Fa En

مقایسه انواع مختلف قفسه بندی

1398/06/07 | تعداد نظرات :1 |
فضاسازان امین
|
مقالات

آشنایی و مقایسه انواع قفسه بندی

از گذشته تا کنون افراد در مکان های گوناگون مانند منزل، کارگاه ها و سازمان ها از انواع قفسه بندی برای سهولت در انجام فعالیت هایشان استفاده می کردند با این تفاوت که اینک قفسه بندی به صورت حرفه ای انجام می شود به گونه ای که برای هر کالا با توجه به ویژگی هایش قفسه ای مناسب انتخاب می شود تا علاوه بر نگهداری، مانع ایجاد آسیب به کالا شود.

قفسه بندی چیست؟ 

به هر نوع سازه ای از جنس چوب، پلاستیک، آلومینیوم و فلز اطلاق داده می شود که سبب رفاه حال افراد در بارگذاری کالا، دسترسی آسان به کالا، نگهداری، ایجاد فضای مورد نیاز جهت طبقه بندی، ذخیره و سازماندهی می باشد.

قفسه فروشگاهی سفیدنارنجی
امروزه از انواع قفسه بندی در ابعاد و جنس های متنوع برای فعالیت های گوناگون طراحی و تولید می شود که چنین تنوعی به دلیل تفاوت استفاده از آنها می باشد بدین خاطر در ادامه به بررسی برخی از قفسه بندی ها می پردازیم.

انواع قفسه بندی: 

جهت مقایسه قفسه بندی باید هر یک از انواع قفسه بندی را از نظر ویژگی و کاربرد بشناسیم و سپس اقدام به مقایسه آنها با یکدیگر کنیم.

قفسه بندی مشبک: 

یکی از پر تقاضا ترین نوع قفسه بندی، قفسه بندی مشبک می باشد که البته به قفسه بندی پیچ و مهره ای نیز شهرت دارد. قفسه ی نوع مشبک جهت نگهداری و انبار طیف وسیعی از وسایل و ابزار آلات در فروشگاه ها، انبار ها، سالن و مجموعه های اداری استفاده می شود و در خصوص ویژگی های این نوع قفسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- تنوع در رنگ و اندازه
- قابلیت سریع و آسان مونتاژ و دمونتاژ
- توانایی افزایش و کاهش ارتفاع
- چیدمان و دسترسی آسان و سریع به کالا هانما قفسه های فلزی یک انبار بزرگ

قفسه بندی پالت راک:

این نوع قفسه در مقایسه با نوع مشبک دارای استحکام بیشتری است و در نتیجه برای بارگذاری اجسام سنگین تر استفاده می شود. در قفسه های نوع پالت راک امکان بارگذاری دستی وجود ندارد و اقلام بر روی پالت های مسطح و یا دیواری توسط لیفتراک قرار داده می شوند. کاربرد این دسته در نگهداری اقلام سنگین وزن و در سردخانه ها بیشتر است.

ویژگی قفسه های پالت راک:

- دسترسی سریع و آسان به طبقات بالایی
- توانایی افزایش طبقه ها تا ارتفاع موجود در فضا
- قابلیت اتصال چندین قفسه به یکدیگر

قفسه بندی بازویی:

این نوع قفسه های جهت نگهداری بار های سنگین، لوله ای، شاخه ای و یا ورقی طراحی شده اند. البته جا به جایی و بارگذاری توسط لیفتراک صورت می گیرد. اغلب جهت نگهداری پروفیل های سبک و سنگین، انواع لوله ها، میلگرد، انواع ورق های چوبی و فلزی استفاده می شوند.

قفسه محصولات یک انبار

ویژگی قفسه بندی بازویی:

- قابلیت بارگذاری توسط لیفتراک
- عدم وجود ستون در قفسه های جلویی که دسترسی را آسان تر می نماید.
- قابلیت افزایش ارتفاع به صورت بازه های 15 سانتی متری

مقایسه انواع قفسه بندی: 

به صورت کلی می توان انواع قفسه بندی را با یکدیگر مقایسه کرد ولیکن باید در نظر داشته باشید که هر کدام وظیفه ی خاص خود را انجام می دهند و هیچ یک بر دیگری برتری ندارد و توانایی جایگزینی بر دیگری را ندارند. از نظر استقامت قفسه بندی بازویی در مقایسه با مشبک و پالت راک مستحکم تر می باشند ولیکن قابلیت بارگذاری دستی قفسه بندی مشبک در فروشگاه و مجموعه های اداری بسیار حائز اهمیت می باشد و در خصوص قفسه بندی پالت راک، قابلیت اتصال سبب برتری آن از دو نوع دیگر می شود.

اهمیت قفسه بندی:

قفسه بندی به دلیل ایجاد نظم، دسترسی آسان و سریع، پارت بندی در فضای کوچک، امکان استفاده از محیط به صورت ارتفاعی، مجزا سازی بخش های گوناگون دارای اهمیت می باشد و از طرفی گاهی نیاز به بایگانی اطلاعات می باشد در نتیجه مناسب ترین ابزار برای ذخیره و نگهداری اصولی از اسناد، قفسه بندی آنها می باشد چرا که می تواند به صورت کاملا حرفه ای و منظم اسناد را در محیط کوچک نگهداری کرد و در صورت لزوم به سرعت به آنها دسترسی داشت.

  
دیدگاه ها
0
User
کامران خسروی

1398/06/31

با سپاس ، مطالب خوب و کاملی بود.
Reply
User
فضاسازان

 
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری فلوچارت انبارداری فرآیند انبارداری انبار قفسه بندی انبار قفسه بندی انبار خانه انبارگردانی قفسه بندی قفسه بندی نیم طبقه بالکن قفسه بندی انباری ویژگی قفسه بندی نیم طبقه قفسه بندی پیچ و مهره خصوصیات قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین قفسه بندی وسط فروشگاهی اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی قیمت قفسه وسط فروشگاه سفارش قفسه وسط فروشگاه قفسه بندی فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا انواع قفسه بندی خود ایستا قفسه بندی ویترین قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی پیشخوان و ویترین مزایای قفسه بندی ویترین مزایای قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی یک طرفه قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قابلیت قفسه بندی یک طرفه استاندارد قفسه بندی یک طرفه مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قفسه لنبار سازماندهی قفسه بندی انبار مزایای قفسه بندی انبار انبار و انبارداری چیدمان وسایل در قفسه انبار روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار کاربرد قفسه پالت راک اجزای تشکیل دهنده قفسه پالت راک استفاده از قفسه پالت راک خرید قفسه پالت راک قیمت قفسه پالت راک انبار چیست انباردار کیست وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار وظایف انباردار مسئولیت های انباردار عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار قفسه بندی در انبار منازل بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل قفسه بندی چیست سیستم قفسه بندی در انبار منازل آموزش روش انبارداری انواع انبارداری انبارداری مدرن و قدیمی مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن فرآیند کلی در انبارداری تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن قفسه انبار قفسه بندی سوپرمارکتی سیستم قفسه بندی انبار قفسه قفسه بندی راک انواع قفسه بندی انبار خرید انواع قفسه بندی ویروس کرونا covid19 Corona Virus کووید 19 قفسه بندی محیط اداری بهداشت در انبار قفسه بندی پایه دار قفسه بندی پانل راک پالت راک قفسه بندی کتابخانه قفسه بندی صنعتی قفسه بندی پالت راک
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.