Fa En

روش های چیدمان وسایل در قفسه های انبار کدام است

1398/08/21 | تعداد نظرات :0 |
گروه فضاسازان امین
|
مقالات

انبارها محل تجمع اقلام بسیار زیادی از کالاهاست. برای همین اگر برای چیدمان در قفسه های انبار روش های موثری نداشته باشید در شلوغی و ازدحام کالا سردرگم می شوید. در این مقاله ما به بررسی روش های موثر در سازماندهی چیدمان وسایل در قفسه های انبار می پردازیم.

روش های موثر در سازماندهی چیدمان وسایل در قفسه های انبار

در انبارداری روش های گوناگونی برای سازماندهی چیدمان در قفسه های انبار وجود دارد. البته این نوع سازماندهی بسته به نوع انبار و اقلام نگهداری شده در انبارها متفاوت است. اما مهم ترین نکته در چیدمان بدون در نظر گرفتن نوع انبار و نوع کالای انبار شده این است که چیدمان به گونه ای باشد که از وارد شدن هر گونه آسیب و صدمه ای به اجناس انبار شده جلوگیری شود. نوع چیدمان باید به گونه ای باشد که دسترسی به کالاها به راحتی و به سرعت انجام شود. استفاده از قفسه ها و یا کمدها باعث استفاده بهینه از فضای انبار شده و باعث تفاوت در خدمت دهی و هزینه ها می شود. در زیر به بررسی چند راه کار برای سازماندهی چیدمان وسایل در قفسه های انبار می پردازیم.

روش های موثر در سازماندهی چیدمان وسایل در قفسه های انبار

چیدمان بر اساس وزن

این نوع چیدمان برای کالاهایی انجام می شود که از نظر کاربرد یکسان هستند اما از نظر وزن و ابعاد در اندازه های متفاوتی تولید می شوند. این گونه از اقلام را طوری طبقه بندی می کنند که اقلام سنگین در پایین و اقلام سبک تر در بالای قفسه ها قرار گیرند.

چیدمان بر اساس جنس مواد انبار شده

در این نوع چیدمان در قفسه های انبار، چیدمان طوری انجام می شود که کالاهای فاسد شدنی و یا قابل اشتعال باید در محل مناسب نزدیک ورودی و یا در محل دارای تهویه مطبوع باشند.

چیدمان براساس نوع کالا

در این نوع نیز بر اساس این که اقلام انبار شده از یک خانواده هستند و یا دارای کاربرد یکسان هستند در یک قسمت از انبار و یا نزدیک به هم و اقلام دیگر در قسمت های دیگر انبار قرار می گیرند.

چیدمان بر اساس تاریخ مصرف

در این نوع چیدمان اقلام به گونه ای قفسه بندی می شوند که بتوان تا قبل از انقضا تاریخ مصرف به بازار عرضه شوند. این نوع قفسه بندی بیشتر برای اقلام خوراکی مورد مصرف قرار می گیرد.

چیدمان وسایل در قفسه های انبار براساس بارکد

در این نوع چیدمان، انباردار برای نگهداری کالاها به هر کدام از آن ها یک بارکد و برچسب می دهد. در این صورت این گونه بارکدها می توانند محل نگهداری دقیق یک نوع کالا را به انباردار به طور مشخص نشان دهند. برای استفاده از این نوع قفسه بندی انباردار باید از بارکد خوان برای پیدا کردن کالای مورد نظر استفاده نماید.

چیدمان وسایل در قفسه انبار بر اساس بارکد

چیدمان با حروف لاتین

درچیدمان وسایل در قفسه های انبار با حروف لاتین نیز با توجه به این که به نوع اجناس انبار شده یک کد اختصاصی با حروف لاتین داده می شود می توان کالاها و اقلام مورد نیاز را در هنگام استفاده با سرعت پیدا نمود. در این صورت باید کد کالا در دفتر انبار ثبت شود.

چیدمان در انبارهای مکانیزه

در این نوع انبارها با استفاده از سیستم نوین انبارداری به هر نوع کالایی در انبار یک کد که می تواند حروف و یا عدد و یا ترکیبی از هر دو باشد داده می شود. این کدها در سیستم مدیریت انبار به صورت یک نقشه ترسیم می شود و در بانک اطلاعاتی انبار ذخیره می شود. در این صورت در هنگام نیاز به یک کالا و پیدا کردن آن در انبار از بانک اطلاعات انبار استفاده می شود. مزیت این گونه چیدمان در قفسه های انبار در این است که می توان یک نوع کالا را در چندین آدرس مجزا در انبار برای استفاده ی مناسب از فضای انبار قرار داد. در این نوع سیسستم انبارداری سرعت و دقت انجام امور بسیار بالا است.

چیدمان در انبارهای مکانیزه

برای استفاده از این نوع چیدمان وسایل در قفسه های انبار در کف سالن به صورت محدوده بندی با رنگ و چسب قسمت ها معین می شود تا در صورت نیاز بتوان با سرعت بیشتری اقلام مورد نیاز را یافت.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری فلوچارت انبارداری فرآیند انبارداری انبار قفسه بندی انبار قفسه بندی انبار خانه انبارگردانی قفسه بندی قفسه بندی نیم طبقه بالکن قفسه بندی انباری ویژگی قفسه بندی نیم طبقه قفسه بندی پیچ و مهره خصوصیات قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین قفسه بندی وسط فروشگاهی اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی قیمت قفسه وسط فروشگاه سفارش قفسه وسط فروشگاه قفسه بندی فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا انواع قفسه بندی خود ایستا قفسه بندی ویترین قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی پیشخوان و ویترین مزایای قفسه بندی ویترین مزایای قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی یک طرفه قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قابلیت قفسه بندی یک طرفه استاندارد قفسه بندی یک طرفه مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قفسه لنبار سازماندهی قفسه بندی انبار مزایای قفسه بندی انبار انبار و انبارداری چیدمان وسایل در قفسه انبار روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار کاربرد قفسه پالت راک اجزای تشکیل دهنده قفسه پالت راک استفاده از قفسه پالت راک خرید قفسه پالت راک قیمت قفسه پالت راک انبار چیست انباردار کیست وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار وظایف انباردار مسئولیت های انباردار عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار قفسه بندی در انبار منازل بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل قفسه بندی چیست سیستم قفسه بندی در انبار منازل آموزش روش انبارداری انواع انبارداری انبارداری مدرن و قدیمی مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن فرآیند کلی در انبارداری تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن قفسه انبار قفسه بندی سوپرمارکتی سیستم قفسه بندی انبار قفسه قفسه بندی راک انواع قفسه بندی انبار خرید انواع قفسه بندی ویروس کرونا covid19 Corona Virus کووید 19 قفسه بندی محیط اداری بهداشت در انبار قفسه بندی پایه دار قفسه بندی پانل راک پالت راک قفسه بندی کتابخانه قفسه بندی صنعتی قفسه بندی پالت راک
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.