Fa En

دستورالعمل سیستم گردش کالاهای انبار چیست

1398/09/04 | تعداد نظرات :0 |
گروه فضاسازان امین
|
مقالات

گردش کالاهای انبار چیست

با وجود اینکه در اقتصاد کشور ما انبار اهمیت فراوانی دارد طبیعتا لازم است که با دستورالعمل سیستم گردش کالاهای انبار آشنا شوید. دقت داشته باشید درصد قابل توجهی از دارایی‌ های سازمان ها در انبارهای آنها انباشته شده است که با این وجود مشاهده می شود از سیستم های نرم افزاری جهت گردش و ساماندهی کالاهای انبار استفاده می شود.

اهمیت انبار برای موسسات

انبار به طور کلی ساختمان تجاری hsj که برای نگهداری یک یا چند نوع کالای صنعتی، مواد اولیه، کالاهای بازرگانی یا دیگر فرآورده های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید به طور کلی باید گفت که انبارها برای موسسات و مراکز تجاری و صنعتی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا ارزش بالایی از سرمایه شرکت‌ ها به صورت کالا در انبارها نگهداری می شود، که این مبلغ گاهی اوقات به میزان ۶۰ درصد سرمایه شرکت می باشد. همچنین انبارها ارتباط تنگاتنگ و مداومی با دیگر بخش های تولید، تعمیر و نگهداری دارد که اگر نیازها به درستی توسط انبار تامین نشود در تولید وقفه ایجاد خواهد شد. با این وجود می‌ توان گفت لازم است که سیستم گردش کالاهای انبار به درستی مورد ارزیابی قرار گیرد.

اهمیت انبار برای موسسات

سیستم گردش کالاهای انبار

به طور کلی می توان گفت سیستم انبارداری سیستمی است که تمامی فرآیندهای اصلی انبار را ساماندهی می کند و به عملیات نگهداری، تخلیه و بارگیری کالاها منجر می شود که لازم است به درستی انجام شود. حال توجه داشته باشید که این عملیات می تواند به صورت دستی یا با استفاده از نرم افزار انبارداری مدیریت شود. با وجود اینکه نرم افزار انبارداری در حال حاضر دارای قابلیت های زیادی است مشاهده می شود استفاده از آن رونق زیادی پیدا کرده است. توجه داشته باشید با وجود اینکه انبارداری شامل سیستم های قرار گرفتن جنس در انبار و همچنین مدیریت کنترل می شود پس به طور حتم نیاز به نرم افزار انبار برای اطلاع از اصول انبارداری حس می شود.

سیستم گردش کالاهای انبار

اهمیت استفاده از سیستم گردش کالاهای انبار

همانطور که ذکر شد لازم است بدانید که انبار در اقتصاد کشور ما اهمیت زیادی دارد زیرا همانطور که می دانید بخش قابل توجهی از دارایی هر سازمان در انبارهای آنها انباشته شده است. با این حال اداره این انبارها سخت و گران می باشد زیرا سازمان ها نیاز دارند تا بهترین عمل را در این زمینه انجام داده و به سیستم گردش کالاهای انبار بهای زیادی بدهند.

اهمیت استفاده از سیستم گردش کالا در انبارها

دستورالعمل سیستم گردش کالا در انبار

با توجه به اهمیت انبار و انبارداری مشاهده می شود که در حال حاضر سیستم گردش کالاهای انبار بسیار مورد توجه قرار گرفته‌. دقت داشته باشید دستورالعمل این سیستم به گونه ای است که در ابتدا انباردار درخواست خرید خود را در دو نسخه سفید ضخیم و رنگی نازک تنظیم نموده و هر دو این نسخه را به واحد تدارکات ارسال می کند. واحد تدارکات این نسخه را به تایید حسابداری و مسئول بخش اداری و مالی می رساند. بعد از این مرحله تدارکات باید نسخه دوم فرم را به انبار ارسال کرده و نسخه اول را برای انجام عملیات خرید پیش خود نگه دارد.

همچنین نیاز است که انباردار نسخه دوم را تا هنگامی که کالاها را دریافت نموده موقتا نزد خود نگهداری نماید. سپس انباردار بعد از اینکه کالا را دریافت کند و آن را با نسخه دوم این برگه مقایسه نمود، رسید انبار را طبق کالای دریافتی و بر اساس نمودار شماره دو تنظیم می نماید و سپس نسخه دوم برگ درخواست خرید را بعد از ثبت اطلاعات بایگانی می کند. در اینجا واحد تدارکات و خرید صورت حسابی را تهیه کرده که لازم است آن را به همراه نسخه اول و درخواست خرید و دیگر اسناد و فاکتورها ضمیمه کرده و به حسابداری ارسال نماید. در آخرین مرحله نیز حسابداری تمامی فرم های دریافتی و رسید انبار را با یکدیگر مقایسه می نماید و بعد از انجام عملیات مالی مدارک نسخه اول و برگ درخواست را به حسابداری دفتر مرکزی ارسال کرده یا بایگانی می کند.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری فلوچارت انبارداری فرآیند انبارداری انبار قفسه بندی انبار قفسه بندی انبار خانه انبارگردانی قفسه بندی قفسه بندی نیم طبقه بالکن قفسه بندی انباری ویژگی قفسه بندی نیم طبقه قفسه بندی پیچ و مهره خصوصیات قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین قفسه بندی وسط فروشگاهی اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی قیمت قفسه وسط فروشگاه سفارش قفسه وسط فروشگاه قفسه بندی فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا انواع قفسه بندی خود ایستا قفسه بندی ویترین قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی پیشخوان و ویترین مزایای قفسه بندی ویترین مزایای قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی یک طرفه قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قابلیت قفسه بندی یک طرفه استاندارد قفسه بندی یک طرفه مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قفسه لنبار سازماندهی قفسه بندی انبار مزایای قفسه بندی انبار انبار و انبارداری چیدمان وسایل در قفسه انبار روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار کاربرد قفسه پالت راک اجزای تشکیل دهنده قفسه پالت راک استفاده از قفسه پالت راک خرید قفسه پالت راک قیمت قفسه پالت راک انبار چیست انباردار کیست وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار وظایف انباردار مسئولیت های انباردار عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار قفسه بندی در انبار منازل بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل قفسه بندی چیست سیستم قفسه بندی در انبار منازل آموزش روش انبارداری انواع انبارداری انبارداری مدرن و قدیمی مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن فرآیند کلی در انبارداری تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن قفسه انبار قفسه بندی سوپرمارکتی سیستم قفسه بندی انبار قفسه قفسه بندی راک انواع قفسه بندی انبار خرید انواع قفسه بندی ویروس کرونا covid19 Corona Virus کووید 19 قفسه بندی محیط اداری بهداشت در انبار قفسه بندی پایه دار قفسه بندی پانل راک پالت راک قفسه بندی کتابخانه قفسه بندی صنعتی قفسه بندی پالت راک باکس پلاستیکی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.