Fa En

قفسه بندی در انبار منازل خود و جنس آن

13 مهر ، 1399
گروه فضاسازان امین

بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل چیست

شما برای ایجاد نظم و جایگذاری وسایل غیر ضروری خود می توانید از قفسه بندی در انبار منازل خود استفاده کنید و استفاده بهینه از فضای موجود را عملی نمایید. قفسه بندی دارای سیستم های مختلفی است که با توجه به فضا و کالای مورد نظر برای جاگذاری یکی از آنها انتخاب و اعمال می گردد. قفسه بندی ها دارای جنس های مختلفی هستند که بسته به نوع کالا، حجم و وزن آنها مورد استفاده قرار می گیرند.

قفسه بندی چیست؟

هر سازه ی پلاستیکی، چوبی یا فلزی که دارای طبقه بندی قابل بارگذاری و دسترسی می  باشد را قفسه بندی می گویند. قفسه بندی که از دیرباز تاکنون در کشور ما مورد استفاده قرار می گیرد تاثیر به سزایی در نگهداری و انبار کالا دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش تولید نیاز به قفسه بندی در مراکز تولید کالا و حتی در منازل احساس می شود. بسیاری از افراد که در منازل خود دارای کسب و کار کوچکی هستند یا اینکه جایی برای نگهداری کالاهای غیرضروری ندارند می توانند از قفسه بندری در انبار منازل خود استفاده کنند و نظم را در انبار خود ایجاد کنند. زمانی که از قفسه بندی در انبار منازل خود استفاده کنید می توانید در هر لحظه به کالاهای خود دسترسی داشته باشید در نهایت می توان گفت قفسه بندی در انبار منازل امکان دسترسی آسان را نیز برای شما به ارمغان می آورد.

قفسه بندی چیستقفسه بندی چیست

پر بازدیدترین مطالب فضاسازان امین را در این بخش دنبال نمایید

قیمت انواع قفسه بندی انبار و هزینه قفسه بندی

سرشماری درست انبار با چیدمان خوب قفسه های انبار

روش های مختلف قفسه بندی فروشگاهی خرده فروشی

بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل خود

همانطور که گفته شد قفسه بندی می تواند از جنس پلاستیک، چوب یا فلز باشد برای اینکه بهترین انتخاب را در جنس قفسه بندی در انبار منازل خود داشته باشید باید مکانی که قرار است قفسه بندی در آن قرار گیرد را بررسی کنید زیرا جنس قفسه بندی با توجه به مکانی که مستقر می شود، متفاوت است. پس از بررسی مکان باید به وسایل هایی که قرار است در طبقه های قفسه بندی قرار بگیرد توجه کنید در صورتی که می خواهید وسایلی با وزن بالا را در قفسه ها قرار دهید بهتر است از قفسه بندی فلزی استفاده کنید زیرا قدرت بالایی نسبت به قفسه بندی چوبی و پلاستیکی دارد در نتیجه انتخاب مناسب تری به شمار می رود و عمر طولانی تری خواهد داشت.


بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازلبهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل

سیستم های قفسه بندی در انبار منازل خود

طراحی قفسه بندی دارای سیستم های مختلفی است که شما با توجه به فضای مورد نظر و نیاز خود یکی از آنها را برای قفسه بندی در انبار منازل می توانید استفاده و اجرا نمایید. بسیاری از افراد به دنبال این هستند که علاوه بر استفاده بهینه از فضای موجود، قفسه بندی دارای دسترسی آسان نیز باشد در نتیجه بهتر است قبل از قفسه بندی با سیستم های مختلف قفسه بندی آشنا شوید و سپس برای قفسه بندی در انبار منازل خود استفاده کنید. برخی از این سیستم ها عبارتند از:

  • قفسه بندی مشبک: این سیستم یکی از پرکاربردترین سیستم های قفسه بندی است که به عنوان سیستم پیچ مهره ای نیز معروف است. از قفسه بندی مشبک برای نگهداری اقلام سبک و کم حجمی که با دست قابلیت جاگذاری را دارد، استفاده می شود. قفسه بندی مشبک یکی از سیستم های قابل استفاده برای قفسه بندی در انبار منازل خود می باشد.
  • قفسه بندی پالت راک: این قفسه بندی بر خلاف قفسه بندی مشبک برای اقلام سنگین و با حجم بالا استفاده می شود. اقلام با استفاده از لیفتراک یا سطوح مسطح بر روی طبقه های قفسه قرار می گیرد.


سیستم قفسه بندی در انبار منازلسیستم قفسه بندی در انبار منازل

نکاتی در طراحی قفسه بندی

در طراحی قفسه بندی باید به برخی از نکات اعم از:

  • ابعاد، اندازه و فضای موجود
  • نوع بارگذاری اقلام به صورت دستی یا ماشینی
  • نوع بار از نظر شکل و ظاهر برای قرارگیری
  • ظرفیت مورد نیاز از قفسه بندی

توجه نمایید.

در نتیجه برای قفسه بندی در انبار منازل خود ابتدا باید مکان را مورد بررسی قرار دهید سپس با توجه به فضای مورد نظر و اقلام بهترین جنس را برای قفسه بندی انتخاب نمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC