Fa En

بهترین روش های سازماندهی کردن قفسه های انبار

1398/08/21 | تعداد نظرات :0 |
گروه فضاسازان امین
|
مقالات

قفسه های انبار مناسب ترین گزینه برای کسانی هستند که با محدودیت فضایی زیادی در انبار خود روبرو هستند. از این رو توجه به آن از اهمیت بسیاری برخوردار است. امروزه با استفاده از سیستم قفسه بندی برای کارخانه ها و انبارهای مختلف می توان یک سیستم ذخیره مناسب برای دسترسی آسان به تجهیزات مورد نظر و فراهم کردن فضای ذخیره سازی بیشتر در فضا داشت که این سیستم مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه با آنها بیشتر آشنا می شویم.

روش های سازماندهی قفسه های انبار

قفسه های انبار:

سیستم قفسه انبار باعث بهبود بخشیدن فضای مورد نظر شما برای انبار کردن اجناس مختلف می شود و طرح قفسه بندی با کارایی بسیار بالا می تواند دسترسی و مطلع شدن از موجودی کالا را در زمانی کمتر فراهم آورد. قبل از انتخاب کردن سیستم قفسه بندی باید به محدودیت های مختلف فیزیکی و همچنین نیازهای عملیاتی مختلف توجه کنید. با استفاده از این سیستم می توان فضای ذخیره سازی را به حداکثر رساند و باعث انعطاف پذیری در جهت مرتفع کردن خواسته های مختلف در آینده شد.

انبار و انبارداری:

انبار و انبارداری جزو مهمترین قسمت های شرکت ها و سازمان ها می باشند زیرا بخش بسیار بزرگی از موجودی های سازمان ها در انبار نگهداری می شوند. کالاها و تجهیزات موجود در انبارهای مختلف باید محلی امن و منظم داشته باشند به گونه ای که دسترسی به آنها نیز در مواقع نیاز آسان باشد. انباردار باید به طور مداوم به نوع و میزان مواد و حداقل و حداکثر آنها توجه کند. اگرچه اداره کردن انبارها فرایندی هزینه بر است اما شرکت ها و سازمان ها با رعایت نکات مختلف جهت سازماندهی انبارها می توانند هزینه های انبارداری را کاهش دهند و سود شرکت خود را بالاتر ببرند.

انبار و انبارداری

بهترین روش های سازماندهی کردن قفسه های انبار:

  • در قفسه های انبار چگالی ذخیره را در نظر بگیرید. ذخیره کردن عمیق خطی به طور قابل توجهی باعث افزایش استفاده از فضای انبارها می شود.
  • در سیستم قفسه های انبار این نکته را در نظر بگیرید که همواره کالاهای سنگین تر را در طبقات زیرین و کالاهای سبک را در طبقه های فوقانی قرار دهید.
  • قبل از استفاده از این سیستم مناطق زلزله خیز را شناسایی کرده تا برای جلوگیری از هرگونه خطر الزامات مهندسی برای سازه قفسه ها در نظر گرفته شود.
  • توجه به نور انبار نیز از دیگر نکات مهم در هنگام قفسه بندی می باشد زیرا ممکن است انعکاس نور باعث آسیب رساندن به برخی کالاهای موجود در قفسه ها شود.
  • شرایط آب و هوایی انبار نیز قبل از استفاده از سیستم قفسه بندی دارای اهمیت فراوان است. سیستم قفسه بندی همچنین باید به گونه ای باشد که امکان شستشوی آسان برای کارکنان را فراهم کند.
  • در هنگام استفاده از سیستم قفسه بندی انبار باید فضای کافی برای رفت و آمد افراد و جابجایی کالاها در نظر گرفت. در برخی موارد علاوه بر استفاده از نیروی انسانی ماشین ها و تجهیزات برای جابجایی کالاها استفاده می شود. از
  • این رو باید فضای مناسب و کافی برای آنها نیز در نظر گرفت.
  • سیستم قفسه بندی باید دارای سازه هایی با کیفیت و دوام کافی باشند تا بتوانند به راحتی وزن کالاها و تجهیزات را تحمل کنند از این رو توجه به جنس و متریال قفسه ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

بهترین روش های سازماندهی قفسه های انبار

مزایای قفسه بندی انبار:

قفسه های انبار با صرفه جویی کردن در فضای انبارها باعث ذخیره سازی بیشتری می شوند زیرا قفسه ها در بالای یکدیگر قرار می گیرند و از این رو فضای کمی مصرف می شود. از دیگر مزایای استفاده از این سیستم سازماندهی کردن فضا می باشد زیرا باعث می شود افراد هنگام پیدا کردن کالاها راحت تر و سریع تر عمل کنند. سیستم های قفسه بندی در ابعاد و اندازه های مختلفی در دسترس می باشند که این امر سبب شده این سیستم برای انواع شرکت ها و سازمان ها و با مساحت ها مختلف مناسب باشند.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری فلوچارت انبارداری فرآیند انبارداری انبار قفسه بندی انبار قفسه بندی انبار خانه انبارگردانی قفسه بندی قفسه بندی نیم طبقه بالکن قفسه بندی انباری ویژگی قفسه بندی نیم طبقه قفسه بندی پیچ و مهره خصوصیات قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین قفسه بندی وسط فروشگاهی اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی قیمت قفسه وسط فروشگاه سفارش قفسه وسط فروشگاه قفسه بندی فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا انواع قفسه بندی خود ایستا قفسه بندی ویترین قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی پیشخوان و ویترین مزایای قفسه بندی ویترین مزایای قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی یک طرفه قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قابلیت قفسه بندی یک طرفه استاندارد قفسه بندی یک طرفه مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قفسه لنبار سازماندهی قفسه بندی انبار مزایای قفسه بندی انبار انبار و انبارداری چیدمان وسایل در قفسه انبار روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار کاربرد قفسه پالت راک اجزای تشکیل دهنده قفسه پالت راک استفاده از قفسه پالت راک خرید قفسه پالت راک قیمت قفسه پالت راک انبار چیست انباردار کیست وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار وظایف انباردار مسئولیت های انباردار عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار قفسه بندی در انبار منازل بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل قفسه بندی چیست سیستم قفسه بندی در انبار منازل آموزش روش انبارداری انواع انبارداری انبارداری مدرن و قدیمی مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن فرآیند کلی در انبارداری تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن قفسه انبار قفسه بندی سوپرمارکتی سیستم قفسه بندی انبار قفسه قفسه بندی راک انواع قفسه بندی انبار خرید انواع قفسه بندی ویروس کرونا covid19 Corona Virus کووید 19 قفسه بندی محیط اداری بهداشت در انبار قفسه بندی پایه دار قفسه بندی پانل راک پالت راک قفسه بندی کتابخانه قفسه بندی صنعتی قفسه بندی پالت راک
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.