Fa En

روش های مختلف قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی

1398/11/23 | تعداد نظرات :0 |
گروه فضاسازان امین
|
مقالات

چند روش عالی برای قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی

قفسه بندی استاندارد و چیدمان محصولات در فروشگاه ها خرده فروشی نقش مهمی در جلب نظر مشتری دارد. با روش های مختلف قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی می توان نسبت به جلب نظر مشتری و کسب سود اقدام نمود. از اصول قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی می توان به چیدمان درست کالا در قفسه ها اشاره نمود. از دیگر نکات در قفسه بندی فروشگاهی دسته بندی محصول، درج قیمت، استفاده بهینه از طبقات قفسه بندی و... می باشد.

اهمیت توجه به قفسه بندی فروشگاهی

طراحی و دکوراسیون امروزه نقش مهمی در جلب نظر مخاطب دارد و یکی از مهم ترین راهکار ها جهت ارائه کالا و خدمات می باشد. از این رو در طراحی و دکوراسیون فضا های مختلف از جمله فروشگاه ها از بهترین المان ها بهره گرفته می شود. از جمله بخش های مهم چیدمان فروشگاه های خرده فروشی و عمده فروشی ها قفسه بندی اجناس هست که نقش قابل توجهی در جلب مشتری دارد.از این رو در قفسه بندی فروشگاه ها از بهترین و کارآمد ترین روش ها بهره گرفته می شود. قفسه بندی در فروشگاه ها با قفسه بندی مغازه ها متفاوت می باشد.

اهمیت توجه به قفسه بندی فروشگاهی قفسه بندی فروشگاه مواد غذایی و دکور فروشگاه مواد غذایی

نقش چیدمان در قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی

زمانی که یک مشتری برای بار اول وارد فروشگاه می شود با توجه به نوع چیدمان و قفسه بندی وسایل تصویری کلی در ذهنش نقش می بندد که در بازدید های آینده او تاثیر دارد. از این رو در قفسه بندی فروشگاه ها باید به چیدمان قفسه استاندارد قفسه ها و وسایل موجود در آن توجه نمود. از جمله اصول چیدمان قفسه های فروشگاهی می توان در معرض دید قرار دادن محصولات برند اشاره کرد. با چیدمان محصولات پر فروش در طبقه اصلی دسترسی خریداران به این محصولات آسان تر می شود.

دسته بندی محصولات

نکته دیگر در قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی دسته بندی اجناس فروشگاه یا دسبته بندی کالا و محصولات می باشد. با دسته بندی قفسه ها و اختصاص دادن آن ها به محصولات مشخص از سر در گم ماندن و اتلاف وقت مشتری جلوگیری می شود. برای مثال در یک فروشگاه خرده فروشی انواع مواد بهداشتی و شوینده، مواد غذایی، و ... در قفسه بندی جداگانه قرار می گیرد. بدین صورت خریدار می تواند با مشاهده برند های مختلف محصول و مقایسه آن ها کالا مورد نظر خود را خریداری نماید.

دسته بندی محصولات در قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی دسته بندی محصولات در قفسه بندی فروشگاهی 

بهره گیری از قفسه های استاندارد

از روش های مناسب برای قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی استفاده از قفسه های استاندارد برای قرار دادن محصولات مختلف می باشد. یک قفسه بندی فروشگاهی استاندارد باید از نظر عرضی و طولی استاندارد بوده و بتوان انواع کالا را به راحتی در آن جای داد. از طرف دیگر ارتفاع بین قفسه ها نیز باید مناسب باشد تا بتوان انواع کالا با ارتفاع مختلف را در آن جای داد. از این رو برای چیدمان فروشگاه های خرده فروشی باید از قفسه بندی های مناسب با طول، عرض و ارتفاع استاندارد بهره برد

قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشیچیدمان مواد شوینده در فروشگاه  

استفاده بهینه از فضای موجود

طراحی دقیق محل قرار گیری قفسه بندی با توجه به فضای موجود یکی از روش های عالی برای قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی محسوب می شود. در هر فروشگاه خرده فروشی متناسب با فضای موجود می توان از انواع قفسه های یک طرفه و دو طرفه بهره برد. به صورت معمول قفسه های دو طرفه در وسط فروشگاه و جهت ارائه اجناس پر فروش تر به کار می رود. از طرف دیگر در هنگام قفسه بندی فروشگاه باید با توجه به فضای موجود فاصله مناسبی برای رفت و آمد مشتری در بین قفسه ها ایجاد نمود.

قرار دادن محصولات پر فروش در قفسه های میانی

از موثر ترین روش های قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی قرار دادن کالا ها و محصولات پر فروش در طبقه های میانی قفسه بندی می باشد. معمولا قفسه های میانی بیشتر در معرض دید بازدید کننده قرار دارد. از این رو با چیدن محصولات مود نیاز و پر فروش در طبقات میانی مشتری به سهولت می تواند کالا را مشاهده و محصول مورد نظر خود را پیدا کند. طبقات پایینی قفسه بندی برای قرار دادن کالا های سنگین مناسب است. بدین صورت مشتری می تواند بدون اعمال فشار زیاد کالا های سنگین را از قفسه بردارد.

اهمیت نمایش محصولات در قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی

مشاهده بصری در هنگام ورود به فروشگاه خرده فروشی اهمیت زیادی دارد. از این جهت باید در قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی به این نکته توجه نمود. چینش کالا ها در قفسه بندی باید به گونه ای باشد که به راحتی مشاهده شود. با توجه به اینکه افراد زمان کمی را به چرخش در فروشگاه و خرید اختصاص می دهند اگر در پیدا کردن کالا دچار سردر گمی شوند منصرف خواهند شد. همچنین قرار دادن اجناس با ابعاد کوچک در طبقات بالایی قفسه بندی محصول را از دید و دسترس خریدار دور می کند.      

