک سیستم هوشمند و پیشرفت قفسه بندی نیز استفاده می کنند تا از این طریق مزیت های بسیار فراوانی را نیز به دست آورند.

اصول صحیح خط کشی و شماره گذاری کف انبار اصول صحیح خط کشی و شماره گذاری کف انبار

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC