Fa En

بهترین ترفندهای انبارداری برای آرایش قفسه ها

1398/09/04 | تعداد نظرات :0 |
گروه فضاسازان امین
|
مقالات

برای آرایش قفسه ها چه ترفندهایی وجود دارد؟

به دلیل اهمیتی که واحد انبارداری برای سازمان ها و شرکت ها دارد باید برای چیدمان قفسه ها و کالاهای موجود در آن از بهترین ترفندهای انبارداری استفاده شود. از این رو در این مقاله تلاش کرده ایم تا شما را با مهمترین نکات برای چیدمان بهتر انبارها آشنا کنیم.

بهترین ترفندهای انبارداری برای آرایش قفسه ها

واحد انبارداری در شرکت ها از مهمترین واحدها در هر شرکتی محسوب می شود و باید از افراد با تجربه و متخصص برای انجام هر چه بهتر و اصولی تر این کار استفاده شود تا بهینه سازی فضای انبار، امکان استفاده از تمامی بخش های انبار برای نگهداری کالاهای بیشتر وجود داشته باشد.

برای چیدمان هر نوع کالایی در انبار باید از اصول و ترفندهایی ویژه و مختص به همان کالا استفاده شود تا در طول مدت نگهداری کالا در انبار به آن هیچگونه آسیبی وارد نشود. علاوه بر این، بکارگیری بهترین ترفندهای انبارداری برای چیدمان قفسه های انبار نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که انباردار باید قفسه ها را به گونه ای آرایش نماید تا بتواند به تمامی کالاها در هر گوشه ای از قفسه به راحتی دسترسی داشته باشد و زمان زیادی را برای پیدا کردن کالای مورد نظر سپری نکند. 

انواع ترفندهای برای آرایش قفسه های انبار

اهمیت شکل ظاهری ساختمان و امکانات آن برای پیاده سازی بهترین ترفندهای انبارداری

برای چیدمان اصولی و درست قفسه های انبار، موقعیت جغرافیایی و همچنین شکل ظاهری ساختمان ها بسیار تاثیرگذار می باشد. به طور مثال در صورت وجود ستون های بلند و متعدد در داخل انبار، قرارگیری و چیدمان قفسه ها کاملا متفاوت از حالتی خواهد بود که در داخل فضای انبار هیچ ستونی وجود نداشته باشد.

علاوه بر این، ارتفاع سقف انبار، ابعاد انبار و میزان ظرفیت قابل استفاده از فضای انبار از جمله مهمترین عواملی هستند که در صورت وجود آنها انباردار باید از بهترین و نوین ترین ترفندهای انبارداری استفاده کند. علاوه بر موقعیت و شکل ظاهری انبار، امکانات و تجهیزاتی که در داخل انبار وجود دارند، از عوامل مهم دیگری هستند که در تعیین محل قرارگیری قفسه ها و کالا تاثیرگذار خواهند بود. بدیهی است که هر چقدر تجهیزات موجود در انبار، مانند لیفتراک، جرثقیل، نردبان، قفسه های متعدد و چهارپایه بیشتر باشد، چیدمان و آرایش قفسه های انبار کار راحت تری خواهد بود.

ترفندهای آرایش قفسه ها بر اساس اهمیت شکل ظاهری ساختمان

توجه به خصوصیات فیزیکی و کیفی کالا برای قفسه بندی انبارها

از عوامل مهم دیگر موثر بر قفسه بندی انبارها، خصوصیات فیزیکی و کیفی کالاها می باشد. به طور مثال وزن، نحوه بسته بندی، نوع جعبه های به کار برده شده برای بسته بندی کالاها از جمله عواملی هستند که خصوصیات فیزیکی کالاها را تشکیل می دهند. انباردار باید تلاش کند تا بر هر نوع کالا و با هر شکل ظاهری از بهترین ترفندهای انبارداری برای آرایش آنها استفاده کند.

ویژگی های کیفی کالا که شامل، قابل انفجار بودن، فاسد شدنی بودن و سمی بودن می شود  نیز بر روی چیدمان آنها موثر خواهد بود. به طور مثال انباردار باید از ترفندهایی استفاده کند که کالاهای فاسد شدنی که تاریخ انقضای آنها زودتر می باشد، سریعتر از انبار خارج شود و به دست خریدار برسد. بنابراین این کالاها باید در قفسه های جلوتر قرار گیرند.

توجه به خصوصیات فیزیکی و کیفی کالا برای قفسه بندی انبارها

مهمترین نکات مورد توجه برای قفسه بندی بهتر انبارها

تاکنون گفته شد که انباردارها برای چیدمان قفسه ها باید از بهترین ترفندهای انبارداری استفاده کنند. اکنون می خواهیم به بررسی این ترفندها بپردازیم:

  • میزان تقاضا برای کالا: کالاهایی که تقاضا برای آنها به طور روزانه وجود دارد باید در نزدیکی درب انبار چیده شوند تا ورود و خروج آنها در کمترین زمان ممکن انجام شود. علاوه بر این کالاهایی که تقاضا برای آنها به ندرت صورت می گیرد در قفسه های انتهایی انبار چیده شوند.
  • کالاهای مشابه: کالاهایی که به نوعی با هم اشتراک دارند و مکمل یکدیگر هستند بهتر است در قفسه های جداگانه ولی نزدیک به هم چیده شوند.
  • ابعاد کالاها: چیدمان کالاها در قفسه باید به نحوی انجام شود که کالاهای سبک به دلیل جابجایی راحت تر در قفسه های بالا و کالاهای سنگین که حمل و نقل آنها دشوار می باشد در قفسه های پایین تر قرار گیرند.
دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری فلوچارت انبارداری فرآیند انبارداری انبار قفسه بندی انبار قفسه بندی انبار خانه انبارگردانی قفسه بندی قفسه بندی نیم طبقه بالکن قفسه بندی انباری ویژگی قفسه بندی نیم طبقه قفسه بندی پیچ و مهره خصوصیات قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین قفسه بندی وسط فروشگاهی اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی قیمت قفسه وسط فروشگاه سفارش قفسه وسط فروشگاه قفسه بندی فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا انواع قفسه بندی خود ایستا قفسه بندی ویترین قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی پیشخوان و ویترین مزایای قفسه بندی ویترین مزایای قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی یک طرفه قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قابلیت قفسه بندی یک طرفه استاندارد قفسه بندی یک طرفه مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قفسه لنبار سازماندهی قفسه بندی انبار مزایای قفسه بندی انبار انبار و انبارداری چیدمان وسایل در قفسه انبار روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار کاربرد قفسه پالت راک اجزای تشکیل دهنده قفسه پالت راک استفاده از قفسه پالت راک خرید قفسه پالت راک قیمت قفسه پالت راک انبار چیست انباردار کیست وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار وظایف انباردار مسئولیت های انباردار عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار قفسه بندی در انبار منازل بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل قفسه بندی چیست سیستم قفسه بندی در انبار منازل آموزش روش انبارداری انواع انبارداری انبارداری مدرن و قدیمی مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن فرآیند کلی در انبارداری تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن قفسه انبار قفسه بندی سوپرمارکتی سیستم قفسه بندی انبار قفسه قفسه بندی راک انواع قفسه بندی انبار خرید انواع قفسه بندی ویروس کرونا covid19 Corona Virus کووید 19 قفسه بندی محیط اداری بهداشت در انبار قفسه بندی پایه دار قفسه بندی پانل راک پالت راک قفسه بندی کتابخانه قفسه بندی صنعتی قفسه بندی پالت راک
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.