Fa En

کاربرد استندهای فروشگاهی در مراکز فروش

23 بهمن ، 1398
گروه فضاسازان امین

استفاده از استندهای فروشگاهی در فروشگاه های خرده فروشی چه تاثیری دارد؟

استندهای فروشگاهی، یکی از مهمترین ابزار برای فروش بهتر در مراکز فروش است. استند فروشگاهی، کاربردهای فراوانی دارد که خرید آن را مقرون به صرفه می سازد. تا چه میزان با این محصول آشنا هستید؟ آیا از انواع استند فروشگاهی مطلع می باشید؟ قیمت استند فروشگاهی چقدر است؟ برای پاسخ به این سوالات و ده ها سوال مشابه کافیست تا تنها ادامه این مطلب را دنبال نمایید.

استند فروشگاهی چیست؟

برای شروع ابتدا باید با معنی لغت استند آشنا شوید. استند در واقع قفسه ای از جنس چوب، فلز یا پلاستیک است که به صورت ایستاده در مراکز فروش قرار می گیرد. در واقع استندهای فروشگاهی، همان قفسه های قرارگیری اجناس مختلف می باشند که به مشتریان این اجازه را می دهد تا محصولات را از نزدیک مشاهده کرده و به میزان دلخواه از آن خرید نمایند.

پس به طور کلی می توان گفت که کاربرد استند فروشگاهی، مانند کاربرد کمد دیواری است و ویترین قابل دسترسی مشتریان نامیده می شود. این محصولات ساده اما پر کاربرد، را می توان به راحتی تهیه و در هر نقطه از فروشگاه نصب نمود. در ادامه بیشتر به انواع و کاربردهای آن می پردازیم و شما را با قیمت های انواع مختلف آن آشنا می کنیم.

کاربردهای استند فروشگاهی

یک مرکز خرید و یا یک فروشگاه، همواره مملو از اجناس مختل است. نظم دهی به این مراکز  و قرار گرفتن یک محصول با محصولات مشابه در یک مکان، بخشی از کاربردهای یک استند فروشگاهی است. بنابراین می توان گفت که علاوه بر نظم دهی یک مرکز، میزان فروش یک محصول نیز به طور طبیعی  به این عامل وابسته است. همچنین استندها، در واقع می توانند مشخص کننده نوع محصول باشند. برای مثال از استندهای فروشگاهی فلزی که به صورت ظروف سوفله می باشند، برای نگه داری مواد غذایی گرم در رستوران ها استفاده می شود.

استند فروشگاهی چیست

انواع استند فروشگاهی

استندهای فروشگاهی، انواع مختلفی دارند که استفاده از آنها را در هر یک از مراکز فروشگاهی ساده و امکان پذیر می سازد. اکنون به توصیف انواع استند فروشگاهی می پردازیم. استندهای فروشگاهی فلزی که اغلب از قفسه های مشبک تشکیل شده اند، بهترین گزینه برای استفاده در فروشگاه های مواد غذایی و خوار و بار فروشی ها هستند. این استندها برای قرار گیری مواد غذایی بسته بندی شده که حجم بزرگی دارند، مناسب می باشند.

استندهای چوبی فروشگاهی، اغلب مانند استندهای فلزی می باشند. با این تفاوت که از استندهای چوبی می توان در مناطق شرجی و مرطوب استفاده کرد. همچنین استندهای چوبی اغلب برای قرار گیری موادی که مرطوب هستند، مناسب تر می باشند. اما استندهای پلاستیکی، امروزه از طرفداران زیادی در سراسر کشور برخوردار می باشند. این دسته از استندها، به دلیل وزن کم و تنوع بالا در شکل ظاهری، بسیار پر طرفدار هستند. استندهای پلاستیکی همچنین مقاومت خوبی در برابر ضربه و فشار داشته و به سادگی دچار آسیب و شکستگی نمی شوند. اما امروزه نوع دیگری از استندهای فروشگاهی نیز به بازار عرضه شده است که از جنس مقوای فشرده شده می باشد. این استندها نیز علاوه بر وزن بسیار کم، قیمت مناسبی نیز دارند و برای استفاده در مناطق خشک مناسب هستند. اما به دلیل مقاومت کم، طول عمر کوتاهی دارند.

انواع استند فروشگاهی

قیمت استندهای فروشگاهی

قیمت استند فروشگاهی یکی از اموری است که فروشندگان مختلف اغلب به دنبال آن می باشند. از آنجایی که استند همان مکان قرار گیری بسیاری از اجناس می باشد، در نتیجه طبیعی است که قیمت بالایی داشته باشد. اما این اصل درست نیست. استندها به تناسب انواعی که در فوق ذکر شده، قیمت گذاری می شوند. هر چه میزان کیفیت، تعداد قفسه ها، نوع قفسه ها و اتصالات آن بیشتر باشد، قیمت این محصول نیز افزایش بیشتری می یابد. برای مثال، استندهای فلزی بیشترین قیمت را دارند. در مقابل استندهای پلاستیکی و مقوایی با اختلاف کمی نسبت به هم، دارای کمترین قیمت در بین انواع استندهای فروشگاهی می باشند.

قیمت های استندهای فروشگاهی

خرید استندهای فروشگاهی

هر یک از فروشنده های سراسر کشور به منظور نظم دهی به فضای فروشگاه خود و تبلیغ برای فروش بیشتر، به استند فروشگاهی نیازمند می باشند. اما از چه مراکزی می توان انواع استند را خریداری نمود؟ فروشگاه های مخصوص فروش استند در کشور وجود دارد. اما برخی از شرکت های تولید کننده انواع استند، این محصولات را بدون واسطه و به صورت مستقیم به مشتریان عرضه می نمایند.

برای خرید استند فروشگاهی همچنین می توان از یک روش ساده تر استفاده کرد. خرید اینترنتی استند فروشگاهی به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به صرف زمان طولانی و با قیمت کمتری این محصول را تهیه نمایید. برای این کار کافیست تنها به وب سایت فروشگاه های معتبر عرضه کننده انواع استند مراجعه نموده و بر اساس نیاز و میزان هزینه ای که قرار است بپردازید، این محصول را انتخاب و سفارش دهید. این فروشگاه های اینترنتی در صورت دریافت سفارش از سوی مشتری، در مدت زمان کمی، محصول مورد نظر را برای خریداران ارسال می نمایند. بنابراین خرید اینترنتی استند فروشگاهی می تواند علاوه بر زمان، در هزینه ها نیز صرفه جویی نماید.

قیمت استند فروشگاهی

نحوه استفاده از استند فروشگاهی

شاید در ذهن هر فرد این باشد که استندها همین گونه که در فروشگاه ها وجود دارند، خریداری می شوند. اما این ذهنیت کاملا اشتباه است. در هنگام خرید هر نوع استند فروشگاهی، شما تنها چند قطعه جدا از هم تحویل می گیرید. اما سر هم بندی و اتصال این قطعات به یکدیگر می تواند شکل نهایی را برای شما حاصل نماید. بنابراین باید بر اساس کاتالوگ هایی که حاوی انجام اتصالات استندها به صورت مرحله به مرحله هستند، کمک گرفت. اتصال نادرست هر بخش می تواند نتیجه نهایی را با تغییر بزرگی همراه سازد که گاه باعث تخریب استند در اثر فشار می شود. بنابراین باید در انجام این کار حوصله زیادی به خرج داد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC