Fa En

سوالات متداول در خصوص سیستم قفسه بندی پایه دار

11 تیر ، 1399
گروه فضاسازان امین

شما برای اینکه یک پروژه سازمان دهی انبار را شروع کنید، ابتدا باید نوعی که می خواهید برای قفسه بندی انتخاب کنید را، مشخص نمایید. شما باید قفسه بندی خود را بر طبق محصول خود انتخاب کنید. بیشتر مشاغل از انواع قفسه های پالت راک استفاده می کنند ولی همیشه قفسه بندی پالت راک انتخاب مناسبی نیست. مثلا اگر شما در انبار خود لوله، چوب یا تجهیزات سنگین می خواهید ذخیره کنید باید از قفسه بندی پایه دار استفاده نمایید. در اینجا باهم چندتا از مهم ترین سوالات درباره ی سیستم قفسه بندی پایه دار را بررسی کرده و پاسخ می دهیم.

سوالات متدوال درباره سیستم قفسه بندی پایه دار

سوالات متدوال درباره سیستم قفسه بندی پایه دار

قفسه بندی پایه دار چیست؟

اگر می خواهید کالا و موجودی شما سازماندهی راحت تری داشته باشد، باید از قفسه بندی پایدار استفاده کنید. انبار ها دارای پایه های قاعده ای می باشند که توسط  تجهیزات پایه دار نگهداری می شوند. همچنین برای اینکه بتوانید کالا های سنگین به مدت طولانی در قفسه ها ذخیره کنید باید از این روش استفاده نمایید. یکی از مهم ترین و عمده ترین تفاوت های پالت راک با قفسه پایدار همین تحمل وزن است که در قفسه پایه دار بیشتر می باشد.  قفسه بندی پالت راک دارای پایه های عمودی می باشد که باعث می شود ذخیره سازی شما محدود باشد. قفسه های پایه دار به قفسه بندی سنگین نیز معروف می باشند.

قفسه های پایه دار چگونه کار می کنند؟

قفسه پایه دار با چهار جز اصلی کار می کند که شامل:

  • پایه
  • پایه عمودی
  • بازو
  • پشتیبانی پایه سنگین

می باشد. این پایه ها اغلب از جنس فولاد ساخته شده اند و استحکام بالایی دارند. این پشتیبانی پایه سنگین است که باعث می شود وزن سنگین کالا در یک توازن قرار بگیرند. پایه ها نیز بسیار قوی و محکم هستند که از بازو ها پشتیبانی و محافظ می کنند. قفسه ها روی پایه ها قرار می گیرند و پایه های اتصال با یک قدرت اضافی از آن ها محافظت و پشتیبانی می کند.

نحوه عملکرد سیستم قفسه بندی پایه دار

نحوه عملکرد سیستم قفسه بندی پایه دار

آیا قفسه های پایه دار برای هر انباری مناسب می باشد؟

استفاده از قفسه بندی پایه دار مزایای زیادی دارد ولی شما باید به اینکه چه چیزی می خواهید در انبار ذخیره کنید، قفسه بندی خود را انتخاب نمایید. اگر شما کالا های کوچک با وزن مناسب را می خواهید در انبار ذخیره کنید، می توانید از پالت راک هم استفاده نمایید ولی اگر می خواهید کالا هایی با وزن سنگین ذخیره کنید باید از قفسه بندی پایه دار استفاده نمایید.

انعطاف پذیری قفسه بندی پایه دار به چه صورت می باشد؟

این نوع قفسه بندی از انعطاف پذیری بالایی برخودار است و نصب و راه اندازی آن بسیار آسان می باشد.

برای قفسه های پایه دار به کدام نوع بالابر و طرح ریزی نیاز دارم؟

شما برای اینکه بتوانید از قفسه بندی پایه دار استفاده کنید، باید نکاتی را در نظر بگیرید. اول از هم شما باید لودر های مناسب برای کار داشته باشید.
قفسه بندی فقط توسط بازو ها به پایه ها منتقل شده است و به دلیل محدوده ی طولی کوتاه، اگر بخواهید طول بازو ها را زیاد کنید، قدرت خود را از دست خواهند داد و شما باید از ردیف های بیشتری برای کالا های خود در نظر بگیرید. شما می توانید برای ذخیره سازی بیشتر از ردیف های باریک استفاده نمایید. شما قبل از قفسه بندی باید به یک نکته مهم دیگر هم توجه کنید، آن هم حرکت لودر های جانبی و لیفتراک های چند جهته می باشند که جابه جایی و حرکت آن ها بسیار مهم می باشد.

بالابرهای مناسب برای سیستم قفسه بندی پایه دار

بالابرهای مناسب برای سیستم قفسه بندی پایه دار

شما برای اینکه بهره بری خوب و سازماندهی شده ای در انبار خود داشته باشید، باید یک طراحی خوب برای قفسه بندی خود و جابه جایی محصولات داشته باشید. شما برای راهنمایی و مشاوره می توانید با تیم متخصص فضاسازان امین تماس حاصل نمایید، آن ها می توانند شما را برای طراحی قفسه بندی ها،برنامه ریزی و نصب راهنمایی نمایند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC