Fa En

روش های مناسب ضدعفونی کردن قفسه بندی های انبار برای جلوگیری از کرونا

12 خرداد ، 1400
گروه فضاسازان امین

ضدعفونی کردن قفسه بندی های انبار برای جلوگیری از کرونا

ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شده است و همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است. این ویروس بسیار خطرناک می باشد و با کوچیک ترین تماسی با فرد بیمار و ناقل بیماری می تواند شیوع و گسترش یابد. صنعت ها و کسب و کار های زیادی درگیر بحران این ویروس هستند و برای فرار از شکست و جلوگیری از این بیماری باید نکات بهداشتی را به بهترین شکل ممکن رعایت نمایند. این روز ها انبار ها نیز درگیر بحران ویروس کرونا (Covid19) می باشند. مخصوصا انبار های اقلام و محصولات غذایی که باید خیلی در رعایت نکات بهداشتی دقیق عمل کنند.

فاکتور های مهمی در رعایت این بهداشت نظیر؛ تامین مواد اولیه، حمل و نقل و توزیع، بهداشت فردی، تولید و بسته بندی، فرآوری، نگهداری و توزیع، الزامی می باشد. البته تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر اینکه این ویروس از طریق مواد غذایی یا بسته ها انتقال می یابد در دست نیست و این ویروس برای رشد به یک میزبان زنده مثل حیوان یا انسان نیاز دارد ولی طبق تحقیقات این ویروس در سطوح های مختلف زنده می ماند و می تواند به میزبان زنده از طریق تماس منتقل شود و به همین علت باید برای جلوگیری از شیوع این بیماری موارد بهداشتی و ضدعفونی کردن را به طور دقیق رعایت نماییم.

نحوه ضدعفونی کردن قفسه بندی انبار برای مقابله با کرونا

انبارش ضدآلودگی چیست

یکی از راه های ضدعفونی انبار ها و قفسه بندی ها می توان به فرآیند انبارش ضد آلودگی اشاره کرد. فرآیندی که برای حفاظت از بسته ها و جلوگیری از آلودگی برای کشتن و از بین بردن میکروب ها و ویروس ها انجام می شود، انبارش ضدآلودگی می گویند. این فرآیند شامل رعایت و اجرای مواردی چون :

  • استفاده روزانه از گاز های ضد میکروب و ویروس بسته به سطح درجه بندی برای ضدعفونی سطوح قفسه بندی ها، بسته ها و سطح انبار می باشد.
  • رعایت بهداشت کارکنان و استفاده از ماسک، کلاه و دستکش استریل و یک لایه پوشش برای کل سطوح لباس
  • ضدعفونی کارکنان هنگام وروی به انبار ها

رعایت پروتکل های بهداشت توسط سازمان ها

علاوه بر اجرای انبارش ضدآلودگی در انبار ها، شرکت ها و سازمان ها باید برای حفاظت از مشتریان در برابر ویروس کرونا، پروتکل بهداشتی خود را در سه بخش، پردازش، انبار، توزیع و ارسال رعایت نمایند.

  • رعایت نکات بهداشتی در تأمین مواد اولیه: خیلی از مواد اولیه باید قبل از ورود به انبار ها با انجام تمام پروتکل های بهداشتی به مراکز عرضه شوند.
  • رعایت نکات بهداشتی در حمل و نقل و توزیع محصولات: باید قبل از توزیع محصولات به مصرف کنندگان، با وسایل ضدعفونی و تانکر های ویژه، ضدعفونی شوند و سپس برای توزیع فرستاده شوند. همچنین پرسنل توزیع باید موارد بهداشت فردی را رعایت نمایند.
  • رعایت نکات بهداشت عمومی و فردی در محل تولید و بسته بندی: بسته بندی محصولات اکثرا توسط افراد انجام می شود به همین علت باید از ورود افرد مشکوک به این بیماری جلوگیری شود و هر روزه افراد چک شوند. نیرو ها در هنگام کار و بسته بندی باید از لباس های مخصوص حفاظتی استفاده کنند.
  • رعایت نکات عمومی برای واحدهای تولید، فرآوری، نگهداری و توزیع محصولات: سازمان ها باید نکات بهداشتی را در توزیع محصولات از انبار به مراکز و توزیع به مصرف کنندگان رعایت نمایند.

باتوجه به بحران کرونا و جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس شرکت های زیادی هستند که پروتکل های بهداشتی را در مراکز، انبار ها، کارخانه ها و... به اجرا درآورده اند. از تونل های ضدعفونی بگیر تا روش ها ضدعفونی با مواد مخصوص که به صورت هفتگی یا روزانه در انبار ها، کارخانه ها و مراکز قابل اجرا می باشد. از آنجا که این ویروس توسط انسان و موجود زنده منتقل می شود شما باید نکات برای جلوگیری از شیوع این ویروس، بهداشت فردی را اولویت خود قرار دهید. بنابراین بهداشت کارکنان رابطه مستقیم با جلوگیری از شیوع ویروس در انبار و مراکز و... می باشد.

رعایت پروتکل های بهداشتی قفسه بندی انبارها در برابر کرونا

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC