Fa En

مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین انبار

19 شهریور ، 1399
تیم فضاسازان امین

معرفی قفسه بندی سبک و سنگین و مقایسه آنها

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش تولید و عرضه محصولات متنوع به بازار، صاحبان صنایع در صدد مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین برای محصولات خود برآمده اند. در این جا به مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین و ویژگی ها و کاربردهای هر یک خواهیم پرداخت. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

قفسه بندی

قفسه بندی نوعی از متریال چوبی، پلاستیکی یا فلزی است که برای نظم دهی به کالاها و آسان نمودن دسترسی، نگهداری و چینش کالا از آن استفاده می شود. علاوه بر این قفسه بندی به کاربر امکان استفاده بیشتر از فضا را می دهد تا اجناس و کالا ذخیره سازی شوند.

امروزه قفسه بندی های متنوع و متعددی در جنس و ابعاد مطابق با فضا و سلیقه مشتری تولید و ارائه می شوند. این تنوع به دلیل آن است که اجناسی که ذخیره می شوند نیز بسیار متنوع هستند و هر کالایی متناسب با ساختار و فضایی که برای ذخیره شدن اشغال می کند، قفسه بندی مخصوصی را می طلبد. شاید به خاطر داشته باشید که در گذشته گنجه ها و طاقچه هایی وجود داشتند که در اصل وظیفه ای مانند قفسه بندی کالای امروزی را بر عهده داشتند.

انواع قفسه بندی سبک و سنگین انبارانواع قفسه بندی سبک و سنگین انبار

اهمیت قفسه بندی و قفسه سبک و سنگین انبار

امروزه به دلیل پیشرفت روز افزون تکنولوژی و کالاهایی که روز به روز با تنوع بیشتری وارد بازار می شوند، سازمان ها و صاحبان صنایع نیاز بسیاری به طبقه بندی کالاهای خود دارند. به طوری که نگهداری درست، در دسترس بودن و حمل و نقل سریع و آسان کالا همواره یکی از اولویت ها برای دارندگان محصول به شمار می رود. در حقیقت این مسئله که چطور می شود از فضای موجود برای انبار محصول حداکثر استفاده صورت بگیرد، سوالی است که ذهن صاحبان صنایع را همواره مشغول می کند.

لذا گسترش استفاده از قفسه بندی و ساخته شدن قفسه ها در ابعاد و طرح های متنوع راه را بر روی سازماندهی کردن محصولات چه از لحاظ لجستیکی و چه از لحاظ نگهداری گشوده است. در ادامه در رابطه با مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین اطلاعاتی را به شما ارائه خواهیم داد.

اهمیت قفسه بندی در انبارقفسه بندی سبک و سنگین انبار چیست

قفسه بندی سبک انبار

در مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین باید بگوییم که قفسه بندی سبک همانطور که از نامش پیداست، از سازه هایی سبک و کم وزن تولید می شود. به طوری که تحمل نگهداری آن تا میزان مشخصی بوده و معمولا توسط اپراتورهای انسانی کالا روی آن جا به جا می شود. قفسه بندی های سبک به طور معمول سبک وزن و برای نگهداری کالاهای کوچک و سبک مورد استفاده قرار می گیرند.

از جمله ویژگی هایی که می توان برای قفسه بندی سبک نام برد، مزیت نصب و استفاده آسان از آن بوده به طوری که قابلیت تنظیم ارتفاع و یا افزودن و کاستن طبقات را نیز دارد. از دیگر مواردی که در مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین می توان گفت، قیمت آن است که در مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین مناسب تر بوده و گزینه های بسیاری برای ابعاد، اندازه و جنس قفسه ها پیش روی مشتری است. از مزیت دیگر قفسه بندی سبک انبار، قابلیت ثابت شدن و عدم افتادن قفسه هاست (به این دلیل که ممکن است به دلیل سبک وزن بودن واژگون شود)

قفسه بندی سنگین انبار

در ادامه مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین، قفسه های سنگین انبار همان طور که از نام آن می توان دریافت، دارای وزن بیشتر هستند. در واقع فلزات سنگین وزن تری برای ساخت آن به کار رفته است. این نوع قفسه بندی برای کالاهایی کاربرد دارد که وزن سنگین و همینطور ابعاد نسبتا بزرگی دارند و جای دادن آن ها نیاز به قفسه هایی مستحکم با ابعاد بزرگ دارد.

قفسه های سنگین معمولا از کف تا سقف سالن در نظر گرفته شده را پوشش می دهند و تحمل بالایی در مقابل فشار و ضربه دارند. چیدمان کالاها بر روی قفسه بندی های سنگین بر خلاف  قفسه بندی سبک معمولا توسط لیفتراک صورت می پذیرد.

آخرین اخبار و مطالب تکمیلی شرکت فضاسازان امین را در این بخش دنبال نمایید

معرفی انواع قفسه بندی انبار و ویژگی های آن

قیمت انواع قفسه بندی انبار و هزینه قفسه بندی

مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین

برای این که بهترین قفسه بندی را برای محصولات خود انتخاب کنید، ابتدا لازم است ابعاد و وزن محصول خود را بسنجید. در نهایت بر اساس ویژگی های گفته شده نوع قفسه بندی تان را تعیین کنید. به طور کلی مزایا و ویژگی هایی برای هر دو نوع قفسه بندی وجود دارد که در مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین به هر یک از آن ها اشاره می کنیم:

  • قفسه بندی سبک: نصب آسان، استفاده توسط اپراتور انسانی، قیمت ارزان، سبک، قدرت نگهداری کم، مقاومت در برابر ضربه و وزن کم، قابلیت تنظیم ارتفاع و عمق
  • قفسه بندی سنگین: معمولا برای محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، قابلیت تنظیم ارتفاع از کف تا سقف انبار، مستحکم و توان بالا در ضربه و وزن کالا، تنوع بالا در قفسه بندی و امکان انتخاب ارتفاع و عمق، هزینه بالای خرید و نصب، استفاده توسط لیفتراک

مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین در انبارمقایسه و کاربرد قفسه بندی سبک و سنگین در انبار

پربازدیدترین مطالب قفسه بندی فضاسازان امین را در این بخش دنبال نمایید

قفسه بندی انبار خانه ها به چه صورت است

روش های مختلف قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی

کاربرد انواع قفسه بندی و مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین

با توجه به ویژگی هایی که تا کنون راجع به مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین گفته شد، لازم است بدانید که هر یک از این قفسه بندی ها کاربردهای ویژه ای دارند که در این جا به برخی از آن ها اشاره خواهیم نمود. از کاربری های قفسه بندی سبک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

* استفاده برای قرار دادن کتاب و به عنوان کتابخانه

* استفاده در سازمان ها و ادارات به عنوان قفسه های بایگانی و مدارک

* استفاده برای قرار دادن لوازم و اثاثیه سبک منزل در انبار و یا اتاق

* مورد استفاده در فروشگاه ها، مغازه ها، داروخانه و... برای قرار دادن اجناس با وزن نسبتا کم

در مقابل قفسه بندی سبک انبار،  قفسه بندی سنگین برای کالاهایی با وزن سنگین تر مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به برخی از کاربردهای قفسه های سنگین اشاره خواهیم کرد:

ذخیره کردن مواد و قطعات اولیه برای صنایعی خاص

مورد استفاده برای انبار کردن لوازم خانگی با حجم و وزن بالا

برای چیدمان لوازمی نظیر فرش، موکت، مبل و...

برای چیدمان لوازم مورد استفاده برای خودرو نظیر لاستیک، قطعات خودرو و...

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC