Fa En

رازهای چیدمان در قفسه فروشگاهی

13 مهر ، 1399
گروه فضاسازان امین

چیدمان در قفسه های فروشگاهی

اغلب فروشگاه ها از روند هایی در چیدمان در قفسه فروشگاهی استفاده می کنند که سبب مواردی چون فروش بیشتر، نظم در قفسه فلزی، جستجوی ساده تر، نگهداری ساده تر می شود. چیدمان در قفسه های فروشگاهی معمولا راهکارها و انواع مختلفی دارد که در این مقاله به ذکر آنها و مزایای آنها می پردازیم:

چیدمان در قفسه فروشگاهی با کالای مرتبط

چیدمان در قفسه فروشگاهی می تواند به واسطه کالاهای مرتبط باشد. به این منظور کالاهای مرتبط با کالای پر فروش را در کنار یکدیگر قرار می دهید. این روش دارای مزایایی چون فروش بیشتر، جستجوی ساده تر است. 

در این زمینه چیدمان کالا با تاریخ انقضای نزدیک هم مهم است. به طوری که کالاهایی با تاریخ انقضای نزدیک بهتر است نزدیک و جلو تر از سایر کالا در قسمت کالاهای مرتبط قرار بگیرند. کالاهایی که  با یکدیگر مشابه هستند و امکان مقایسه برایشان وجود دارد بهتر است نزدیک هم قرار بگیرند. 

کالاهایی که امکان لمس برایشان وجود دارد بهتر است در قفسه هایی نزدیک دست مشتری قرار بگیرد. همچنین کالاهایی که حس آرامش می دهد بهتر است در قفسه هایی جدا از محصولات دیگر قرار بگیرد. مانند لوازم بهداشتی و شست و شو و انواع محصولات زیبایی که در قسمت هایی جدا به شکلی خاص قرار داده می شوند.

کالاهایی که برای دیده شدن نیاز به نور پردازی بیشتری دارند بهتر است در قسمت های روشن تر قفسه ها قرار داده شوند. این کالاها شامل کالاهایی است که دارای بسته بندی های مقاوم هستند. کالاهایی که جدید هستند در قفسه هایی جدا قرار بگیرند و محصولاتی که تازه عرضه شده اند و یا برند دیگری به آن اضافه شده است بهتر است جدا از سایر کالاها قرار بگیرد و به عنوان کالاهای جدید به نمایش گذاشته شود.

چیدمان در قفسه های فروشگاهی با کالای مرتبط

چیدمان در قفسه فروشگاهی با کالای تخفیف دار

یکی دیگر از روش های چیدمان در قفسه فروشگاهی چیدمان بر اساس کالای تخفیف دار است. به این صورت که شما می توانید کالاهای تخفیف دار را کنار کالاهای مرتبط قرار دهید. این روش به شما کمک می کند بتوانید کالاهای تخفیف تر را سریع تر بیابید و فروش بیشتر داشته باشید. یکی از نکات جالب در این نوع چیدمان متغیر بودن آن است. معمولا کالاهای تخفیف دار هر هفته و یا هر ماه تغییر می یابند و چیدمان کالاهای مرتبط با تخفیف دار در مدت زمان های خاص تغییر می کند. 

چیدمان در قفسه فروشگاهی با کالای تخفیف دار

چیدمان زاویه دار

چیدمان در قفسه های فروشگاهی اغلب به صورت ردیفی است. حال اگر بخواهید خلاقیتی ایجاد کنید می توانید از چیدمان زاویه دار جهت دید بیشتر و مناسب تر استفاده کنید. در این حالت چیدمان کالا به صورت پلکانی انجام می شود. با توجه به اینکه اغلب محصولات در فروشگاه به صورت بسته بندی وجود دارد می توان آنها را به صورت پلکانی چید تا جذابیت ایجاد کند. چیدمان در قفسه فروشگاهی زاویه دار اغلب برای کالاهایی که شامل بسته بندی مقاوم است استفاده می شود. این روش برای قرار گرفتن کالاهای کنسروی، قوطی دار، کارتن دار استفاده می شود و برای کالاهای دارای روکش پلاستیکی مناسب نیست.

چیدمان زاویه دار

قفسه های رنگی فروشگاه

قفسه های رنگی فروشگاه زمانی ایجاد می شود که کالاها را بر حسب تنوع رنگی کنار یکدیگر بچینید. قفسه های رنگی شامل کالاهایی با تنوع رنگی بالا می باشد. معمولا در یک فروشگاه چیدمان محصولات به صورت رنگ های متضاد هستند. این نوع چینش سبب می شود جذابیت خوبی ایجاد کند تا مشتریان را برای خرید وسوسه نمایید. رنگ های قرمز در برابر زرد و سبز، آبی در برابر زرد و سفید در حین اینکه باعث زیبایی و جستجوی ساده تر می شود باعث جذابیت خاص و نظم خاص می شود.

آخرین مطالب تکمیلی شرکت فضاسازان امین را در این بخش دنبال نمایید

قفسه بندی فروشگاهی چیست و چه تأثیری بر مشتری دارد

مزایا و کاربرد قفسه بندی فروشگاهی دوطرفه

قفسه بندی سنگین فروشگاهی و کاربرد آن چیست

قفسه های رو به روی هم

در قفسه های رو به روی هم می توانید به چندین روش کالا ها را بچینید. روش اول قرار دادن کالاهای مرتبط رو بروی هم است. روش دوم قرار دادن کالاهای تخفیف دار رو به روی هم است. کالاهای تخفیف دار گاهی به صورت زاویه دار و گاهی ردیفی در کنار هم قرار می گیرند و گاهی ممکن است به صورت موازی و به رو به روی هم قرار بگیرند. چیدمان در قفسه فروشگاهی موازی باعث رعایت نظم می شود و کالاهای تخفیف دار بیشتر فروش می روند. گاهی در قفسه های فروشگاهی از چیدمان های تلفیقی نظیر کالاهای مرتبط و رنگ های متضاد استفاده می شود که سبب بالا رفتن فروش و سبب ایجاد انگیزه برای خرید می شود.

استفاده از قفسه های رو به رو هم

بهترین روش چیدمان در قفسه فروشگاهی

بهترین نوع چیدمان در قفسه های فروشگاهی چیدمان کالاهای مرتبط در کنار کالاهای تخفیف دار است. ممکن است مشتریان کالاهای تخفیف دار را مشاهده کنند و به دنبال خرید آن کالاهای مرتبط با آن را هم خریداری کنند. در این روش سرعت خرید و جستجو بالا می رود. از مزایای دیگر این روش می توان به نظم کالاها اشاره کرد. چیدمان در قفسه های فروشگاهی بهتر است به گونه ای باشد که کالاها را متنوع و زیبا نشان دهد. 

از ویژگی های بهترین روش چیدمان در قفسه فروشگاهی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جذابیت در خرید
  • ایجاد نظم در چیدمان کالاها
  • جستجوی ساده تر کالا
  • سرعت در خرید 
  • یادآوری کالاهایی که مورد نیاز است و مشتری فراموش کرده است.
  • بازدهی بیشتر 
  • مشخص شدن کالاهای تخفیف دار
  • تنوع رنگی بیشتر و دقت بالا در انتخاب محصولات

چیدمان فروشگاه بسیار مهم است. چرا که اگر این کالاها به صورت هنرمندانه چیده نشده باشد باعث به وجود آمدن مواردی چون بی نظمی، کاهش فروش و کاهش سرعت در خرید اشاره کرد. چیدمان در قفسه فروشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است. در فروشگاه های بسیار بزرگ که تنوع کالاها بسیار بیشتر است بهتر است از چیدمانی استفاده کنید که متناسب با فضای داخلی فروشگاه است و از حجم کمتر در برابر نظم بیشتر بهره مند است. این نوع چینش سبب می شود بتوانید کالاهای بیشتری را به نمایش بگذارید و از فروش بیشتری بهره مند شوید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC