Fa En

نکات مربوط به مدیریت انبار از راه دور

12 خرداد ، 1400
گروه فضاسازان امین

اشنایی با مدیریت انبار از راه دور

این روزها کار و مدیریت از راه دور به ویژه برای انبارها رو به افزایش است. چه کار کردن از خانه، چه مدیریت چندین مکان انبار خارج از هر محیطی با استفاده از یک سیستم متمرکز، یا تلاش برای محافظت بهتر در هنگام سفر و... می توان نام برد. مدیریت انبار از راه دور مزیت ها زیادی دارد که مهمترین آن ها سهولت کار ها می باشد. این روزا ها به لطف پیشرفت تکنولوژی مدیریت از راه دور به یک بخش مهم از عملیات مدرن کردن انبارها تبدیل شده است. همچنین مدیریت از راه دور امکان پاسخگویی و استعلام را برای شما به شدت آسان می کند که به خودی خود یک مزیت عالی محسوب می شود.

آشنایی با مدیریت انبار از راه دور

آشنایی با مدیریت انبار از راه دور

مدیریت انبار از راه دور چیست؟

شما ممکن است خیلی وقتا ها از راه دور مدیریت انبار خود را بدون آن که بدانید انجام داده باشید. مدیریت انبار از راه دور هر زمان اتفاق می افتد مثلا؛ تجزیه و تحلیل و بررسی میزان موجودی انبار، کنترل پرسنل و زنجیره تأمین در خارج از محل انبار اتفاق بیفتد.

بسیاری از مشاغل که به انبارها و مراکز توزیع متکی هستند، تمایل دارند که عملیات مدیریتی خود را به خارج از محیط انبار نگه دارند زیر انبار ها معمولا در خارج از شهر هستند و برای دسترسی و عملیاتی محیط دفتر مرکزی و انبار را از هم جدا می کنند. مثلا  بعضی از مشاغل یک دفتر مرکزی نظارت بر مواردی مانند سطح کارمندان، کنترل موجودی و برنامه ریزی لجستیکی برای هر یک از مراکز توزیع خود دارند.
در هر صورت، مدیریت انبار از راه دور می تواند بخش مهمی از هرگونه عملیات انبار شما باشد، اما دانستن نحوه مدیریت صحیح کارکنان از راه دور می تواند به راحتی و کارآمدتر همه چیز در حرکت می باشد.

نکات و استراتژی های مدیریت انبار از راه دور

یکی از مهم ترین مراحل در مدیریت از راه دور این است که اطمینان حاصل کنید که تیم شما در هر کجا که ممکن است کار کنند، به هر یک از مهم ترین معیارهای شما دسترسی دارد. این ممکن است کمی به بخش IT شما احتیاج پیدا کند، اما اطمینان حاصل کنید که تیم از راه دور شما توانایی ورود به سیستم و بررسی همان معیارهای لازم برای دسترسی به سایت را دارد. این شامل زمان تحویل تخمین زده شده، سطح موجودی موجود، حتی در دسترس بودن کارمندان در صورت نیاز خواهد بود.

استراتژی های مدیریت انبارداری از راه دور

روی ردیابی چرخه حیات محصولات انبار تمرکز کنید

اگر کار از راه دور شما در مدت زمان طولانی اتفاق می افتد، مانند دوران قرنطینه بابت ویروس کرونا، یا وقتی انبار در یک منطقه جداگانه از دفاتر مدیریت واقع شده است، تمرکز بر چرخه حیات مهم است. محصولات از هر نوع دارای چرخه حیات خواهند بود و حتی اگر از نظر جسمی قادر به بازرسی از آن ها نباشید، با استفاده از ابزارهایی برای ردیابی مدت زمان موجود بودن کالاها و زمان فروش آن ها به شما کمک می کند تا اطلاعات را بدست آورید، کارمندان سایت در مورد آنچه باید جابجا شوند، چه چیزهایی را باید از بین ببرید یا به فروشنده ارسال کنید و حتی چیز هایی که شما در قفسه های انبار خود ندارید و باید تامین شود.

بررسی موجودی انبار

شمارش چرخه محصول ستون اصلی هر عملیات انبار داده شده است و حتی در حین کار از راه دور یا خارج از سایت، یک تیم مدیریت خوب باید موجودی انبار را به خوبی بررسی کند. شما برای اینکه بتوانید بازده خوب و ارائه خدمات خوبی داشته باشید باید در زمینه ی تامین خوب عمل کنید و بدانید در انبار خود چی دارید و چی ندارید. شما باید پس از پایان هر روز کاری گزارش های لازم درباره ی فروش را بدانید و موجود ی خود را به طور دقیق چک کنید و با برنامه ریزی آن ها در ارتباط باشید تا بهتر بفهمید روی چه مواردی باید کار کنید و کسری ها را تامین نمایید.

ارتباطات را به درستی حفظ و مدیریت کنید

به خصوص برای کارمندان مدیریتی که به دلیل شرایط اضطراری به طور موقت آواره شده اند، ارتباطات در تمام مراحل زنجیره تأمین بسیار مهم است. حتما با همه فروشندگان و شرکای حمل و نقل خود ارتباط برقرار کنید تا به آن ها اطلاع دهید وضعیت فعلی انبار شما چیست، چه زمانی می توانید انتظار داشته باشید که به حالت عادی برگردید و اینکه (با کجا) برای ارتباط برقرار کردن با آن ها ارتباط برقرار می کنند، تا همه در انبار برگردند.

نحوه مدیریت انبارها از راه دور

نحوه مدیریت انبارها از راه دور

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC