Fa En

آموزش روش انبارداری و نکات مربوط به آن

1398/08/26 | تعداد نظرات :0 |
گروه فضاسازان امین
|
مقالات

بهترین آموزش روش انبارداری

با تولید انبوه کالا ایجاد مکانی برای نگهداری اینگونه از کالاها بسیار مهم است. اما نگهداری کالا تنها قسمت مهم کار نیست روش های نگهداری این کالا ها هم جزو اصول مهم انبارداری است. در این مقاله ما بهترین آموزش روش انبارداری آشنا خواهیم شد. در ابتدا با انواع انبار آشنا می شویم.

تنوع انبار در دپو کالا

انبار فضایی است که تعداد معینی از مواد و یا کالا در آن نگهداری می شود. نگهداری این مواد در انبار بر اساس ضوابط خاصی است که یک انباردار باید آن را بداند. برای این که آموزش روش انبارداری را یاد بگیرید باید ابتدا بدانید انبارها به چند گروه تقسیم می شوند.

انبار پوشیده

در این نوع از انبارها موادی نگهداری می شوند که  حساسیت در نگهداری دارند. این نوع انبار با دیوار و سقف پوشیده می شوند.

انبار سرپوشیده

این انبارها  سوله های فلزی هستند و مواد و کالایی در آن نگهداری می شود که در اثر عوامل محیطی خاصیت خود را از دست نمی دهند.

انبار باز

محوطه این نوع انبار فقط با سیم خاردار و فنس پوشیده می شود. نگهداری مواد و کالا در این نوع انبار بر اساس آموزش روش انبار داری است.

آموزش روش انبارداری

تنوع موجودی در انبار

در اصول انبارداری به مواد و کالایی که در زمان معین در انبار نگهداری می شود باید توجه نمود. این مواد و کالاها به چند نوع تقسیم می شوند. موادی که برای تولید استفاده می شوند. این مواد خام هستند و فقط برای تولید محصول از آنها استفاده می شود. مواد غیر مستقیم در تولید، این نوع مواد مانند ماشین آلات و روانکارها هستند که برای تولید محصول از آنها استفاده می شود.

محصولات نهایی، این نوع محصولاتی هستند که تولید شده و آماده فروش به بازار هستند. ملزومات، این نوع به کالاهای بهداشتی و ساختمانی ، رفاهی و اداری تقسیم می شوند.

قطعات نیمه ساخته، از این نوع برای مونتاژ کاری استفاده می شود. محصول تجاری برای فروش، در محل نگهداری کالا انواعی از محصولات وجود دارد که بدون تغییر قیمت به فروش می رسند.

اسقاطی، در بعضی از انبارها کالاهای اسقاطی برای تعمیر و بازیافت وجود دارند.

دارایی ثابت، این نوع کالاهایی هستند که برای تسهیل خدمات به مشتری عرضه می شود.

آموزش روش انبارداری

در هنگام آموزش روش انبارداری باید توجه شود که چند روش موثر برای این کار وجود دارد تا بتوان به انبارداری نوین دست یافت.

 • مشخص نمودن محل نگهداری کالا و قرار دادن کالا در همان مکان.
 • طبقه بندی کالا و چیدمان درست آن بر اساس ضوابط انبارداری.
 • چسباندن برچسب های شناسایی بر روی اقلام موجود در انبار.
 • محافظت درست و اصولی از کالای انبار شده در انبار.


بهترین روش های انبارداری

شرح وظایف انباردار در آموزش روش انبارداری

برای این که یک انبار با مشخصه های کامل انبارداری داشته باشیم باید از یک انبار دار نیز استفاده کنیم. استخدام انباردار جزء اصولی است باید بسیار به آن دقت شود. یک انباردار باید دارای یک سری مهارت باشد که در زیر به آن میندازیم.

 • طبقه بندی درست اقلام تحویلی به انبار.
 • ثبت همه مراحل ورود  یا خروج کالاها به انبار.
 • دریافت رسید در صورت تحویل کالا.
 • مسئولیت انبارگردانی به صورت دوره ای.
 • گزارشات دوره ای از انبار و تهیه ی موجودی.
 • رعایت مقررات اصول انبارداری.
 • نظارت دقیق بر کالا و حمل و نقل آن.
 • خرید برای پروژه و تدارکات آن.

امروزه با فن آوری های نوینی که در آموزش روش انبارداری پدید آمده است با استفاده از نرم افزارهایی به ثبت ورود و یا خروج کالا نظارت دقیقی به عمل می آید. برای استفاده از این گونه نرم افزارهای انبارداری می توان به سادگی از  اطلاعات موجود در یک انبار را کنترل نمود. اما برای این کار به یک سری از امکانات پایه نیاز است مانند:

 • کد گذاشتن بر روی کالاها و نگهداری این اطلاعات.
 • تعریف انبار و معین نمودن حد دسترسی افراد به قسمت های انبار.
 • مدیریت اسناد انبار.
 • در آموزش روش انبارداری باید از بهترین روش ممکن در سیستم انبارداری استفاده شود تا حتی المقدور از پیش آمدن مشکلات و بروز اشکال جلوگیری شود.

بهترین راه ها برای انبارداری

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری فلوچارت انبارداری فرآیند انبارداری انبار قفسه بندی انبار قفسه بندی انبار خانه انبارگردانی قفسه بندی قفسه بندی نیم طبقه بالکن قفسه بندی انباری ویژگی قفسه بندی نیم طبقه قفسه بندی پیچ و مهره خصوصیات قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین قفسه بندی وسط فروشگاهی اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی قیمت قفسه وسط فروشگاه سفارش قفسه وسط فروشگاه قفسه بندی فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا انواع قفسه بندی خود ایستا قفسه بندی ویترین قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی پیشخوان و ویترین مزایای قفسه بندی ویترین مزایای قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی یک طرفه قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قابلیت قفسه بندی یک طرفه استاندارد قفسه بندی یک طرفه مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قفسه لنبار سازماندهی قفسه بندی انبار مزایای قفسه بندی انبار انبار و انبارداری چیدمان وسایل در قفسه انبار روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار کاربرد قفسه پالت راک اجزای تشکیل دهنده قفسه پالت راک استفاده از قفسه پالت راک خرید قفسه پالت راک قیمت قفسه پالت راک انبار چیست انباردار کیست وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار وظایف انباردار مسئولیت های انباردار عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار قفسه بندی در انبار منازل بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل قفسه بندی چیست سیستم قفسه بندی در انبار منازل آموزش روش انبارداری نکات مربوط به انبارداری بهترین آموزش روش انبارداری انواع انبارداری انبارداری مدرن و قدیمی مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن فرآیند کلی در انبارداری تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن قفسه انبار قفسه بندی سوپرمارکتی سیستم قفسه بندی انبار قفسه قفسه بندی راک انواع قفسه بندی انبار خرید انواع قفسه بندی ویروس کرونا covid19 Corona Virus کووید 19 قفسه بندی محیط اداری بهداشت در انبار قفسه بندی پایه دار قفسه بندی پانل راک پالت راک
جهت ثبت درخواست خود برای فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.