Fa En

معرفی انواع قفسه بندی انبار و ویژگی های آن

1398/12/23 | تعداد نظرات :0 |
گروه فضاسازان امین
|
مقالات

معرفی انواع قفسه بندی انبار

امروزه استفاده از انواع قفسه بندی انبار به منظور راحت تر شدن انبارداری بسیار گسترش پیدا کرده است. این قفسه بندی ها موجب منظم تر شدن کسب و کار شده و خرید و فروش کالاها را آسان تر می کند. با پیشرفت های تکنولوژیکی در سال های اخیر، سیستم انبارداری و قفسه بندی انبارها نیز دچار تغییر و تحولات مهمی شده است. که از جمله این تغییر و تحولات می توان به افزایش سرعت در جابجایی کالاهای انبار و همچنین چینش بهتر کالاها اشاره کرد. قفسه ها را بر اساس نوع کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می کنند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی است. در این مقاله می خواهیم با قفسه بندی انبار و انواع قفسه های مورد استفاده در انبارداری آشنا شویم؛ پس ادامه ی مقاله را از دست ندهید!

قفسه بندی انبار چه اهمیتی دارد؟

استفاده از قفسه های گوناگون از چندین سال قبل رواج داشته است. در واقع، پیشینیان ما به منظور مرتب کردن لوازم و کالاهای خود از قفسه های چوبی و یا گلی استفاده می کرده اند. با گذشت زمان و افزایش کالاها و لوازم، نیاز به یک سیستم قفسه بندی انبار به شدت حس می شد. به همین دلیل، طراحان و مهندسان باتجربه به دنبال سیستمی بودند که بتواند محصولات را در کمترین زمان ممکن طبقه بندی کند و در جای مخصوص خود قرار دهد. به کار بردن قفسه بندی انبار در کارخانجات و شرکت های تولیدی باعث استفاده ی بهتر از فضای موجود و متراژ کارخانه شده است. این قضیه اهمیت بالای قفسه بندی انبار در صرفه جویی متراژ را نشان می دهد.

اهمیت استفاده از قفسه بندی در انبار

آشنایی با انواع قفسه بندی انبار

همانطور که گفتیم، قفسه های انبار به شکل های مختلفی ساخته می شود. این قفسه ها را بر اساس استفاده ای که از آن ها می شود، می سازند. انواع قفسه بندی انبار عبارتند از:

1- قفسه بندی ثابت:
در این نوع از قفسه بندی تمامی اجزای قفسه به صورت ثابت بوده و جابه جا کردن آن دردسرهای خاص خود را دارد. قفسه بندی های ثابت به انواع مختلفی نظیر قفسه بندی راهرو باریک، بازویی، مشبک و قفسه بندی پالت تقسیم می شوند.

2- قفسه بندی متحرک:

در روش قفسه بندی متحرک تمامی بخش های قفسه را می توان جابه جا نمود این در حالی است که در قفسه بندی ثابت امکان جابجایی قفسه ها وجود ندارد. از جمله قفسه بندی های متحرک می توان به قفسه بندی شاتل، قفسه بندی خود تغذیه و خود برگشت اشاره کرد. 

معرفی انواع قفسه بندی انبار

کاربردهای انواع قفسه بندی انبار

استفاده از قفسه بندی در انبار می تواند بازدهی کارخانه را به شکل قابل توجهی افزایش دهد چرا که از طریق قفسه ها می توان به کالاهای مورد نظر به شکل سریع تری دسترسی پیدا کرد. همچنین امکان مدیریت کالاها و محصولات نیز از طریق قفسه بندی وجود دارد. در واقع، اگر از قفسه استفاده نکنیم، مجبور می شویم کالاها را روی هم قرار دهیم. این کار ممکن است به کالاها آسیب برساند. علاوه بر آن، امکان پیدا کردن راحت تر محصولات در قفسه بندی انبار وجود دارد. یکی دیگر از کاربردهای قفسه بندی این است که یک نظم و ترتیب خاصی بر روی محصولات اعمال می شود. این نظم و ترتیب، باعث دسترسی آسان تر به کالاها می شود. در این صورت کالاها حجم کمتری را اشغال خواهند کرد.

کاربرد انواع قفسه بندی انبار

انواع قفسه های ثابت و متحرک چگونه ساخته می شوند؟

اگر می خواهید انبار خود را به سیستم های قفسه بندی مدرن مجهز کنید باید بدانید که ساخت قفسه ها به این راحتی هم نیست! در قدم اول باید نیاز خود را بشناسید! در واقع، باید بدانید که به کدام نوع از قفسه بندی انبار نیاز دارید. در مرحله ی بعد باید اندازه گیری های دقیقی از محیط خود داشته باشید. زیرا برای ساخت قفسه ها باید تمامی ابعاد به صورت دقیق باشند. پس از آن، طراحی سیستم قفسه بندی انجام می شود. هر چه این طراحی اصولی تر باشد، صرفه جویی بیشتری در متراژ محیط خواهد شد. پس از آن نوبت به انتخاب نوع جنس قفسه ها می رسد. اگر محصولات شما وزن بالایی دارند، بهتر است از جنسی استفاده کنید که مقاومت بیشتری داشته باشد. سپس باید قفسه ها را متناسب با دکوراسیون فروشگاه و یا کارخانه رنگ آمیزی کنید. با طی کردن این مراحل، شما یک قفسه بندی مدرن در انبار خود خواهید داشت.

در قفسه بندی انبار به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اولین نکته ای که برای اجرای سیستم های قفسه بندی در انبار باید به آن توجه کنید، کیفیت قفسه ها و استاندارد بودن آن ها است. در صورتی که جنس قفسه مرغوب نباشد و یا اندازه ها استاندارد نباشد، پس از مدتی مجبور به تعویض آن ها خواهید شد که هزینه های زیادی را به شما تحمیل می کند. همچنین، اگر طراحی قفسه به درستی انجام نشده باشد، ممکن است محصولات و کالاها با گذشت زمان دچار آسیب های مختلفی شوند که غیر قابل بازگشت خواهد بود. پیشنهاد ما این است برای قفسه بندی کردن انبار از شرکت هایی کمک بخواهید که تجربه ی کافی در این زمینه داشته باشند. این شرکت ها با توجه به اصول استاندارد مشخص شده، قفسه ها را ساخته و نصب می کنند. به همین دلیل، تضمین کیفیت آن ها بسیار قابل اطمینان خواهد بود.

نکات قابل توجه در قفسه بندی انبار

جمع بندی و نتیجه گیری

قفسه بندی انبار دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد که از جمله آن ها می توان به مرتب شدن انبار اشاره کرد. از طرفی، قفسه های انبار مانع از آسیب رسیدن به محصولات می شوند؛ چرا که حفظ و نگه داری استاندارد از آن ها جزء ویژگی های اصلی قفسه بندی انبار است. یکی از مزیت های مهم قفسه های متحرک این است که اگر بخواهیم تغییری در آن ایجاد کنیم نیازی به تغییر کلی قفسه ها نیست. بنابراین پس از چند سال اگر می خواهید فضای انبار خود را گسترش و یا کاهش دهید، بهتر است از قفسه بندی متحرک استفاده کنید.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری
فلوچارت انبارداری
فرآیند انبارداری
انبار
قفسه بندی انبار
قفسه بندی انبار خانه
انبارگردانی
قفسه بندی
قفسه بندی نیم طبقه بالکن
قفسه بندی انباری
قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک
قفسه بندی پیچ و مهره ای
قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین
قفسه بندی وسط فروشگاهی
اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی
قیمت قفسه وسط فروشگاه
سفارش قفسه وسط فروشگاه
قفسه بندی فروشگاهی
قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
انواع قفسه بندی خود ایستا
قفسه بندی ویترین
قفسه بندی پیشخوان
قفسه بندی پیشخوان و ویترین
مزایای قفسه بندی ویترین
مزایای قفسه بندی پیشخوان
قفسه بندی یک طرفه
قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی
قابلیت قفسه بندی یک طرفه
استاندارد قفسه بندی یک طرفه
مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی
قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
قفسه لنبار
سازماندهی قفسه بندی انبار
مزایای قفسه بندی انبار
انبار و انبارداری
چیدمان وسایل در قفسه انبار
روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار
بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار
کاربرد قفسه پالت راک
استفاده از قفسه پالت راک
خرید قفسه پالت راک
قیمت قفسه پالت راک
انبار چیست
انباردار کیست
وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار
وظایف انباردار
مسئولیت های انباردار
عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار
عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار
قفسه بندی در انبار منازل
بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل
قفسه بندی چیست
سیستم قفسه بندی در انبار منازل
آموزش روش انبارداری
انواع انبارداری
انبارداری مدرن و قدیمی
مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن
فرآیند کلی در انبارداری
تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن
قفسه انبار
قفسه بندی سوپرمارکتی
سیستم قفسه بندی انبار
قفسه بندی راک
انواع قفسه بندی انبار
خرید انواع قفسه بندی
ویروس کرونا
covid19
Corona Virus
کووید 19
قفسه بندی محیط اداری
بهداشت در انبار
قفسه بندی پایه دار
قفسه بندی پانل راک
قفسه بندی کتابخانه
قفسه بندی صنعتی
قفسه بندی پالت راک
باکس پلاستیکی
چنگک فروشگاهی
انبار فروشگاهی
مشخصات فنی نیم طبقه پیش ساخته (مزنین)
نیم طبقه پیش ساخته
مزنین
پالت بشکه
قفسه فلزی
جک پالت
پالت
نیم طبقه راک
قفسه بندی کانتی لور( بازویی )
قفسه بندی خود تغذیه با کاست خشابی
پالت ، باکس پالت ، پالت بشکه
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.