Fa En

قفسه بندی انباری نیم طبقه بالکن چیست

12 مهر ، 1399
گروه فضاسازان امین

آشنایی با قفسه بندی انباری نیم طبقه برای بالکن 

انباری هایی که کالاهای حجیم این قابلیت را داشته باشند تا به تعداد بالا بر روی هم چیده شوند از نیم طبقه پیش ساخته یا بالکن نیم طبقه پیش ساخته یا قفسه بندی انباری برای نظم دادن و به کار گرفتن از فضاهای خالی استفاده می شود. این گونه قفسه های پیش ساخته به کمک پیچ و مهره قابلیت اتصال در هر مکانی مانند انباری، بالکن و....را به وجود آورده و هزینه ی کمتری را نسبت به ایجاد مکان های جدید خواهد داشت. در این مقاله سعی داریم شما را با قفسه بندی انباری نیم طبقه پیش ساخته آشنا کنیم.

قفسه بندی انباری

قفسه، سازه ای می باشد از جنس پلاستیکی، چوبی و فلزی که جهت نگهداری، نظم دادن به چیدمان و ساماندهی اقلام به کار برده می شود. امروزه با توجه به بالا بودن حجم عرضه و تقاضا در بازارها و نیاز مبرم سازمان ها و صنایع به بالا بردن سرعت نقل و انتقال محصولات و کالا همچنین ایجاد فضاهای بیشتر به کار گیری از قفسه بندی را بیشتر کرده است. سیستم قفسه بندی و طبقه بندی انباری بسته به نیاز کاربران و فضای موجود مکانیزه، ترکیبی و یکپارچه قابل اجرا هستند.


قفسه بندی انباری قفسه بندی برای تراس

قفسه بندی انباری نیم طبقه

قفسه بندی بالکن یا قفسه بندی نیم طبقه راک از جمله سازه ی بسیار مستحکمی است که عموما برای ساخت فضاهای طبقاتی به منظور استفاده مفید از سالن های موجود و ارتفاع دادن فضا به کار گرفته می شود. بیشترین کاربردی که قفسه بندی و طبقه برای انباری نیم طبقه بالکن دارد در سالن هایی است که نگهداری کالا و مواد انجام گیرد. دفاتر کار، نمایشگاه ها، انبارها و سالن های تولید به جهت وجود آوردن سالن های دو طبقه ای که تولیدی مونتاژ را انجام می دهند.

قفسه بندی انباری نیم طبقه ساخت بالکن پیش ساخته

ویژگی قفسه بندی نیم طبقه

تمام قطعات قفسه های بالکن بندی یا همان قفسه بندی انباری از قبل ساخته شده و تنها در محل مورد نظر به کمک پیچ و مهره مونتاژ می شود، صرفه جویی و بهینه سازی از فضاهایی که در سطح زیربنا هستند و استفاده از ارتفاع موجود مهمترین ویژگی این سازه ها به حساب می آید، قفسه فلزی انباری در هر مکانی به راحتی، سریع و به زیبایی قابل اجرا شدن می باشد، قفسه برای بالکن، فضایی را در محل ایجاد می کند که به هیچ گونه عملیات جوشکاری و ساختمانی احتیاجی نخواهد بود، ارتفاع راهرو و ارتفاع سطح بالکن از قسمت هایی که ستون های مشترکی تعبیه شده باشد این قابلیت را داشته تا کاهش و یا افزایش پیدا نمایند. در اتصال این سازها غالبا از پیچ های مقاومی با گرید ۸_۸ به کار گرفته می شود.

انواع قفسه بالکن بندی

نمونه ی بارزی از قفسه بندی انباری که در صنعت بیشتر به کار گرفته می شود برای بالکن بندی قفسه به وسیله پایه راک است. این نوع سیستم قفسه بندی از کف پوش مسطح یا پانل پله، پوشش سطح بالکن و سیستم راک تشکیل شده است که به طور کلی می توان گفت اجزای مناسب برای راه اندازی اینگونه قفسه بندی ها شامل  راهروبندی، پانل پله برای پلکان، نبشی برای دسته نرده و راهروبندی، قفل بازو، رابط های بین قاب، بازو در ابعاد مختلف و تحمل های گوناگون، قاب در ابعاد متنوع و سایر اتصالات می باشد. در مرغوب ترین نوع سیستم طبقه بندی بالکن بندی لازم است تمامی اتصالات و پانل پله ها طوسی رنگ بوده و از جنس گالوانیزه باشند. امروزه به دلیل نیاز روز  افزونی که به سقف های بلند، کاربردی کردن و استفاده از ارتفاع موجود نقش بسزایی را در صنایع مختلف پیدا نموده است لذا واحدهای تولید کننده قفسه بالکن بندی سعی کرده با تولید انواع قفسه بالکن بندی از فضای بارگذاری استفاده بهینه را داشته باشند.
از این رو علاوه بر قفسه بندی راک، قفسه بندی نیم طبقه یا همان قفسه بالکن بندی در نمونه های مختلفی از جمله نیم طبقه مشبک، نیم طبقه لانه زنبوری، نیم طبقه ترکیبی و نیم طبقه مزنین مورد استفاده قرار داده شده است. البته در برخی موارد به منظور استفاده بهتر از فضای موجود در ارتفاع سعی می شود همراه با قفسه بندی از یک یا تعداد بیشتری نیم طبقه مجزا استفاده نمود. 

 قیمت بالکن پیش ساخته

شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC