Fa En

قفسه بندی انبار خانه ها به چه صورت است

09 مهر ، 1399
فضاسازان امین

قفسه بندی انبار خانه به چه صورت است و تفاوت آن با انبارهای بزرگ چیست؟

همه ما وسایل اضافی در خانه داریم که باید در انبار آن ها را نگهداری کنیم. بنابراین چیدمان و قفسه بندی انباری منازل یا خانه بسیار اهمیت دارد زیرا باعث استفاده بهینه از فضای انبار شده و از همه مهمتر باعث نظم دادن به محیط انباری خانه می شود. بنابراین بهتر است قبل از چیدن وسایل در طبقه انباری حتما از قفسه بندی استفاده کنید.

قفسه بندی انبار خانه

قفسه بندی انبار خانه باید به صورت تخصصی و توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود زیرا به دلیل محدودیتی که در فضای طبقه بندی انباری خانه وجود دارد معمولا علاوه بر دیوارها از قسمت کف و حتی سقف نیز ممکن است برای قفسه فلزی انباری منازل استفاده شود. قفسه بندی باعث می شود تا شما همه وسایل را با نظم در جای خود قرار دهید و به راحتی آن ها را پیدا کنید. اما نکته ای که در قفسه بندی انبار خانگی باید به آن دقت کنید انتخاب نوع قفسه بندی است که باید با توجه به اندازه فضا انتخاب شود. از سوی دیگر اگر در انباری خود پنجره دارید، باید زاویه تابش آفتاب نیز بر روی قفسه ها در نظر گرفته شود تا وسایلی که ممکن است با تابش آفتاب خراب شوند در این قفسه ها قرار نگیرند. همچنین باید این قفسه بندی طوری طراحی شود تا در عین سادگی، سهولت دسترسی و رفت و آمد و زیبایی نیز لحاظ شود. شما می توانید برای خرید قفسه انباری منزل با تیم ما تماس حاصل فرمایید. طراحی انباری منزل یکی از کار های تخصصی تیم ما می باشد. برای استعلام از قیمت قفسه انباری منزل به سایت فضاسازان هم می توانید مراجعه نمایید.

انواع قفسه بندی انبار خانه ها

در قفسه بندی انباری خانه وسایل را دسته بندی کنید

یکی از مهمترین مسائلی که در قفسه بندی انبار منزل باید به آن دقت کنید این است که وسایل را در قفسه ها دسته بندی کنید. این مسئله باعث می شود تا شما علاوه بر نظم بخشیدن به وسایل منزل، آن ها را خیلی راحت تر بتوانید پیدا کنید و این کار باعث سهولت دسترسی و صرفه جویی در زمان شما می شود. زمانی که می خواهید یک سری از وسایل را در یک جعبه نگهداری کنید این اصل را در نظر بگیرید که وسایل شبیه به هم که کاربردهای یکسانی دارند را در یک جعبه قرار دهید تا بعدا در پیدا کردن آن ها دچار مشکل نشوید.

تفاوت قفسه بندی انبار خانه با انبارهای بزرگ

مطمئنا سیستم انبارداری و قفسه بندی در انبارهای بزرگ با انبارهای خانه خیلی متفاوت است. در انبارهای بزرگ قفسه ها دارای تعداد بسیار زیادی هستند و همین امر نیز نظم دادن به آن ها را کمی سخت تر می کند. بنابراین انبارداران از شماره هایی برای قفسه ها استفاده می کنند. همچنین در انبارهای بزرگ با توجه به این که اقلام متفاوتی ممکن است در قفسه ها نگهداری شوند، جسن قفسه ها نیز ممکن است متفاوت باشد. در قفسه بندی انبارهای بزرگ از افراد متخصص این کار استفاده می شود تا قفسه بندی به بهترین شکل ممکن و به صورت کاملا تخصصی انجام شود. در صورتی که در قفسه انباری منزل، این کار ممکن است توسط خود شخص انجام شود زیرا فضای انباری خانه خیلی بزرگ نیست و قفسه بندی نیز کاری سخت و دشوار به نظر نمی آید.

نکاتی در رابطه با قفسه بندی انباری خانه

سعی کنید وسایلی که هیچگاه به کارتان نمی آید را در انباری نگهداری نکنید زیرا این وسایل ممکن است سال ها گوشه انباری خاک بخورند و قفسه ها را اشغال کنند اما هیچگاه از آن ها استفاده ای نشود. بنابراین از گذاشتن وسایلی که هیچگاه استفاده ای ندارند در انباری خودداری کنید.
در قفسه انباری خانه سعی کنید همیشه از سبدهای شلف و طبقات و آویزهای دیواری نیز استفاده کنید زیرا اینگونه از سبدها در نگهداری بسیاری از وسایل همچون چکش، پیچ گوشتی و چتر به شما کمک می کنند.
وسایل را در قفسه ها هیچگاه روی هم انبار نکنید زیرا این کار فضایی ناخوشایند به وجود می آورد و پیدا کردن وسایل را نیز سخت تر می کند. وسایل را به صورت عمودی در قفسه ها نگهداری کنید.
از قفسه هایی با جنس مناسب برای نگهداری وسایل خود استفاده کنید. زیرا گاهی اوقات برخی از قفسه ها برای نگهداری وسایل سنگین تر یا مواد غذایی و فاسد شدنی مناسب نیستند.

قفسه بندی انباری منازلطبقه بندی انباری منزل

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مقالات زیر بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC