Fa En

انبار داری و اصول اولیه انبارداری

1398/04/25 | تعداد نظرات :0 |
فضاسازان امین
|
مقالات

انبارداری یکی از مشاغل مهم اقتصادی است که در حوزه های مختلف و به صورت گسترده انجام می شود. آشنایی با اصول اولیه انبارداری نقش بسیار زیادی در جهت موفقیت در این حوزه دارد. از اصول اولیه انبارداری می توان به تعیین محل نگهداری اجناس، چیدمان و طبقه بندی تخصصی کالا، استفاده از تجهیزات و جابجایی استاندارد و همچنین تامین امنیت انبار و کالاهای موجود در آن اشاره کرد.

انبارداری و اهمیت آن در اقتصاد

یکی از فعالیت های تجاری مهم و سودآور که به صورت حرفه ای و همچنین توسط گروه های تخصصی انجام می گیرد، انبارداری می باشد. انبارداری نقش قابل توجهی در تامین مایحتاج اقشار مختلف جامعه در طول سال داشته و از نظر اقتصادی نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. هدف از انبارداری نگهداری انواع کالا از قبیل مواد اولیه خام و تولیدات مختلف و در دسترس قرار دادن آن در زمان نیاز است. انبارداری شامل مراحل مختلفی از قبیل دریافت کالا، نگهداری و تحویل آن می باشد که بر اساس اصول و دستورالعمل های کاملا تخصصی انجام می گیرد.

اصول اولیه انبارداری

همانطور که می دانید هر کار اقتصادی از جمله انبارداری نیازمند رعایت قوانین و اصول مختلف می باشد. پس قبل از اقدام به فعالیت در این حوزه باید اطلاعات لازم در حوزه نحوه انبارداری و اصول و قواعد آن را از منابع معتبر به دست آورد. با کسب اطلاع در زمینه اصول اولیه انبارداری می توان به بهترین نحو این فعالیت اقتصادی پر بازده را مدیریت نمود.

مشخص کردن محل نگهداری و انبار کردن انواع کالا

در یک انبار استاندارد با توجه به کارکردهای مختلفی که دارد می توان انواع کالا را برای مدت زمان طولانی یا کوتاه نگهداری نمود. مهمترین اصول اولیه انبارداری برنامه ریزی و مشخص نمودن جای نگهداری انواع کالا می باشد. محل نگهداری انواع کالا باید بر اساس نوع کالا، نحوه نگهداری و میزان جای مورد نیاز برای چینش تعیین گردد. نکته مهم در تعیین مکان کالا سهولت دسترسی و نیز کاهش زمان تحویل می باشد.

قفسه بندی انبار کالا

چیدمان و طبقه بندی اصولی کالا

از جمله نکات و اصولی که در انبارداری انواع کالا باید مد نظر قرار داد، چینش منظم کالا و طبقه بندی استاندارد آنها می باشد. برای مثال موادی که به صورت روزانه نیاز به جابجایی دارند باید در نزدیکترین مکان جهت جابجایی نگهداری شوند. بر اساس اصول انبارداری مواد مشابه بهتر است که در کنار یکدیگر قرار گیرند تا دسترس به آنها آسان باشد. برای سهولت دسترسی به انواع کالا باید بخش های مختلف انبار شماره گذاری شود. از دیگر نکات مهم در طبقه بندی و چیدمان انواع کالا توجه به وزن کالا و نیز نحوه حمل و نقل آنها می باشد. استفاده از تجهیزات جابجایی مناسب نقش مهمی در بهبود کیفیت کار انبارداری دارد.

قرار دادن برچسب شناسایی بر روی انواع کالا

یکی از نکات مهمی که در انبارداری باید مد نظر قرارداد مدیریت ورود و خروج کالا است. یک انباردار باید اطلاعات کامل و جامع و همچنین به روز در مورد ورود و خروج کالا و میزان موجودی را در اختیار داشته باشد. بدین منظور از کارت ها یا برچسب های شناسایی و یا کارت انبار استفاده شده و این کارت ها بر روی کالا یا قفسه و محل نگهداری کالا قرار داده می شود. از این طریق می توان به راحتی ورود و خروج انواع کالا را مدیریت کرد و اطلاعات را در مورد موجودی انبار به روز رسانی نمود.

قفسه بندی انبار

تامین امنیت انبار و کالاهای موجود در آن

در بین اصول اولیه انبارداری بحث تامین امنیت انبار و نیز حفاظت کامل از کالاها اهمیت زیادی دارد. در یک انبار نگهداری کالا انواع مواد اولیه خام و تجهیزات مختلف نگهداری می شود که باید از آنها در برابر انواع خطرات از جمله تغییرات دمایی محافظت نمود. از دیگر نکات مهم حفظ امنیت انبار در مقابل عواملی مانند سرقت می باشد. بنابراین استفاده از تجهیزات امنیتی پیشرفته و کارآمد جهت حفاظت از کالاهای موجود در انبار از اصول اولیه مهم در انبارداری محسوب می شود.

قفسه بندی خودکار

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری فلوچارت انبارداری فرآیند انبارداری انبار قفسه بندی انبار قفسه بندی انبار خانه انبارگردانی قفسه بندی قفسه بندی نیم طبقه بالکن قفسه بندی انباری ویژگی قفسه بندی نیم طبقه قفسه بندی پیچ و مهره خصوصیات قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک قفسه بندی پیچ و مهره ای قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین قفسه بندی وسط فروشگاهی اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی قیمت قفسه وسط فروشگاه سفارش قفسه وسط فروشگاه قفسه بندی فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا انواع قفسه بندی خود ایستا قفسه بندی ویترین قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی پیشخوان و ویترین مزایای قفسه بندی ویترین مزایای قفسه بندی پیشخوان قفسه بندی یک طرفه قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قابلیت قفسه بندی یک طرفه استاندارد قفسه بندی یک طرفه مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه قفسه لنبار سازماندهی قفسه بندی انبار مزایای قفسه بندی انبار انبار و انبارداری چیدمان وسایل در قفسه انبار روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار کاربرد قفسه پالت راک اجزای تشکیل دهنده قفسه پالت راک استفاده از قفسه پالت راک خرید قفسه پالت راک قیمت قفسه پالت راک انبار چیست انباردار کیست وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار وظایف انباردار مسئولیت های انباردار عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار قفسه بندی در انبار منازل بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل قفسه بندی چیست سیستم قفسه بندی در انبار منازل آموزش روش انبارداری نکات مربوط به انبارداری بهترین آموزش روش انبارداری انواع انبارداری انبارداری مدرن و قدیمی مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن فرآیند کلی در انبارداری تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن قفسه انبار قفسه بندی سوپرمارکتی سیستم قفسه بندی انبار قفسه قفسه بندی راک انواع قفسه بندی انبار خرید انواع قفسه بندی ویروس کرونا covid19 Corona Virus کووید 19 قفسه بندی محیط اداری بهداشت در انبار قفسه بندی پایه دار قفسه بندی پانل راک پالت راک
جهت ثبت درخواست خود برای فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.