Fa En

بررسی نکات کلیدی و مهم در انباری

12 مهر ، 1399
گروه فضاسازان امین

نکات مهم در انبارداری

امروزه محیط هایی که برای نگهداری وسایل مازاد مورد استفاده قرار می گیرد، همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده و هست. لذا بسیاری از افراد برای نگهداری این وسایل انباری را در نظر گرفته و آن را مورد توجه قرار می ‌دهند. انباری نمونه های مختلفی دارد و افراد می ‌توانند آن را به صورت های صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار دهند. محیط هایی که برای گذاشتن وسایل خانگی مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار کوچک می باشند. محیط های صنعتی بزرگتر هستند. ما در این متن قصد داریم تا نکات مختلفی در مورد چگونگی قرارگیری این محیط در فضای خانه، وسعت آن، زمانی که آن را باید طراحی کرد، چیزهایی که می توان در آن جای داد و نوع نکات ایمنی که باید برای این موضوع در نظر گرفت و در کل نکات منحصر به فرد آن را عنوان نماییم. چنانچه قصد دارید تا نکات مرتبط با انبارداری را بدانید ما را تا پایان همراهی نمایید.

انباری در خانه در چه جایی باید قرار بگیرد؟

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می ‌آید این است که محیط انباری در فضای خانه چگونه قرار دهیم؟ در این مورد می توان گفت که انباری ها را می‌ توان در فضای بیرونی خانه مورد استفاده قرار داد. به طور مثال در واحد های آپارتمانی در پارکینگ محیطی برای جایگذاری وسایل زاید افراد در نظر گرفته می ‌شود. لذا افراد می ‌توانند از بالکن های خانه خود و یا حیاط خلوت ها به این منظور استفاده نمایند. توجه داشته باشید که باید محیطی را انتخاب کنید که جلوی چشم نباشد. لذا ممکن است ظاهر ناخوشایندی داشته باشد. البته اگر قصد دارید که این محیط را برای کالاهای صنعتی قرار دهید، باید یک زمین چند هزار متری را به‌عنوان یک سوله در نظر گرفته و این محیط را در آنجا بنا نمایید. در کل می توان گفت که در زمان جایگذاری محیط‌ های انباری باید بهترین محیط را انتخاب کرده و بیشترین وسعت را به آن تعلق دهید. ساخت انباری کوچک در منزل یا ساخت انباری کوچک در حیاط می تواند به بهینه سازی محیط شما کمک کند. همچنین قفسه بندی حیات خلوت نیز می تواند کاربرد یک انباری کوچک را داشته باشد.  

مکان مناسب انبارداری در خانه قفسه بندی انباری کوچک خانه و طراحی انباری منزل 

وسعت انباری باید به چه میزان باشد

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می ‌آید این است که وسعت این محیط ها باید به چه میزان باشد؟ در این مورد می توان گفت با توجه به زیربنای خانه، می توان وسعت این انباری ها را مورد توجه قرار داد. معمولا وسعت این انباری ها با توجه به نیاز افراد تعیین می گردد. اما در بعضی از اوقات توسط بساز بفروش ها این محیط ها طراحی شده و مورد توجه قرار می‌گیرند. لذا در این مواقع وسعت آن ها با توجه به زیربنا انتخاب می‌ شوند. اما مواقعی که افراد خود به ساخت این محیط ها اقدام می نمایند، سعی می کنند که با توجه به نیاز خود، وسعت آن را تعیین نمایند. در کل باید گفت که وسعت این محیط ها باید با توجه به نیاز افراد بالاتر باشد. لذا ممکن است که در حال حاضر نیاز آنچنانی به این فضاها نباشد، اما بعدها احتیاج بیشتری به آن پیدا نمایید.

میزان وسعت انباری چقدر باید باشد؟ قفسه بندی انباری کوچک

چه زمانی باید این محیط را طراحی نماییم

این سوال پیش می آید که برای طراحی این محیط چه زمانی باید نسبت به انجام آن اقدام نماییم؟ در این مورد می توان گفت که بهتر است در همان زمان ساخت نسبت به راه‌ اندازی این محیط اقدام نمایید. لذا پس از آنکه شما نسبت به ساخت اقدام کردید، راه اندازی این محیط در خانه بسیار سخت می باشد. پس بهتر است که در همان لحظه ساخت خانه به معمار و بنای خود بگویید که جایی را برای انباری در نظر بگیرند. در نظر داشته باشید که پس از ساخت خانه هم می توان با استفاده از دیوارهای پیش ساخته در محیط های غیر قابل دید نسبت به طراحی این محیط ها اقدام نمود.

زمان طراحی انباری طریقه قفسه بندی انباری

در این محیط چه چیزهایی را می توان جای داد

سوال پیش می‌ آید که در این محیط چه چیزهایی را می توان انجام داد؟ در این مورد می توان گفت که در انباری وسایل زاید و وسایلی که در حال حاضر غیر قابل استفاده می باشند را می توان جای داد. شما می توانید با استفاده از این محیط سر شکل خانه خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و زیباترین محیط را به وجود آورد. پس توجه داشته باشید که در زمان ساخت این محیط به گونه ای اقدام نمایید که بتوان تمامی وسایل زاید در آن جای داده و سر شکل خانه را به بهترین نحو ممکن با حذف وسایل زاید زیبا نمود.

رعایت نکات ایمنی در این محیط

افراد باید توجه داشته باشند که محیط های مانند انباری باید دارای قفل و حفاظ ویژه ‌ای باشند. لذا شما باید با توجه به کالاها و چیزهایی که در انباری خود جای می دهید، از لحاظ ایمنی کیفیت این محیط را بالا ببرید. توصیه ما به شما این است که در زمانی که محیط های انبار بیرون از واحد و یا ساختمان شما قرار می گیرند و در فضای باز می باشند، از حفاظ های آهنی و قفل های مناسب برای آن استفاده نمایید. مخصوصا زمانی که وسایل قرار گرفته در آن ممکن است وسایل با ارزش و وسوسه کننده ای برای دزدان باشد. سعی کنید که در طراحی این محیط ها از درب های آهنی محکم استفاده کرده و جای قفل های آن ها را به بهترین شکل ممکن طراحی نمایید. لازم به ذکر است که در طراحی این محیط ها باید به گونه ‌ای عمل شود که راه ‌های ورود به آن از هر جهتی را در امان نگه دارد. ممکن است یک انبار پیش ساخته دارای دیوارهای نسبتا ضعیفی باشد، پس بهتر است با رعایت نکات ایمنی نسبت به ساخت آن ها اقدام نمود.

بحث پایانی

در پایان می توان گفت که در هر خانه ای استفاده از انبار نیاز است. لذا بهتر است که در زمان طراحی دکوراسیون داخلی خانه این محیط در نظر گرفته شده و نسبت به ساخت آن اقدام شود. توجه داشته باشید که این محیط ها می ‌توانند فضای خانه شما را از آشفتگی نجات دهد و بهترین فضا را به وجود آورد. 

رعایت نکات ایمنی در انبار قفسه بندی حیاط خلوت یا ساخت انباری در حیاط 

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC