Fa En

قفسه بندی انباری نیم طبقه بالکن چیست

1398/08/21 | تعداد نظرات :0 |
گروه فضاسازان امین
|
مقالات

انباری هایی که کالاهای حجیم این قابلیت را داشته باشند تا به تعداد بالا بر روی هم چیده شوند از نیم طبقه پیش ساخته یا قفسه بندی انباری برای نظم دادن و به کار گرفتن از فضاهای خالی استفاده می شود. این گونه قفسه های پیش ساخته به کمک پیچ و مهره قابلیت اتصال در هر مکانی مانند انباری، بالکن و....را به وجود آورده و هزینه ی کمتری را نسبت به ایجاد مکان های جدید خواهد داشت.

قفسه بندی انباری

قفسه، سازه ای می باشد از جنس پلاستیکی، چوبی و فلزی که جهت نگهداری، نظم دادن به چیدمان و ساماندهی اقلام به کار برده می شود. امروزه با توجه به بالا بودن حجم عرضه و تقاضا در بازارها و نیاز مبرم سازمان ها و صنایع به بالا بردن سرعت نقل و انتقال محصولات و کالا همچنین ایجاد فضاهای بیشتر به کار گیری از قفسه بندی را بیشتر کرده است. سیستم قفسه بندی انباری بسته به نیاز کاربران و فضای موجود مکانیزه، ترکیبی و یکپارچه قابل اجرا هستند.

قفسه بندی انباری

قفسه بندی انباری نیم طبقه

قفسه بالکن بندی یا قفسه بندی انباری نیم طبقه از جمله سازه ی بسیار مستحکمی است که عموما برای ساخت فضاهای طبقاتی به منظور استفاده مفید از سالن های موجود و ارتفاع دادن فضا به کار گرفته می شود. بیشترین کاربردی که قفسه بندی انباری نیم طبقه بالکن دارد در سالن هایی است که نگهداری کالا و مواد انجام گیرد. دفاتر کار، نمایشگاه ها، انبارها و  سالن های تولید به جهت وجود آوردن سالن های دو طبقه ای که تولیدی مونتاژ را انجام می دهند.

قفسه بندی انباری نیم طبقه

ویژگی قفسه بندی نیم طبقه

تمام قطعات قفسه های بالکن بندی یا همان قفسه بندی انباری از قبل ساخته شده و تنها در محل مورد نظر به کمک پیچ و مهره مونتاژ می شود، صرفه جویی و بهینه سازی از فضاهایی که در سطح زیربنا هستند و استفاده از ارتفاع موجود مهمترین ویژگی این سازه ها به حساب می آید، قفسه بندی انباری در هر مکانی به راحتی، سریع و به زیبایی قابل اجرا شدن می باشد، قفسه بالکن بندی فضایی را در محل ایجاد می کند که به هیچ گونه عملیات جوشکاری و ساختمانی احتیاجی نخواهد بود، ارتفاع راهرو و ارتفاع سطح بالکن از قسمت هایی که ستون های مشترکی تعبیه شده باشد این قابلیت را داشته تا کاهش و یا افزایش پیدا نمایند. در اتصال این سازها غالبا از پیچ های مقاومی با گرید ۸_۸ به کار گرفته می شود.


انواع قفسه بالکن بندی

نمونه ی بارزی از قفسه بندی انباری که در صنعت بیشتر به کار گرفته می شود قفسه بالکن بندی به وسیله پایه راک است. این نوع سیستم قفسه بندی از کف پوش مسطح یا پانل پله، پوشش سطح بالکن و سیستم راک تشکیل شده است که به طور کلی می توان گفت اجزای مناسب برای راه اندازی اینگونه قفسه بندی ها شامل  راهروبندی، پانل پله برای پلکان، نبشی برای دسته نرده و راهروبندی، قفل بازو، رابط های بین قاب، بازو در ابعاد مختلف و تحمل های گوناگون، قاب در ابعاد متنوع و سایر اتصالات می باشد. در مرغوب ترین نوع سیستم قفسه بالکن بندی لازم است تمامی اتصالات و پانل پله ها طوسی رنگ بوده و از جنس گالوانیزه باشند. امروزه به دلیل نیاز روز  افزونی که به سقف های بلند، کاربردی کردن و استفاده از ارتفاع موجود نقش بسزایی را در صنایع مختلف پیدا نموده است لذا واحدهای تولید کننده قفسه بالکن بندی سعی کرده با تولید انواع قفسه بالکن بندی از فضای بارگذاری استفاده بهینه را داشته باشند.

از این رو علاوه بر قفسه بندی راک، قفسه بندی نیم طبقه یا همان قفسه بالکن بندی در نمونه های مختلفی از جمله نیم طبقه مشبک، نیم طبقه لانه زنبوری، نیم طبقه ترکیبی و نیم طبقه مزنین مورد استفاده قرار داده شده است. البته در برخی موارد به منظور استفاده بهتر از فضای موجود در ارتفاع سعی می شود همراه با قفسه بندی از یک یا تعداد بیشتری نیم طبقه مجزا استفاده نمود.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری فلوچارت انبارداری فرآیند انبارداری انبار قفسه بندی انبار قفسه بندی انبار خانه انبارگردانی قفسه بندی قفسه بندی نیم طبقه بالکن قفسه بندی انباری ویژگی قفسه بندی نیم طبقه قفسه بندی پیچ و مهره خصوصیات قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین قفسه بندی وسط فروشگاهی اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی قیمت قفسه وسط فروشگاه سفارش قفسه وسط فروشگاه قفسه بندی فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا انواع قفسه بندی خود ایستا قفسه بندی ویترین قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی پیشخوان و ویترین مزایای قفسه بندی ویترین مزایای قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی یک طرفه قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قابلیت قفسه بندی یک طرفه استاندارد قفسه بندی یک طرفه مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قفسه لنبار سازماندهی قفسه بندی انبار مزایای قفسه بندی انبار انبار و انبارداری چیدمان وسایل در قفسه انبار روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار کاربرد قفسه پالت راک اجزای تشکیل دهنده قفسه پالت راک استفاده از قفسه پالت راک خرید قفسه پالت راک قیمت قفسه پالت راک انبار چیست انباردار کیست وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار وظایف انباردار مسئولیت های انباردار عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار قفسه بندی در انبار منازل بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل قفسه بندی چیست سیستم قفسه بندی در انبار منازل آموزش روش انبارداری نکات مربوط به انبارداری بهترین آموزش روش انبارداری انواع انبارداری انبارداری مدرن و قدیمی مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن فرآیند کلی در انبارداری تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن قفسه انبار قفسه بندی سوپرمارکتی سیستم قفسه بندی انبار قفسه قفسه بندی راک انواع قفسه بندی انبار خرید انواع قفسه بندی ویروس کرونا covid19 Corona Virus کووید 19 قفسه بندی محیط اداری بهداشت در انبار قفسه بندی پایه دار قفسه بندی پانل راک پالت راک
جهت ثبت درخواست خود برای فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.