قرار دادن برچسب قیمت

در کنار کیفیت کالا قیمت محصول نیز در انتخاب خریدار تاثیر دارد. بنابراین با قرار دادن برچسب قیمت در کنار محصولات خریدار می تواند متناسب با بودجه و نیاز خود اقدام به خرید نماید. از دیگر مزایای زدن برچسب قیمت عدم نیاز مراجعه مکرر خریدار به فروشنده جهت اطلاع از قیمت محصول می باشد. در حال حاضر که قیمت انواع کالا در حال نوسان است اطلاع از قیمت روز فروش آن ها اهمیت زیادی برای مشتری دارد.

نظم و ترتیب در چیدمان محصولات در قفسه بندی

از دیگر فاکتور هایی که در استقبال مشتری جهت خرید از فروشگاه خرده فروشی تاثیر دارد وجود نظم و ترتیب در چیدمان کالا می باشد. به عنوان مثال می توان به قرار دادن قوطی های کنسرو در یک قفسه بندی بر اساس محتوای قوطی، قرار دادن بسته بندی های حبوبات در یک ردیف اشاره نمود. در این حالت و با تجمع نمونه های مختلف یک کالا خریدار به راحتی و در کمترین زمان می تواند کالا های مورد نیاز خود را مشاهده و انتخاب کند.  برای خرید انواع قفسه فلزی می توانید با تیم فضاسازان امین تماس حاصل فرمایید.  

نظم و ترتیب در قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشیآموزش چیدمان فروشگاه مواد غذایی

آموزش چیدمان فروشگاه مواد غذایی می تواند به شما کمک کند تا اجزای اصلی چیدمان فروشگاهی را بشناسید. مثلا دکوراسیون مغازه شوینده بهداشتی با ویترین مغازه شونیده بهداشتی متفاوت است و شما باید این تفاوت ها را بدانید. همچنین چیدمان حبوبات در فروشگاه ها یا چیدمان قفسه بندی لوازم آرایشی بهداشتی در فروشگاه ها و مغازه ها متفاوت است. حتی قفسه مواد غذایی با قفسه بندی انبار مواد غذایی باهم فرق دارد و شما باید به عنوان یک انباردار این نکات را بدانید. شما باید در اولین گام انواع قفسه بندی مغازه، قفسه فروشگاهی و... را بشناسید. با طبقه بندی مغازه و طبقه بندی فروشگاه ها آشنا شوید. همچنین بدانید چه تفاوتی میان نحوه چیدمان یک مغازه سوپر مارکت کوچک با قفسه بندی مغازه ابزار فروشی، یا دکور مغازه پیچ و مهره فروشی وجود دارد. شما با این دانستن این نکات می توانید بهترین انتخاب و دکوراسیون را برای مغازه یا فروشگاه خود داشته باشید. شما باید بدانید اجناس پر فروش را باید در کجا قرار دهید و با انواع روش های فروش محصول آشنا شوید. ما سعی کردیم در این مقاله شما را با این نکات آشنا کنیم. اگر به دنبال نکات بیشتر می باشید می توانید از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری
فلوچارت انبارداری
فرآیند انبارداری
انبار
قفسه بندی انبار
قفسه بندی انبار خانه
انبارگردانی
قفسه بندی
قفسه بندی نیم طبقه بالکن
قفسه بندی انباری
قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک
قفسه بندی پیچ و مهره ای
قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین
قفسه بندی وسط فروشگاهی
اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی
قیمت قفسه وسط فروشگاه
سفارش قفسه وسط فروشگاه
قفسه بندی فروشگاهی
قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
انواع قفسه بندی خود ایستا
قفسه بندی ویترین
قفسه بندی پیشخوان
قفسه بندی پیشخوان و ویترین
مزایای قفسه بندی ویترین
مزایای قفسه بندی پیشخوان
قفسه بندی یک طرفه
قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی
قابلیت قفسه بندی یک طرفه
استاندارد قفسه بندی یک طرفه
مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی
قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
قفسه لنبار
سازماندهی قفسه بندی انبار
مزایای قفسه بندی انبار
انبار و انبارداری
چیدمان وسایل در قفسه انبار
روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار
بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار
کاربرد قفسه پالت راک
استفاده از قفسه پالت راک
خرید قفسه پالت راک
قیمت قفسه پالت راک
انبار چیست
انباردار کیست
وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار
وظایف انباردار
مسئولیت های انباردار
عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار
عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار
قفسه بندی در انبار منازل
بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل
قفسه بندی چیست
سیستم قفسه بندی در انبار منازل
آموزش روش انبارداری
انواع انبارداری
انبارداری مدرن و قدیمی
مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن
فرآیند کلی در انبارداری
تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن
قفسه انبار
قفسه بندی سوپرمارکتی
سیستم قفسه بندی انبار
قفسه بندی راک
انواع قفسه بندی انبار
خرید انواع قفسه بندی
ویروس کرونا
covid19
Corona Virus
کووید 19
قفسه بندی محیط اداری
بهداشت در انبار
قفسه بندی پایه دار
قفسه بندی پانل راک
قفسه بندی کتابخانه
قفسه بندی صنعتی
قفسه بندی پالت راک
باکس پلاستیکی
چنگک فروشگاهی
انبار فروشگاهی
مشخصات فنی نیم طبقه پیش ساخته (مزنین)
نیم طبقه پیش ساخته
مزنین
پالت بشکه
قفسه فلزی
جک پالت
پالت
نیم طبقه راک
قفسه بندی کانتی لور( بازویی )
قفسه بندی خود تغذیه با کاست خشابی
پالت ، باکس پالت ، پالت بشکه
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.