Fa En

نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی

23 بهمن ، 1398
گروه فضاسازان امین

قفسه بندی مثلثی در فروشگاه ها

امروزه مشاهده می ‌شود نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی بسیار مورد استفاده قرار گرفته زیرا این نوع قفسه بندی جذابیت زیادی دارد. به طور کلی باید بدانید استفاده از قفسه بندی در دکوراسیون مغازه ها این کمک را به مشتری می کند تا راحت تر محصولی که می ‌خواهد پیدا کند. همچنین این امر می ‌تواند برای خرید بیشتر مشتری را ترغیب کند.

قفسه بندی چیست؟

قبل از اینکه در خصوص نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی نکاتی را بیان کنیم بهتر است به طور کلی با قفسه و قفسه بندی آشنا شوید. لازم است بدانید هر سازه ای اعم از چوبی، پلاستیکی یا فلزی که دارای سطحی باشد که قابل دسترسی و بارگذاری باشند قفسه گفته می ‌شود. از سال های بسیار دور قفسه بندی تاثیر بسزایی در ساماندهی و نگهداری اقلام داشته است به طوری که امروزه مشاهده می شود از این قفسه ها در ابعاد مختلف زندگی چون کاری، اجتماعی و شخصی استفاده می‌ شود. در این بین طبیعتاً استفاده از قفسه در فروشگاه ها می تواند بسیار مهم باشد. حال اگر شما هم در فروشگاه خود ارائه انواع  محصولات فصلی را داشته باشید باید بدانید که انتخاب قفسه بندی مثلثی می تواند برای به نمایش گذاشتن این محصولات مناسب باشد که دلیل این امر را در ادامه توضیح داده ایم.

قفسه بندی چیست

اهمیت استفاده از قفسه بندی برای فروشگاه ها

هنگامی که شما قرار است یک فروشگاه راه اندازی کنید طبیعتاً لازم دارید تا زمان زیادی را صرف برنامه ریزی چیدمان قفسه سوپر مارکت خود نمایید، زیرا اگر شما بتوانید به صورت مرتب و منظم محصولات خود را در بخش ‌های مختلف فروشگاه به نمایش بگذارید بهتر مشتری ترغیب خرید آنچه می ‌خواهند خواهند شد.

اهمیت استاده از قفسه بندی در فروشگاه ها

پارامتر های موثر در قفسه بندی فروشگاهی

حال هنگامی که با اهمیت استفاده از قفسه بندی برای فروشگاه آشنا شدید لازم است بدانید که باید متناسب با نوع مشتری و محصول قفسه ها انتخاب شود. مثلاً نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی می تواند گزینه ای مناسب باشد. همچنین باید بدانید برای قفسه های ظریف استفاده از تجهیزات سنگین نامناسب خواهد بود و یا در فروشگاه کودکان باید کالاها در طبقات پایین تر قرار داده شود تا امکان استفاده از آن میسر گردد. همچنین توجه داشته باشید که طبقه بندی کالاها باید مناسب با کاربردشان باشد به صورتی که اگر شما بخواهید از قفسه بندی مثلثی جهت نمایش فصلی محصولات استفاده کنید لازم است تا اجناس که با هم استفاده می‌ شوند را در نزدیکی یکدیگر قرار دهید. نکته بسیار مهم دیگر در نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی ارائه محصولات فصلی در جلوی فروشگاه می باشد که شما در هر زمان سال که قرار باشد محصولات فصل را ارائه دهید می توانید آنها را در جلوی فروشگاه قرار داده تا شاهد فروش بهتر ها باشید. توجه کنید که قرار دادن این محصولات در انتهای فروشگاه نه تنها موجب می شود که شما تعداد زیادی از آنها را با قیمت پایین به فروش برسانید بلکه حالت بدتر نیز وجود داشته و با اتمام فصل فروش محصولات، باید همه آنها را دور بریزید.

استفاده از قفسه بندی مثلثی در فروشگاه

نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی

از آنجایی که در نمایش فصلی محصولات لازم است که در همان فصل تمامی این محصولات به فروش برسد پس لازم است در قفسه بندی آن دقت کامل شود تا بتوان فروش موفق داشت. توجه داشته باشید اگر برای شما هم سوال پیش آمده است که چرا نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی مناسب است باید بدانید هنگامی که شما این محصولات را در قفسه مثلثی قرار می دهید می توانید آن را در نزدیکی ورودی اصلی قرار داده و همانطور که پیشتر هم گفته شد این امر موجب می‌ شود هنگامی که افراد وارد فروشگاه می شوند با این محصولات روبرو شده و ترغیب به خرید آن می شوند. همچنین در مرحله بعد هنگام خارج شدن از فروشگاه نیز چشمشان به این محصولات فصلی افتاده و این موارد موجب فروش بیشتر این محصولات خواهد شد.

نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی

جایگذاری مناسب قفسه مثلثی

به طور کلی باید بدانید اگر قفسه نمایش مثلثی را در پشت فروشگاه قرار دهید و بخواهید محصولات فصلی که در این قفسه به نمایش گذاشته شده است را در آن مکان به فروش برسانید شاید در بیشتر مواقع حتی مشتری متوجه آن نباشد و از آنجایی که شما نیاز دارید این محصولات را در کمترین زمان ممکن به فروش برسانید پس نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی در انتهای فروشگاه به هیچ عنوان کار درستی نمی باشد. همانطور که پیشتر گفته شد ترجیحا بهتر است این قفسه ها بر سر راه مشتریان قرار بگیرد.

اصول مهم در نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی

از مهمترین اصول در نمایش فصلی محصولات با قفسه بندی مثلثی توجه به ناحیه طلایی چشم می باشد. به طوری که شما می توانید با انتخاب قفسه های مثلثی که در ارتفاع چشم قرار دارند این امکان را به مشتریان بدهید تا با یک چرخش محصولات فصلی را مشاهده نمایند و اقدام به خرید کنند. همچنین باید بدانید که به طور کلی توجه مشتریان همیشه در هنگام ورود به سمت راست می چرخد بنابراین در بیشتر مواقع مشتریان بعد از ورود به فروشگاه به سمت راست رفته و اگر شما بخواهید محصولات فصلی را با بهترین بازدهی به فروش برسانید پیشنهاد می شود که قسمت راست فروشگاه و در جلوی ورودی از قفسه های مثلثی برای ارائه محصولات فصلی استفاده کنید، به طوری که این قسمت به عنوان دیوار قدرت شناخته می‌ شود. در کنار محصولات فصلی می ‌توانید اقلامی جذاب تر و نه لزوماً محبوب تر را انتخاب کرده تا بازدید کنندگان ضمن مشاهده این محصولات از محصولات فصلی شما نیز دیدن کنند. همیشه سعی کنید اجناس فصلی را از لحاظ بسته بندی تمیز و سالم نگه دارید تا رغبت مشتریان جهت خرید بالاتر برود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC