Fa En

معرفی سبد حراج یا فروش ویژه و انواع مختلف آن

21 بهمن ، 1398
گروه فضاسازان امین

سبد حراج یا سبد فروش وِیژه چیست؟

سبد حراج یا فروش ویژه در فروشگاه های مختلف صنایع پوشاک، غذایی و آرایشی از کارایی بسیاری برخوردار می باشد. این سبد دارای استحکام بالایی است و از عمر طولانی برخوردار می باشد. سبدهای حراج به دو صورت مفتولی و کمددار طراحی و مورد استفاده قرار می گیرند. سبدهای مفتولی دارای ارتفاع قابل تنظیم می باشند در صورتی که سبدهای کمد دار از این ویژگی برخوردار نمی باشند. سبک و ارزان بودن از دیگر ویژگی های سبدهای مفتولی محسوب می شوند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

سبد حراج در فروشگاه های مختلف

با بدو ورود به فروشگاه های مختلف صنایع غذایی، صنایع آرایشی، پوشاک و غیره بخشی از فضا نظر شما را جلب می‌ کند که با عنوان سبد حراجی یا فروش ویژه طراحی شده است. این بخش باعث می‌ شود تا فروش محصولات در فروشگاه ها و مغازه های مختلف با رود سریعتری انجام شود چرا که اینگونه سبدها دارای ویژگی های متعددی می باشند که برای جلب نظر مشتری طراحی و در بخشی از فروشگاه جاسازی شده‌ اند.

 در ابتدا اغلب از سبدهای حراج با طراحی‌ های مشخص جهت فروش لوازم و اجناس با قیمت های پایین تر استفاده می‌ شد که به صورت موقت در فروشگاه‌ ها جاسازی می‌ شدند اما به مرور زمان در اغلب فروشگاه های بزرگ استفاده از این سبدها به صورت دائمی شده و از این رو استفاده از آنها به مراتب نسبت به ایام گذشته بیشتر شده است. سبدهای حراج دارای انواع و ویژگی های مختلفی می باشند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

سبد حراج در فروشگاه های مختلف

ویژگی های کلی سبد فروش ویژه

 سبد حراج که آن را با نام سبد فروش ویژه نیز در فروشگاه‌ های کوچک و بزرگ می توان مشاهده کرد دارای ویژگی های مختلفی می باشد. اینگونه از سبدها دارای شکل مکعبی می باشند و در انواع و نمونه های مختلفی از جمله مفتولی و همچنین کمددار طراحی و ساخته می‌ شوند. از دیگر ویژگی‌ های آنها می‌ توان به استحکام بالا و عمر طولانی شان اشاره کرد که باعث استفاده بلند مدت آنها می‌ گردد.

 ارتفاع آنها نیز قابل تنظیم می باشد و به راحتی می‌ توان آنها را دایر و یا جمع نمود. از دیگر ویژگی‌ های اینگونه از سبدها می توان به مقاومت آنها اشاره کرد که می‌ توان محصولات بیشتری را در آنها چیدمان نمود. مفتولی و کمد مدار از انواع مختلف سبدهای حراج هستند که در ادامه به بررسی و واکاوی آنها خواهیم پرداخت. سبد فروش ویژه اغلب در هایپراستار و فروشگاه های بزرگ به صورت دائمی مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی های کلی سبد فروش در فروشگاه ها

هدف از ساخت انواع سبد فروش ویژه

در گذشته سبد حراج به دلایل مختلفی در فروشگاه های گوناگون پوشاک و لوازم بهداشتی و صنایع آرایشی و غذایی مورد استفاده قرار می‌ گرفت. به عنوان مثال برای فروش محصولاتی که تخفیف خورده و جزء حراج شده ها بودند از این نوع سبدها استفاده می کردند که به صورت موقت می بایست آن را در بخشی از فروشگاه جاسازی می نمودند.

با گذشت زمان مسئولین فروشگاه ها و مغازه های مختلف متوجه شدند که اینگونه سبدها می توانند در میزان فروش آنها تاثیر بسزایی داشته باشند؛ بنابراین هدف از طراحی و استفاده از آنها جلب توجه مشتری به سمت محصولات می باشد که این روزها اغلب از این سبدهای مکعبی شکل در تمامی فصل ها و یا حتی روزهای سال استفاده می‌ شود. به قطع یقین می توان گفت که یکی از بخش های دائمی فروشگاه های بزرگ و حتی هایپر استارها سبدهای فروش ویژه به شمار می روند.

انواع مختلف سبد حراج

سبد حراج دارای انواع مختلفی می باشد که بر اساس نیاز مشتری طراحی و تولید می گردد. به عنوان مثال این سبد که دارای ساختاری مکعبی شکل می باشد به صورت سبد مفتولی طراحی و تولید می‌ گردد. سبدهای مفتولی به دلیل ویژگی های متعددی که دارند از کارایی بیشتری برخوردار می باشند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 برخی دیگر از سبدهای فروش ویژه نیز به صورت کمد دار می باشند که در مکان ها و فروشگاه های مختلف دارای کاربردهای گوناگونی هستند. نکته مهم در رابطه با اینگونه از سبدها ثابت و یا متحرک بودن آنها است که مسلما سبدهای حراج متحرک به دلیل داشتن چرخ از مزیت های بیشتری برخوردار می باشند. در ادامه به معرفی ویژگی های کلی سبد های مفتولی و کمد دار خواهیم پرداخت.

انواع مختلف سبد حراج

خصوصیات مهم سبد فروش ویژه مفتولی

سبد حراج مفتولی دارای ویژگی های بارزی است و از این رو مشتریان بسیاری برای خرید آن اقدام می کنند. اینگونه سبدها دارای هزینه کمتری نسبت به دیگر موارد هستند و مقرون به صرفه بودن آنها از مهمترین مزیت های آنها به شمار می رود. سبدهای حراج نوع مفتولی سبک بوده و امکان نصب و دایر کردن آنها نیز به راحتی امکان پذیر می باشد.

 در صورت عدم نیاز به این سبدها به سرعت می توانید آنها را جمع نموده و در فضایی کوچک از انبار آنها را جاسازی کنید. اینگونه از سبدها به دو صورت متحرک و یا ثابت قابل طراحی و تولید می باشند بنابراین دارای ویژگی‌ها و مزیت‌ های بسیاری جهت استفاده در فروشگاه های مختلفی خواهند بود. ارتفاع اینگونه از سبدها قابل تنظیم می باشد.

ویژگی های مهم سبد فروش ویژه مفتولی

خصوصیات و ویژگی های سبد فروش ویژه کمد دار

 سبد حراج کمد دار دارای ویژگی های متفاوتی نسبت به نوع مفتولی می باشد. به عنوان مثال می‌ توان به عدم کم و زیاد کردن ارتفاع آن اشاره کرد در صورتی که سبدهای مفتولی از ویژگی تنظیم ارتفاع برخوردار هستند. اینگونه از سبدها فقط به صورت ثابت طراحی می‌ شوند و امکان نصب بنرهای تبلیغاتی نیز بر روی آنها امکان پذیر می باشد. سبد حراج کمد دار در دو رنگ سفید و مشکی طراحی و تولید می‌ شوند اما در صورت نیاز به تعداد بیشتری از این سبدها می توانید رنگ بندی آنها را نیز افزایش دهید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC