Fa En

سیستم های انبار داری و مدیریت انبار چه کاربردی دارند

1398/04/25 | تعداد نظرات :0 |
فضاسازان امین
|
مقالات

یکی از مهمترین علت ها برای موفقیت و رونق گرفتن کسب و کار داشتن اطلاعات کاملی از کالا و اجناس درون انبار می باشد. امروزه سیستم های انبارداری این امکان را فراهم آورده تا به طور لحظه ای بر اجناس موجود در انبار مدیریت شده و خدمت رسانی به مشتریان افزایش یابد. با روی کار آمدن سیستم های انبارداری تمامی مشکلات نظارت سنتی و دستی از بین خواهد رفت.

سیستم های انبارداری چیست؟

سیستمی که بتواند به درستی کلیه فرآیندهای یک انبار را در حد ایده آلی سازماندهی نماید سیستم انبارداری گفته می شود. به طور کلی فرآیندهای موجود در یک انبار موجودی کالاها، نگهداری و همچنین تحویل کالا مربوط به سیستم انبارداری می شود که این سیستم های انبارداری قادر هستند به سه طریق سیستم انبارداری به کمک نرم افزارهای انبارداری، انبارداری با اکسل و انبارداری دستی انجام گیرند. مهمترین اصول در هر یک از این سیستم ها دریافت کالا، نگهداری و میزان موجودی کالا و البته تحویل کالا می باشد که لازم است به گونه ای باشند که در زمان و هزینه تا حد امکان صرفه جویی به عمل آورند. در واقع در هر سازمانی از زمان تحویل کالا و بارگیری آن و همچنین نگهداری کالا در مدت زمان مختلفی تا مورد استفاده قرار گرفتن کالا سیستم انبارداری گفته می شود. از جمله فعالیت های مرتبط به سیستم های انبارداری حسابداری انبار بوده که با استفاده از نرم افزارهای یکپارچه در سیستم های انبارداری می توانند سرعت چشم گیری را در انجام عملیات انبارداری داشته باشند.

انبارداری

مراحل سیستم های انبارداری

اولین مرحله ی سیستم انبارداری قرار گرفتن کالا و اجناس درون انبار می باشد. دومین مرحله کنترل زمان در انبار می باشد که این کنترل می بایست از زمان دریافت کالا تا مرحله ی تحویل کالا به درستی انجام شود. البته در زمانی که پیش آمدهایی مانند اجاره انبار اتفاق بیفتد و یا در برخی از صنایع لازم باشد تا از اصول انبارداری مانند fifoو lifo استفاده شود، در چنین مواقعی نیاز به کاربرد بیشتری از نرم افزارهای انبارداری می باشد. مهمترین عملکرد در هر بنگاه اقتصادی بخش انبارداری آن می باشد که امروزه استفاده و کاربرد فراوان از انواع نرم افزارهای انبارداری انجام این عملکرد را برای هر سازمان و هر صنعتی سهولت بخشیده است.

انبار داری

سیستم های انبارداری و مدیرت انبار چه کاربردی دارد؟

مدیریت انبار فعالیت های مختلفی را شامل می شود که لازم است تا زمان بندی و برنامه ریزی ورود کالا و خروج کالا را ساماندهی کرده و کلیه فعالیت ها را تحت نظارت خود قرار دهد. از جمله وظایف مهم مدیرت انبار، توسعه دادن به تجهیزات درون انبار و بهترین بهره برداری از فضای دورن انبارها می باشد. اداره کردن منابع انسانی و میزان تجهیزات درون انبار از دیگر کابردهای مدیریت انبار می باشد. در انجام این سمت لازم است تا کلیه عملکردهای منابع انبار مدیریت شده و معیارهای ارزیابی در عملکردهای انبار به درستی تعریف شوند. در مدیریت انبار می بایست مدیریت هزینه ی انبار و مدیریت درآمد وجود داشته باشد. بهترین سیستم های انبارداری به گونه ای طرح ریزی شده اند که:

  • کالا را در 3 سطح مختلف یعنی نام کالا، اصلی و فرعی معرفی نمایند.
  • تغییر قیمت سطح کالا ها را به صورت درصدی و ریالی شامل شود.
  • این توانایی را دارد تا کد و بارکد، قیمت و البته کلیه مشخصات کالا را بر روی هر کالایی چاپ نماید.
  • حداکثر موجودی انبار و همچنین حداقل میزان کالا در انبار را کنترل کرده و نقطه ی سفارش را تعیین نماید.
  • کلیه تصمیمات را در انبار اعمال کرده و انبارگردانی  را در صورت مغایرت ها به درستی انجام دهد.
  • برای هر کالایی بتواند ۱۰ قیمت فروش را معرفی نماید.
  • کاردکس کالا و گردش اجناس به خوبی گزارش داده شود.
  • کارهای خدماتی را به خوبی تعریف نماید.

در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی نرم افزارهای کارآمدی برای سیستم انبارداری طراحی شده که موجودی کالا، ثبت عملیات و سایر فرآیندهای مورد محاسبه و البته مدیریت انبار را به سادگی در کمترین زمان ممکن و همچنین صرف کمترین هزینه ها برای هر سازمان و صنعتی امکان پذیر ساخته است.

انبار داری در انبار

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری فلوچارت انبارداری فرآیند انبارداری انبار قفسه بندی انبار قفسه بندی انبار خانه انبارگردانی قفسه بندی قفسه بندی نیم طبقه بالکن قفسه بندی انباری ویژگی قفسه بندی نیم طبقه قفسه بندی پیچ و مهره خصوصیات قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین قفسه بندی وسط فروشگاهی اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی قیمت قفسه وسط فروشگاه سفارش قفسه وسط فروشگاه قفسه بندی فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا انواع قفسه بندی خود ایستا قفسه بندی ویترین قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی پیشخوان و ویترین مزایای قفسه بندی ویترین مزایای قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی یک طرفه قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قابلیت قفسه بندی یک طرفه استاندارد قفسه بندی یک طرفه مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قفسه لنبار سازماندهی قفسه بندی انبار مزایای قفسه بندی انبار انبار و انبارداری چیدمان وسایل در قفسه انبار روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار کاربرد قفسه پالت راک اجزای تشکیل دهنده قفسه پالت راک استفاده از قفسه پالت راک خرید قفسه پالت راک قیمت قفسه پالت راک انبار چیست انباردار کیست وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار وظایف انباردار مسئولیت های انباردار عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار قفسه بندی در انبار منازل بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل قفسه بندی چیست سیستم قفسه بندی در انبار منازل آموزش روش انبارداری انواع انبارداری انبارداری مدرن و قدیمی مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن فرآیند کلی در انبارداری تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن قفسه انبار قفسه بندی سوپرمارکتی سیستم قفسه بندی انبار قفسه قفسه بندی راک انواع قفسه بندی انبار خرید انواع قفسه بندی ویروس کرونا covid19 Corona Virus کووید 19 قفسه بندی محیط اداری بهداشت در انبار قفسه بندی پایه دار قفسه بندی پانل راک پالت راک قفسه بندی کتابخانه قفسه بندی صنعتی قفسه بندی پالت راک
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.