Fa En

انبار و انبار داری کالاهای فروشگاهی چگونه است

25 تیر ، 1398
فضاسازان امین

آشنایی با اصول انبارداری فروشگاهی 

انبارداری کالاهای فروشگاهی اصولی دارد که رعایت این اصول در عرضه کالایی با کیفیت به مشتری نقش مهمی دارد. اما انبار چیست و چرا برخی کالاها لازم است انبار شود؟ انبار به فضایی سربسته و یا باز اما محدود گفته می شود که می توان در این فضا یا محل انواع فراورده های مختلف و نمونه های متعددی از کالاهای بازرگانی و صنعتی و مواد اولیه را براساس یکی از ویژگی های سیستم طبقه بندی و تنظیم نمود. کالاهای فروشگاهی که عمدتا نیاز مردم یک جامعه را تامین می کنند باید همواره در دسترس باشند این کالاها متعدد و مختلف هستند و همین دلیل است که محل هایی برای نگهداری کالا مورد نیاز است.

انبارداری کالاهای فروشگاهی

انبارداری کالاهای فروشگاهی یا انبارداری فروشگاه اینترنتی به نگهداری اقلام مختلف(که در فروشگاه ها عرضه می شود) گفته می شود. این انبارها می تواند سرپوشیده باشد که اغلب این موارد برای مواد خاصی که حساسیت های متعددی دارد مورد استفاده قرار می گیرد. انبار سرپوشیده که از چهار طرف باز است و برای اقلام فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد که لازم است تنها اجناس از نور و باران و برف محافظت شود. این انبار فاقد حفاظ در اطراف می باشد. انبار باز که به صورت محوطه ایست و اجناسی که در اثر باران و برف و آفتاب خاصیت اولیه خود را از دست نمی دهند با رعایت اصول انبارداری در آن نگهداری می شوند. سیستم قرار گرفتن جنس در انبار و ایجاد روش ها و اعمال مدیریت کنترل موثر، از زمان دریافت تا لحظه تحویل جنس به مشتری را انبار کردن یا انبارداری می گویند. با این شیوه، حفظ و نگهداری و برنامه ریزی و مراقبت از موجودی هر قلم کالای ضروری در حد مطلوب صورت می گیرد. یکی از نکات مهمی که باید بدایند، آشنایی با اصول انبارداری مواد غذایی می باشد. انبارداری مواد غذایی باید با رعایت نکات مهمی انجام شود. همچنین قفسه بندی انبار مواد غذایی نیز مخصوص می باشد. 

 انبارداری کالاهای فروشگاهی

لزوم انبارداری کالاهای فروشگاهی

به عنوان یک فروشنده (خرده فروش و یا عمده فروش) باید یک محصول ماندگار و مرغوب برای حل مشکلات و نیازهای مشتریان ارائه دهید این مورد، موضوع مهمی است که نباید نادیده گرفته شود، پیدا کردن مکانی مناسب برای نگهداری و حفظ محصولات و کنترل موجودی و تامین محصول، طی فرایندی خاص در پرسه ای صورت می پذیرد. تمام فروشنده ها لازم است کالاها و مواد را برای دسترسی بهتر انبار کنند این شامل کارخانه، مغازه مواد غذایی و کسب و کارهای کشاورزی می شود. خود مغازه داری دارای اصول مغازه داری مربوط به خود می باشد که باید رعایت شود. ضرورت انبارداری کالاهای فروشگاهی به منظور حفظ سلامت و ایمنی افراد با انبار مناسب به کاهش آلودگی و تلفات غیر ضروری و کنترل هزینه ها کمک می کند. مسلما اصلی ترین موضوع در انبارداری کالا بر می گردد به مکان مناسب، استفاده از قفسه فلزی و قفسه بندی که می تواند نقش موثری در حفظ و سلامت کالاها دارد. مطلب مهم در نگهداری و انبار کالاهای فروشگاهی استفاده از تجهیزات حفاظتی از کالا است. پالت ها و قفسه ها باید مقاوم باشند و سیستم طبقه بندی برای ذخیره و انبار کالا مناسب باشد. مواد فروشگاهی در دسته بندی های مختلف (مواد خوراکی؛ مواد شوینده، مواد خطرناک و...) طبقه بندی می شوند که با توجه به این موضوع شرایط انبار کالا متفاوت خواهد بود.

 انبارداری فروشگاه اینترنتی

انبارداری کالاهای فروشگاهی چگونه است

انبار کالاهای فروشگاهی با توجه به نوع کالا و نحوه مراقبت از آن صورت می گیرد. در بحث مواد غذایی و مواد شیمیایی که عمده ترین محصولات فروشگاهی هستند و با سلامت افراد سروکار دارند به بیان مواردی می پردازیم. برای مواد شیمیایی باید به شیوه ای عمل کنید که ذخیره این مواد به حداقل برسد و مواد نشت نکند و اقدامات احتیاطی لازم هنگام جابجایی کالا را داشته باشند. این مواد باید از مواد خوراکی و مواد بهداشتی در طبقه مجزایی قرار گیرد. از آنجایی که انبار کالاهای فروشگاهی با توجه به زمان و طول مدت انبار کالا متفاوت است، باید شرایط به گونه ای فراهم باشد که کیفیت کالا حفظ شود. به عنوان نمونه کالاها و مواد خوراکی فروشگاهی که نیاز دارند برای حفظ سلامت و کیفیت در دمای خاصی نگهداری شوند برای آن ها انبارهایی با سیستم تهویه و قابل تنظیم دمای محیط حفظ و نگهداری شوند. همچنین باید از انبار بیشتر مواد بیش از ظرفیت انبار خودداری نمایید. 

نکات مهم در فروش انبار فروشگاهی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC