Fa En

آشنایی با قفسه ها و پالت های نگهداری دارو

08 اسفند ، 1400
گروه فضاسازان امین

انواع قفسه و پالت های دارو

اولین چیزی که وارد یک داروخانه می شوید، متوجه آن خواهید شد، طراحی قفسه ها و نورپردازی می باشد که اگر خیلی مدرن و زیبا طراحی شده باشد باعث جلب نظر شما می شود. داروخانه ها مراجعین زیادی دارند که مردم برای خرید دارو، لوازم بهداشتی، تجهیزات طبی، مکمل های ورزشی و غذایی، ویتامین، لوازم آرایشی و... به داروخانه ها مراجعه می کنند. 

یکی از مهم ترین چیز ها در داروخانه عرضه و تقاضا می باشد یعنی به دلیل تعدد درخواست های هر فرد و گاهی تعداد زیاد افراد، اگر داروخانه ها از یک قفسه بندی و یک دسته بندی منظم برخوردار نباشد، ممکن است مجبور باشند برای هر فرد وقت زیادی صرف کنند که این اصلا برای یک داروخانه چیز خوبی نیست و باید به آن توجه کرد. باهم چگونگی طراحی قفسه بندی داروخانه ها را بررسی می کنیم.

انواع قسه بندی و پالت های دارو

انواع قفسه بندی و پالت های دارو

طراحی داروخانه ها به سبک مدرن

فضای داروخانه ها از دیرباز تغییرات زیادی داشته است و از یک داروخانه با قفسه بندی بی رنگ و روح، صندلی های نیمکتی و یک محیط کاملا معمولی به یک سبک زیبا و جذاب و کاملا مدرن رسیده است. در قدیم قفسه بندی داروخانه ها اغلب قفسه بندی های آهنی بود ولی امروزه این قفسه بندی ها تغییرات زیادی کرده و بسیار جذاب شده اند. این قفسه بندی ها علاوه بر اینکه زیبایی خاصی به محیط می دهند، قابل انعطاف هستند و برای محیط های محدود بسیار مناسب می باشند.

مهم ترین ویژگی های قفسه بندی ها مدرن در داروخانه ها

قفسه بندی های امروزی ویژگی های زیادی دارند که عبارتند از:

قفسه بندی مدولار

این قفسه بندی از انعطاف زیادی برخوردار می باشد همچنین بسیار مقاوم و با دوام هستند. قفسه بندی مدولار به گونه ای تولید می شود که شما بتوانید باتوجه به فضای خود آن را پیکربندی نمایید. این باعث می شود که شما در فضای موجود از روش های بهینه سازی در چیدمان و استفاده از حداقل فضا را را داشته باشید.

طراحی دقیق

یکی از مهم ترین نکات در قفسه بندی داروخانه ها، طراحی دقیق آن هاست. اجزای این قفسه بندی ها به راحتی از هم جدا می شوند و به سرعت هم دوباره می توان آن ها را پیکربندی کرد. معمولا برای ساخت این قفسه های از متریال های مختلفی چون چوب، لمینیت چوب، پلاستیک یا فلز استفاده می شود.

مهم ترین ویژگی های قفسه بندی برای جذب بیشتر مشتری

امروزه برای پیشخوان داروخانه ها وقت زیادی صرف می شود و با یک سبک مدرن و صمیمی پذیرای مراجعه کنندگان می باشند. این فضا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شما باید برای جذب بیشتر مشتری به آن توجه کنید. برای طراحی قفسه بندی پیشخوان باید به نکات زیر توجه کنید:

استفاده از رنگ های متنوع و جذاب

شما باید به فضایی که به مشتری خدماتی را ارائه می دهید، توجه کنید. پیشخوان داروخانه ها می توانند با یک طراحی خوب و صمیمی، خوش آمد گوی خوبی به مشتریان باشد. شما می توانید از انواع رنگ های مدرن و جذاب برای پیشخوان ها با توجه به طراحی و دکوراسیون داخلی خود استفاده نمایید.

سفارشی سازی

یکی از مهم ترین ویژگی ظاهری یک داروخانه، قفسه های می باشد با توجه به طراحی فروشگاهی، سفارشی سازی شده اند و می توانند یک جلوه بی نظیر به محیط داروخانه ببخشند. این باعث جذب بیشتر مخاطب، تسهیل در فروش و ارائه خدمات بهتر می شود.

پنل های شکاف دار پشتی

این ویژگی باعث تنظیم شدن فوری قفسه ها با لوله ها، همچنین باعث جذاب، زیبا و حرفه ای بودن محیط نیز می شود.

لبه ها در قفسه های افقی

امروزه قفسه داروخانه ها با لبه های افقی قابل تنظیم می باشند که به چیدمان بهتر محصول کمک می کند که می تواند کج یا مسطح باشد.

مهمترین ویژگی های قفسه بندی دارو برای جذب مشتری

ویژگی های مهم قفسه بندی دارو برای جذب مشتری

ایده های جذاب و بی نظیر برای داشتن یک داروخانه با سبک مدرن

برای داشتن یک داروخانه با سبک مدرن می توانید از ایده های زیر کمک بگیرید:

قفسه بندی گوندولا

این نوع قفسه بندی یک قفسه بندی با طراحی کلاسیک می باشد. جنس آن از فولا است و یک سبک با ساخت سنگین دارد. این قفسه بندی قابل تنظیم در عرض و ارتفاع متفاوت می باشد.

کابینت و قفسه بندی زیر پیشخوان

برای نگهداری و سازماندهی نسخه ها، دفترچه ها و سایر لوازم اداری و خدمت رسانی آسان به مشتریان می توانید از آن ها استفاده کنید. این قفسه ها مثل یک ایستگاه کاری عمل می کنند و دارای کاربرد فراوانی هستند و در اندازه های مختلف قابل سفارش هستند.

سیستم دیواری

یک نوع سیستم قفسه بندی دیواری است که برای استفاده مفید تر از فضای افقی داروخانه ها قابل بهرمندی می باشد.

سیستم Bay

برای طراحی باز و بسته بودن راهرو های قفسه بندی ها در دارخانه قابل استفاده می باشد.

ایجاد پایانه های سیستم بسته

در انتهای هر راه رو یک پانل قرار می گیرد تا بتوان از هر فضا به صورت جداگانه بهترین بهره را برد.

پانل های دیواری

برای بهتر و حالت ویترینی چیدن دارو ها قابل استفاده می باشد. این پانل های دارو بسیار قابل انعطاف، مقاوم و تنوع آن ها نیز بسیار زیاد می باشد.

ایده های جذاب برای قفسه بندی دارو

ایده های جذاب برای قفسه بندی دارو

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC