Fa En

معرفی محصولات محافظ برای قفسه بندی های پالت

16 شهریور ، 1400
تیم فضاسازان امین

دلایل استفاده از محافظ برای قفسه بندی های پالت چیست؟

یکی از پرکاربردترین نوع قفسه بندی در انبارها پالت می باشد. این نوع دارای طرفدار بسیاری در میان مصرف کنندگان می باشد. اما این نوع نیاز به محافظ برای قفسه بندی های پالت را دارند.در این مقاله با دلایل استفاده محافظ و همین طور انواع محافظ برای این نوع قفسه بندی آشنا می شوید.

استفاده از محافظ برای قفسه بندی استفاده از محافظ برای قفسه بندی انبار

انواع  قفسه بندی صنعتی

انبارها معمولا برای اینکه دارای فضای بیشتر و دسترسی آسان تر به کالاها را داشته باشند از سیستم قفسه بندی در آن ها استفاده می شود. قفسه بندی صنعتی در انبارها به انواع مختلف انجام می شود و معمولا بنا  به موارد زیادی نوع قفسه بندی در هر انبار با انبارهای دیگر متفاوت است. از انواع این قفسه بندی ها می توان به این موارد اشاره نمود.

- قفسه بندی پانل راک
- قفسه بندی پالت راک
- قفسه بندی درایوین راک
- قفسه بندی شاتل راک
- قفسه بندی نیم طبقه راک
- قفسه بندی های پیچ و مهره ای
- قفسه بندی کانتی لور یا بازویی

قفسه بندی پالت راک

یکی از پرکاربرد ترین نوع قفسه بندی که معمولا برای انبارهای نگهداری مواد اولیه و محصولات بسیار مناسب است نوع قفسه بندی پالت راک می باشد.
در این نوع مقدار فضای انبار تا حدود سه برابر افزایش می یابد. برای همین در میان انبارداران از این نوع قفسه بندی بیشتر استفاده می شود.
چیدمان پالت ها بر روی یکدیگر به فضای انبار اجازه می دهد تا حدود سه برابر بیشتر از مقدار در آن کالا انبار شود. این نوع دارای مزایای زیادی است که به آن اشاره می کنیم.

مزایای قفسه بندی پالت راک

متریال قفسه ها در این نوع از جنس فلز و به صورت ثابت می باشد. از مزایایی دیگر این نوع قفسه بندی می توان به این موارد اشاره کرد.

- این نوع برای انبار نمودن محصولات سنگین که به وسیله لیفتراک جابجا می شوند بسیار مناسب است.
- از قفسه بندی پالت راک می توان در سردخانه ها، سالن های تولید و غیره استفاده نمود.
- به دلیل استفاده از محافظ برای قفسه بندی های پالت این نوع دارای ایمنی بسیار زیادی است. استفاده از محافظ مانع از ریزش کالاهای انبار شده بر روی هم می شود.
- با توجه به ارتفاع انبار می توان فاصله طبقات را تغییر داد و به اندازه های مورد نیاز دست یافت.
- در فضای ما بین پالت ها می توان با ماشین های مخصوص مسیر را طی نمود و از فضای باقی مانده بیشترین استفاده را برد.
- این نوع قفسه بندی به وسیله پیچ و مهره به هم اتصال می یابند برای همین نیازی به جوشکاری نداشته و در صورت نیاز به سرعت باز و بسته می شوند.
- این نوع دارای تحمل باربری زیادی بوده و می توان از آن برای انبار نمودن محصولات مختلفی استفاده نمود.
- دسترسی به هر پالت بسیار آسان بوده و نیاز به جابجایی در دیگر پالت ها نیست.
- در این نوع قفسه بندی هزینه های انبار داری تا مقدار زیادی کاهش می یابد.
- رنگ قفسه بندی پالت طوسی بوده و بازوها و طبقات دارای رنگ نارنجی می باشد. اتصالات در این نوع قفسه بندی از نوع گالوانیزه می باشد. اما بنا به درخواست مشتری می توان رنگ این پالت ها را تغییر داد.

محافظ برای قفسه بندی پالت راک انواع قفسه بندی در انبار

اجزای تشکیل دهنده قفسه بندی پالت

قفسه بندی پالت از چندین قسمت مهم تشکیل شده است. این قسمت ها عبارتند از:

- قاب یا فریم قفسه
- بازوی راک
- قسمت کف قفسه های پالت
- رابط میان قسمت ها
- محافظ برای قفسه بندی های پالت در قسمت ستون و قاب
- توری های محافظ
- محافظ برای قفسه بندی های پالت در پشت قفسه بندی
- تابلوهای راهنما
- خود پالت ها
- قسمت زیرین پالت
- محفظه نگهدارنده بشکه ها
- جعبه پالت
- زیر جعبه پالت
- پالت برای نگهداری لاستیک
- پالت برای نگهداری بشکه

دلایل استفاده از محافظ برای قفسه بندی های پالت

معمولا قفسه بندی پالت از قسمت های گفته شده تشکیل می شوند. این قسمت ها از یکدیگر جدا بوده و در هنگام نصب در انبار به یکدیگر اتصال می یابند و قفسه بندی پالت تشکیل می شود.
اما این نوع نیاز به محافظ برای قفسه بندی های پالت دارد. زیرا بعد از نصب و راه اندازی به دلیل استفاده از لیفتراک برای جابجایی محصولات در آن ممکن است دچار لغزش شوند و در اثر گذشته زمان این لغزش ها به ریزش و آسیب منجر شود. برای همین از محافظ برای قفسه بندی های پالت استفاده می شود. همچنین این نوع قفسه بندی بعد از نصب به زمین بولت می شوند. تا ایمنی بیشتری هنگام انبار نمودن محصولات در آن ایجاد شود.

انواع محصولات محافظ برای قفسه بندی های پالت

معمولا از انواع پوشش جهت محافظ برای قفسه بندی های پالت استفاده می شود. به این پوشش محافظ پست نیز اطلاق می شود. این نوع پوشش ها مانع از آسیب رسیدن به پالت ها هنگام برداشتن بارها از روی آن توسط ماشین لیفتراک می شود.
در قسمت های انتهای ردیف ها ی قفسه بندی که معمولا ترافیک ماشین های لیفتراک اتفاق می افتد از نوعی پوشش برای ستون ها و قاب پالت ها استفاده می شود. این پوشش از بروز خطرات احتمالی و سقوط پالت ها به دلیل برخورد و آسیب دیدن قسمت های پالت جلوگیری می نماید.
محافظ ستون ها به قسمت کف لنگر انداخته می شود و مانع از سقوط پالت در این قسمت می شود. در بعضی از قسمت ها نیز با توجه به نوع محصول انبار شده از فلزی مقاوم جهت افزایش مقاومت پالت به صورت ضربدری در پشت آن استفاده می شود. این کار همچنین به دلیل کم نمودن فشار بر ردیف های پالت صورت می گیرد. محافظ برای قفسه بندی های پالت در قسمت ستون و قاب همچنین برای ایمنی و جلوگیری از ریزش بارها و بروز حوادث است. همچنین در این نوع قفسه بندی از توری برای ممانعت از ریزش بارها نیز استفاده می شود. قفسه بندی در هر انبار باید توسط افراد با تجربه انجام شود. در غیر این صورت و با عدم رعایت ایمنی در قفسه بندی شاهد بروز حوادث ناگوار در انبارها خواهیم بود.

قفسه بندی انبار استفاده از محافظ برای قفسه بندی

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از صفحات زیر بازدید نمایید:

اهمیت استفاده از لیفتراک در انبار چیست؟
طراحی قفسه بندی فروشگاه قنادی
آشنایی با قفسه ها و پالت های نگهداری دارو
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC