Fa En

بررسی نکات کلیدی و مهم در انباری

1398/12/05 | تعداد نظرات :0 |
گروه فضاسازان امین
|
مقالات

نکات مهم در انبارداری

امروزه محیط هایی که برای نگهداری وسایل مازاد مورد استفاده قرار می گیرد، همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده و هست. لذا بسیاری از افراد برای نگهداری این وسایل انباری را در نظر گرفته و آن را مورد توجه قرار می ‌دهند. انباری نمونه های مختلفی دارد و افراد می ‌توانند آن را به صورت های صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار دهند. محیط هایی که برای گذاشتن وسایل خانگی مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار کوچک می باشند. محیط های صنعتی بزرگتر هستند. ما در این متن قصد داریم تا نکات مختلفی در مورد چگونگی قرارگیری این محیط در فضای خانه، وسعت آن، زمانی که آن را باید طراحی کرد، چیزهایی که می توان در آن جای داد و نوع نکات ایمنی که باید برای این موضوع در نظر گرفت و در کل نکات منحصر به فرد آن را عنوان نماییم. چنانچه قصد دارید تا نکات مرتبط با انبارداری را بدانید ما را تا پایان همراهی نمایید.

انباری در خانه در چه جایی باید قرار بگیرد؟

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می ‌آید این است که محیط انباری در فضای خانه چگونه قرار دهیم؟ در این مورد می توان گفت که انباری ها را می‌ توان در فضای بیرونی خانه مورد استفاده قرار داد. به طور مثال در واحد های آپارتمانی در پارکینگ محیطی برای جایگذاری وسایل زاید افراد در نظر گرفته می ‌شود. لذا افراد می ‌توانند از بالکن های خانه خود و یا حیاط خلوت ها به این منظور استفاده نمایند. توجه داشته باشید که باید محیطی را انتخاب کنید که جلوی چشم نباشد. لذا ممکن است ظاهر ناخوشایندی داشته باشد. البته اگر قصد دارید که این محیط را برای کالاهای صنعتی قرار دهید، باید یک زمین چند هزار متری را به‌عنوان یک سوله در نظر گرفته و این محیط را در آنجا بنا نمایید. در کل می توان گفت که در زمان جایگذاری محیط‌ های انباری باید بهترین محیط را انتخاب کرده و بیشترین وسعت را به آن تعلق دهید. ساخت انباری کوچک در منزل یا ساخت انباری کوچک در حیاط می تواند به بهینه سازی محیط شما کمک کند. همچنین قفسه بندی حیات خلوت نیز می تواند کاربرد یک انباری کوچک را داشته باشد.  

مکان مناسب انبارداری در خانه قفسه بندی انباری کوچک خانه و طراحی انباری منزل 

وسعت انباری باید به چه میزان باشد

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می ‌آید این است که وسعت این محیط ها باید به چه میزان باشد؟ در این مورد می توان گفت با توجه به زیربنای خانه، می توان وسعت این انباری ها را مورد توجه قرار داد. معمولا وسعت این انباری ها با توجه به نیاز افراد تعیین می گردد. اما در بعضی از اوقات توسط بساز بفروش ها این محیط ها طراحی شده و مورد توجه قرار می‌گیرند. لذا در این مواقع وسعت آن ها با توجه به زیربنا انتخاب می‌ شوند. اما مواقعی که افراد خود به ساخت این محیط ها اقدام می نمایند، سعی می کنند که با توجه به نیاز خود، وسعت آن را تعیین نمایند. در کل باید گفت که وسعت این محیط ها باید با توجه به نیاز افراد بالاتر باشد. لذا ممکن است که در حال حاضر نیاز آنچنانی به این فضاها نباشد، اما بعدها احتیاج بیشتری به آن پیدا نمایید.

میزان وسعت انباری چقدر باید باشد؟ قفسه بندی انباری کوچک

چه زمانی باید این محیط را طراحی نماییم

این سوال پیش می آید که برای طراحی این محیط چه زمانی باید نسبت به انجام آن اقدام نماییم؟ در این مورد می توان گفت که بهتر است در همان زمان ساخت نسبت به راه‌ اندازی این محیط اقدام نمایید. لذا پس از آنکه شما نسبت به ساخت اقدام کردید، راه اندازی این محیط در خانه بسیار سخت می باشد. پس بهتر است که در همان لحظه ساخت خانه به معمار و بنای خود بگویید که جایی را برای انباری در نظر بگیرند. در نظر داشته باشید که پس از ساخت خانه هم می توان با استفاده از دیوارهای پیش ساخته در محیط های غیر قابل دید نسبت به طراحی این محیط ها اقدام نمود.

زمان طراحی انباری طریقه قفسه بندی انباری

در این محیط چه چیزهایی را می توان جای داد

سوال پیش می‌ آید که در این محیط چه چیزهایی را می توان انجام داد؟ در این مورد می توان گفت که در انباری وسایل زاید و وسایلی که در حال حاضر غیر قابل استفاده می باشند را می توان جای داد. شما می توانید با استفاده از این محیط سر شکل خانه خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و زیباترین محیط را به وجود آورد. پس توجه داشته باشید که در زمان ساخت این محیط به گونه ای اقدام نمایید که بتوان تمامی وسایل زاید در آن جای داده و سر شکل خانه را به بهترین نحو ممکن با حذف وسایل زاید زیبا نمود.

رعایت نکات ایمنی در این محیط

افراد باید توجه داشته باشند که محیط های مانند انباری باید دارای قفل و حفاظ ویژه ‌ای باشند. لذا شما باید با توجه به کالاها و چیزهایی که در انباری خود جای می دهید، از لحاظ ایمنی کیفیت این محیط را بالا ببرید. توصیه ما به شما این است که در زمانی که محیط های انبار بیرون از واحد و یا ساختمان شما قرار می گیرند و در فضای باز می باشند، از حفاظ های آهنی و قفل های مناسب برای آن استفاده نمایید. مخصوصا زمانی که وسایل قرار گرفته در آن ممکن است وسایل با ارزش و وسوسه کننده ای برای دزدان باشد. سعی کنید که در طراحی این محیط ها از درب های آهنی محکم استفاده کرده و جای قفل های آن ها را به بهترین شکل ممکن طراحی نمایید. لازم به ذکر است که در طراحی این محیط ها باید به گونه ‌ای عمل شود که راه ‌های ورود به آن از هر جهتی را در امان نگه دارد. ممکن است یک انبار پیش ساخته دارای دیوارهای نسبتا ضعیفی باشد، پس بهتر است با رعایت نکات ایمنی نسبت به ساخت آن ها اقدام نمود.

بحث پایانی

در پایان می توان گفت که در هر خانه ای استفاده از انبار نیاز است. لذا بهتر است که در زمان طراحی دکوراسیون داخلی خانه این محیط در نظر گرفته شده و نسبت به ساخت آن اقدام شود. توجه داشته باشید که این محیط ها می ‌توانند فضای خانه شما را از آشفتگی نجات دهد و بهترین فضا را به وجود آورد. 

رعایت نکات ایمنی در انبار قفسه بندی حیاط خلوت یا ساخت انباری در حیاط 

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری
فلوچارت انبارداری
فرآیند انبارداری
انبار
قفسه بندی انبار
قفسه بندی انبار خانه
انبارگردانی
قفسه بندی
قفسه بندی نیم طبقه بالکن
قفسه بندی انباری
قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک
قفسه بندی پیچ و مهره ای
قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین
قفسه بندی وسط فروشگاهی
اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی
قیمت قفسه وسط فروشگاه
سفارش قفسه وسط فروشگاه
قفسه بندی فروشگاهی
قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
انواع قفسه بندی خود ایستا
قفسه بندی ویترین
قفسه بندی پیشخوان
قفسه بندی پیشخوان و ویترین
مزایای قفسه بندی ویترین
مزایای قفسه بندی پیشخوان
قفسه بندی یک طرفه
قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی
قابلیت قفسه بندی یک طرفه
استاندارد قفسه بندی یک طرفه
مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی
قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
قفسه لنبار
سازماندهی قفسه بندی انبار
مزایای قفسه بندی انبار
انبار و انبارداری
چیدمان وسایل در قفسه انبار
روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار
بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار
کاربرد قفسه پالت راک
استفاده از قفسه پالت راک
خرید قفسه پالت راک
قیمت قفسه پالت راک
انبار چیست
انباردار کیست
وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار
وظایف انباردار
مسئولیت های انباردار
عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار
عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار
قفسه بندی در انبار منازل
بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل
قفسه بندی چیست
سیستم قفسه بندی در انبار منازل
آموزش روش انبارداری
انواع انبارداری
انبارداری مدرن و قدیمی
مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن
فرآیند کلی در انبارداری
تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن
قفسه انبار
قفسه بندی سوپرمارکتی
سیستم قفسه بندی انبار
قفسه بندی راک
انواع قفسه بندی انبار
خرید انواع قفسه بندی
ویروس کرونا
covid19
Corona Virus
کووید 19
قفسه بندی محیط اداری
بهداشت در انبار
قفسه بندی پایه دار
قفسه بندی پانل راک
قفسه بندی کتابخانه
قفسه بندی صنعتی
قفسه بندی پالت راک
باکس پلاستیکی
چنگک فروشگاهی
انبار فروشگاهی
مشخصات فنی نیم طبقه پیش ساخته (مزنین)
نیم طبقه پیش ساخته
مزنین
پالت بشکه
قفسه فلزی
جک پالت
پالت
نیم طبقه راک
قفسه بندی کانتی لور( بازویی )
قفسه بندی خود تغذیه با کاست خشابی
پالت ، باکس پالت ، پالت بشکه
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.