Fa En

چگونه سیستم قفسه بندی مناسب برای انبار را انتخاب کنیم؟

12 مهر ، 1399
فضاسازان امین

راهنمای انتخاب سیستم مناسب قفسه بندی انبار

سیستم قفسه بندی می تواند انبار یا مرکز توزیع را  بهبود ببخشد و یا بلامصرف کند. حتی اگر قصد دارید برخی از تغییرات را انجام دهید و فضای مورد نیاز را در یک مرکز موجود پیدا کنید، قبل از انتخاب یک سیستم قفسه سازی، باید محدودیت های فیزیکی و نیازهای عملیاتی منحصر به فرد را در نظر بگیرید. حداکثر سازی فضای ذخیره سازی در انبار شما یک کار مهم برای به دست آوردن انعطاف پذیری جهت مرتفع کردن نیازهای مختلف در آینده است. کارایی طرح قفسه بندی می تواند دسترسی و موجودی سریع  کالا را به ارمغان آورد.
درسیستم های قفسه بندی صنعتی استفاده مناسب از فضای موجود با ذخیره سازی عمودی اتفاق می افتد و دسترسی فوری نیروی انسانی برای ارائه پاسخ سریع و خدمات به مشتری به وجود می آید. حتی زمانی که کسب و کار قوی است، یک انبار می تواند به علت اضافه وزن و یا موجودی، آهسته حرکت کند. نیاز به ذخیره محصول در راهروها، اسکله ها و یا سایر فضاهای نامناسب در انبار می تواند مسدود کننده خدمات کارآمد باشد و همچنین مسدود کردن دید و دسترسی به آن می تواند مسائل مربوط به ایمنی را ایجاد کند. ایجاد یک طراحی جدید برای قفسه های ذخیره سازی صنعتی، سرمایه گذاری در بازده مداوم انبار شما است. هنگامی که انبار شما به خوبی سازماندهی شده است، شما همچنین قادر خواهید بود به سرعت نیازمندی های جدید را پاسخ گو باشید.
یک طرح قفسه سازی مناسب و بهینه، سیستم قفسه بندی مناسب انبار برای پاسخ دادن به نیازهای سازمان به صورت تخصصی در بر خواهد گرفت. حال برای انتخاب طرح و نوع قفسه بندی مناسب انبار خود باید عواملی را در نظر گرفت که در ادامه به آن می پردازیم.

سیستم مناسب قفسه بندی انبار سیستم مناسب قفسه بندی انبار

چه نکاتی را در انتخاب قفسه بندی در نظر بگیرید؟

۱. چگالی ذخیره سازی را در نظر بگیرید: با تجزیه و تحلیل حجم ذخیره سازی ، می توانید فرصت های ذخیره سازی عمیق را شناسایی کنید. ذخیره سازی عمیق خطی ، می تواند به طور چشمگیری افزایش استفاده از مکعب فضای یک انبار را حاصل کند.
۲. شرایط انتخاب و دسترسی به اقلام: دسترسی با اقلام باید در اهمیت بالایی قرار گیرد به این صورت که اگر امکان انتخاب کالا به صورت مداوم و سریع است برای این نوع از کالا نمی توان از قفسه بندی عمیق استفاده کرد. هزینه های ناشی برای دسترسب به اقلام باید در نظر گرفته شود.
۳. FIFO یا LIFO هستید؟ قبل از انتخاب یک جایگزین قفسه بندی عمیق، نیازهای خود را درک کنید. اگر شما نیاز به FIFO (بارگذاری اول، خروج اول)، قفسه جریان پالت را در نظر بگیرید. شما می توانید از سایر گزینه های ذخیره سازی عمیق در محیط FIFO تحت شرایط مناسب استفاده کنید. اما به دقت انتخاب های خود را ارزیابی کنید، زیرا بارهای دفن شده ممکن است به طور قابل ملاحظه ای باعث افزایش هزینه های کار شما گردد.
۴. درک عمیقی از نوع سفارش های کالا از انبار: سفارشات شما چطور ثبت می شوند؟ آیا شما در ابتدا پالت ها، موارد یا قطعات را انتخاب می کنید؟ آیا شما از انبوه برای برداشتن یک منطقه انتخابی رو به جلو استفاده می کنید؟ پاسخ ها می توانند تاثیر قابل توجهی بر روی قفسه ای که انتخاب می کنید و نحوه پیکربندی آن داشته باشد.
۵. دسترسی به بالابر را در نظر بگیرید: انتخاب کامیون بالابر مهم است، به ویژه اگر از ذخیره سازی تخصصی مانند درایو، و یا قفسه های دوقلو استفاده کنید. با استفاده از سیستم های قفسه های انتخاب شده، حداقل 6 تا 12 اینچ به زاویه ی "راست زاویه ی" نیازهای راه اندازی شده توسط سازنده کامیون اضافه کنید. این به کاهش آسیب به محصول و قفسه ها کمک می کند، همچنین باعث افزایش بهره وری و ایجاد یک محیط کار ایمن تر می شود.
۶. پوشش قفسه ها : تغییرات پالت یک شیوه زندگی است. محل قرار گیری کالا می تواند ایمنی هر دو راننده و محصول را تحت تاثیر قرار دهد. شما ممکن است نیاز به قطعات جانبی اضافی (پشتیبانی از پالت، کفپوش) برای کاهش مشکلات مربوط به نوع پالت ناسازگار داشته باشید.
۷. مناطق زلزله خیز را را شناسایی کنید:  قبل از طراحی و نصب هر ساختار دندانه دار، اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی و منطقه زلزله خیز را مد نظر قراردهید. اگر در مکان زلزله خیز هستید که در معرض خطر قرار گرفته اید، الزامات مهندسی دقیق تر را برای تمام سازه های قفسه بندی را در نظر بگیرید.
۸. نورانبار: افزایش دقت، کاهش خسارت و بهبود محیط کار، همه عواملی هستند که هنگام انعکاس نور انبار مورد توجه قرار می گیرند.
۹. محیط موجود در انبار شما تأثیری بر نوع و هزینه قفسه بندی انتخاب شما دارد. شرایط آب و هوایی انبار، نیازهای شستشو، مقررات موجود در کشور و سایر نیازهای مربوط به دسترسی محصول را در نظر بگیرید.
۱۰. ظرفیت: سنگین وزن ترین وزن های پالت را در نظر بگیرید. سنگین وزن ترین کالایی که ممکن است وجود داشته باشد مد نظر قرار دهید (بله، استثنا هم وجود دارد) این امر باعث انعطاف پذیری و ایمنی در سیستم ذخیره سازی شما خواهد شد.

نکات مهم در انتخاب قفسه بندی نحوه قفسه بندی انبار

برای استعلام قیمت قفسه فلزی می توانید با تیم فضاسازان امین تماس حاصل فرمایید ما با ارائه بهترین خدمت در کنار شما همراهان گرامی می باشیم. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC