Fa En

شیوع ویروس کرونا و ایجاد یک ایستگاه بهداشتی در انبارها

12 خرداد ، 1400
گروه فضاسازان امین

در دوران کووید 19 برای انبار خود یک ایستگاه بهداشتی ایجاد کنید

از آنجا که جهان پس از اوج بیماری همه گیر COVID-19 به آرامی سعی می کند به حالت عادی برگردد، تمرکز بر اقدامات ایمنی برای ساختمان ها و مشاغل موجود است. برای بسیاری از مشاغل که مشغول میزبان کارگران اساسی هستند، مفهوم سرویس بهداشتی در روزهای اخیر به طور فزاینده ای رایج شده است. بسیاری از مشاغل که به طور مستقیم در خدمت عموم نیستند (انبارها، دفاتر و امثال این ها) برای کمک به بررسی کارگران درمورد مشکلات بالقوه بهداشتی و تأمین مواد بهداشتی برای کمک به آماده شدن برای روز کاری، شروع به ایجاد مناطقی در نزدیکی ورودی مشاغل کرده اند.

بسیاری از انبارها اکنون به این ایستگاه ها احتیاج پیدا کرده اند و دلیل خوبی دارند، زیرا به کارمندان این امکان را می دهند تا با ورود به محل کار خود، ضد عفونی شوند. اینجا چگونگی تنظیم یکی از این موارد را برای انبار ها ارائه می دهیم تا به کارکنان شما کمک کند با خیال راحت تر روز خود را طی کنند و کمی سریعتر برای روز کاری آماده شوند، به خصوص اکنون در این مواقع افزایش موارد احتیاطی در مورد جلوگیری از گسترش میکروب ها و بیماری های واگیر مهم می باشد.

ایجاد یک ایستگاه بهداشتی در انبارها در دوران ویروس کرونا

ایجاد یک ایستگاه بهداشتی در انبارها در دوران ویروس کرونا

یک ایستگاه بهداشتی در ورودی انبار خود بسازید

برای راه اندازی یک ایستگاه بهداشتی درانبارها مستلزم رعایت نکاتی هستید که باهم آن ها را بررسی می کنیم.

یک مکان که دسترسی خوبی برای کل تیم شما دارد، پیدا کنید

بزرگترین نقطه کانونی برای راه اندازی ایستگاه بهداشتی، مناسب می باشد. لازم است که دسترسی خوبی برای کل تیم شما داشته باشد و همچنین نباید افراد برای رسیدن به آن راه زیادی طی کنند. شما باید ورودی را برای راه اندزای ایستگاه بهداشتی در نظر بگیرید که پرکاربرد ترین و بهترین دسترسی را داشته باشد. وقتی این نقطه را پیدا کردید می توانید با در نظر گرفتن چیدمان این نقطه ورودی، مابقی فضای خود را برنامه ریزی کنید.

تهیه وسایل مورد نیاز بهداشتی

بسته به ماهیت کارهایی که در انبار شما انجام می شود شما باید این لوازم بهداشتی را تهیه ی نمایید. شما باید مطمئن شوید که کارکنان شما هنگام ورود به انبار، به تجهیزات بهداشتی سریع دسترسی دارند. در صورت لزوم مواردی مانند:

  • ضدعفونی کننده دست
  • دستکش
  • ماسک های صورت، چه از نظر پزشکی و چه ماسک های گرد و غبار برای تهیه پوشش صورت
  • پوشش کفش
  • و سایر تجهیزات مورد نیاز، بسته به انبار مورد نظر (ذخیره مواد غذایی، خرده فروشی عمومی)

و... تهیه نمایید.

اختصاص یک مکان برای نگهداری وسایل کارگران

کارگران شما احتمالاً مواردی را که لازم دارند برای کار با خود بیاورند، مانند ناهار، ژاکت، تلفن و سایر لوزم شخصی. در نزدیکی این محوطه بهداشتی، برای هر کارگر یک قفسه یا کمد با قفل در نظر بگیرد تا وسایل شخصی خود را در آن نگهداری کنند و از این طریق خطر ابتلا به میکروب های احتمالی را برای آن ها کاهش دهید.

اعمال کنترل دما

یکی از ساده ترین راه های بررسی یک کارگر برای بیماری احتمالی، بررسی سریع دما با استفاده از دماسنج دستی است. در رابطه با میزان آلودگی بالقوه در منطقه شما و مطابق دستورالعمل ها لازم است، اطمینان حاصل کنید که برای همه کارگرانی که وارد  محیط کار می شوند، بررسی دما را انجام دهید و از این امر به عنوان پایه ای استفاده کنید اگر کسی در هر شرایطی باشد که بتواند کار کند.

ایجاد ایستگاه بهداشتی در ورودی انبار

ایجاد ایستگاه بهداشتی در ورودی انبار

استفاده از کفش مخصوص یا پوشش برای کفش ها در محیط  داخلی

اگر قادر به تهیه پوشش کفش مخصوص کار، برای تیم خود نیستید، از پوشش مخصوص برای  همه کفش ها ایجاد کنید زیرا کفش ها حمل کننده ی هر نوع ویروس و کثیفی می باشند که باید از ورود آن ها به محیط کاری به هر نحوی جلوگیری شود.

تمام موارد مورد نیاز را در صورت استریل نگه دارید

مهم تر از همه حتما قفسه های تهیه کنید که در برابر شیوع ویروس و زنده نگه داشتن ویروس بر روی سطح خود مقاوم هستند. مثلا از قفسه های با پوشش اپوکسی که ضد باکتری و میکروب هستند، استفاده کنید. همچنین می توانید به صورت روزانه یا ساعتی همه ی انبار را با مواد مخصوص ضد عفونی نمایید یا در قفسه های محلول های ضدعفونی کننده قرار دهید تا کارگران در صورت تماس با هر نقطه ای از آن ها برای ضدعفونی دست های خود استفاده کنند. علاوه بر تمامی موارد بالا در ادامه باید بگوییم ضدعفونی کردن قفسه بندی انبار خود را فراموش نکنیدو
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC