Fa En

چگونه سیستم قفسه بندی مناسب برای انبار را انتخاب کنیم؟

1397/09/20 | تعداد نظرات :0 |
فضاسازان امین
|
مقالات

راهنمای انتخاب سیستم مناسب قفسه بندی انبار

سیستم قفسه بندی می تواند انبار یا مرکز توزیع را  بهبود ببخشد و یا بلامصرف کند. حتی اگر قصد دارید برخی از تغییرات را انجام دهید و فضای مورد نیاز را در یک مرکز موجود پیدا کنید، قبل از انتخاب یک سیستم قفسه سازی، باید محدودیت های فیزیکی و نیازهای عملیاتی منحصر به فرد را در نظر بگیرید. حداکثر سازی فضای ذخیره سازی در انبار شما یک کار مهم برای به دست آوردن انعطاف پذیری جهت مرتفع کردن نیازهای مختلف در آینده است. کارایی طرح قفسه بندی می تواند دسترسی و موجودی سریع  کالا را به ارمغان آورد.
درسیستم های قفسه بندی صنعتی استفاده مناسب از فضای موجود با ذخیره سازی عمودی اتفاق می افتد و دسترسی فوری نیروی انسانی برای ارائه پاسخ سریع و خدمات به مشتری به وجود می آید. حتی زمانی که کسب و کار قوی است، یک انبار می تواند به علت اضافه وزن و یا موجودی، آهسته حرکت کند. نیاز به ذخیره محصول در راهروها، اسکله ها و یا سایر فضاهای نامناسب در انبار می تواند مسدود کننده خدمات کارآمد باشد و همچنین مسدود کردن دید و دسترسی به آن می تواند مسائل مربوط به ایمنی را ایجاد کند. ایجاد یک طراحی جدید برای قفسه های ذخیره سازی صنعتی، سرمایه گذاری در بازده مداوم انبار شما است. هنگامی که انبار شما به خوبی سازماندهی شده است، شما همچنین قادر خواهید بود به سرعت نیازمندی های جدید را پاسخ گو باشید.
یک طرح قفسه سازی مناسب و بهینه، سیستم قفسه بندی مناسب انبار برای پاسخ دادن به نیازهای سازمان به صورت تخصصی در بر خواهد گرفت. حال برای انتخاب طرح و نوع قفسه بندی مناسب انبار خود باید عواملی را در نظر گرفت که در ادامه به آن می پردازیم.

سیستم مناسب قفسه بندی انبار سیستم مناسب قفسه بندی انبار

چه نکاتی را در انتخاب قفسه بندی در نظر بگیرید؟

۱. چگالی ذخیره سازی را در نظر بگیرید: با تجزیه و تحلیل حجم ذخیره سازی ، می توانید فرصت های ذخیره سازی عمیق را شناسایی کنید. ذخیره سازی عمیق خطی ، می تواند به طور چشمگیری افزایش استفاده از مکعب فضای یک انبار را حاصل کند.
۲. شرایط انتخاب و دسترسی به اقلام: دسترسی با اقلام باید در اهمیت بالایی قرار گیرد به این صورت که اگر امکان انتخاب کالا به صورت مداوم و سریع است برای این نوع از کالا نمی توان از قفسه بندی عمیق استفاده کرد. هزینه های ناشی برای دسترسب به اقلام باید در نظر گرفته شود.
۳. FIFO یا LIFO هستید؟ قبل از انتخاب یک جایگزین قفسه بندی عمیق، نیازهای خود را درک کنید. اگر شما نیاز به FIFO (بارگذاری اول، خروج اول)، قفسه جریان پالت را در نظر بگیرید. شما می توانید از سایر گزینه های ذخیره سازی عمیق در محیط FIFO تحت شرایط مناسب استفاده کنید. اما به دقت انتخاب های خود را ارزیابی کنید، زیرا بارهای دفن شده ممکن است به طور قابل ملاحظه ای باعث افزایش هزینه های کار شما گردد.
۴. درک عمیقی از نوع سفارش های کالا از انبار: سفارشات شما چطور ثبت می شوند؟ آیا شما در ابتدا پالت ها، موارد یا قطعات را انتخاب می کنید؟ آیا شما از انبوه برای برداشتن یک منطقه انتخابی رو به جلو استفاده می کنید؟ پاسخ ها می توانند تاثیر قابل توجهی بر روی قفسه ای که انتخاب می کنید و نحوه پیکربندی آن داشته باشد.
۵. دسترسی به بالابر را در نظر بگیرید: انتخاب کامیون بالابر مهم است، به ویژه اگر از ذخیره سازی تخصصی مانند درایو، و یا قفسه های دوقلو استفاده کنید. با استفاده از سیستم های قفسه های انتخاب شده، حداقل 6 تا 12 اینچ به زاویه ی "راست زاویه ی" نیازهای راه اندازی شده توسط سازنده کامیون اضافه کنید. این به کاهش آسیب به محصول و قفسه ها کمک می کند، همچنین باعث افزایش بهره وری و ایجاد یک محیط کار ایمن تر می شود.
۶. پوشش قفسه ها : تغییرات پالت یک شیوه زندگی است. محل قرار گیری کالا می تواند ایمنی هر دو راننده و محصول را تحت تاثیر قرار دهد. شما ممکن است نیاز به قطعات جانبی اضافی (پشتیبانی از پالت، کفپوش) برای کاهش مشکلات مربوط به نوع پالت ناسازگار داشته باشید.
۷. مناطق زلزله خیز را را شناسایی کنید:  قبل از طراحی و نصب هر ساختار دندانه دار، اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی و منطقه زلزله خیز را مد نظر قراردهید. اگر در مکان زلزله خیز هستید که در معرض خطر قرار گرفته اید، الزامات مهندسی دقیق تر را برای تمام سازه های قفسه بندی را در نظر بگیرید.
۸. نورانبار: افزایش دقت، کاهش خسارت و بهبود محیط کار، همه عواملی هستند که هنگام انعکاس نور انبار مورد توجه قرار می گیرند.
۹. محیط موجود در انبار شما تأثیری بر نوع و هزینه قفسه بندی انتخاب شما دارد. شرایط آب و هوایی انبار، نیازهای شستشو، مقررات موجود در کشور و سایر نیازهای مربوط به دسترسی محصول را در نظر بگیرید.
۱۰. ظرفیت: سنگین وزن ترین وزن های پالت را در نظر بگیرید. سنگین وزن ترین کالایی که ممکن است وجود داشته باشد مد نظر قرار دهید (بله، استثنا هم وجود دارد) این امر باعث انعطاف پذیری و ایمنی در سیستم ذخیره سازی شما خواهد شد.

نکات مهم در انتخاب قفسه بندی نحوه قفسه بندی انبار

برای استعلام قیمت قفسه فلزی می توانید با تیم فضاسازان امین تماس حاصل فرمایید ما با ارائه بهترین خدمت در کنار شما همراهان گرامی می باشیم. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
انبارداری
فلوچارت انبارداری
فرآیند انبارداری
انبار
قفسه بندی انبار
قفسه بندی انبار خانه
انبارگردانی
قفسه بندی
قفسه بندی نیم طبقه بالکن
قفسه بندی انباری
قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک
قفسه بندی پیچ و مهره ای
قفسه بندی پیچ مهره ای سنگین
قفسه بندی وسط فروشگاهی
اهمیت استفاده از قفسه بندی وسط فروشگاهی
قیمت قفسه وسط فروشگاه
سفارش قفسه وسط فروشگاه
قفسه بندی فروشگاهی
قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
دلایل اهمیت قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
مزایای قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
نحوه نصب قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا
انواع قفسه بندی خود ایستا
قفسه بندی ویترین
قفسه بندی پیشخوان
قفسه بندی پیشخوان و ویترین
مزایای قفسه بندی ویترین
مزایای قفسه بندی پیشخوان
قفسه بندی یک طرفه
قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی
قابلیت قفسه بندی یک طرفه
استاندارد قفسه بندی یک طرفه
مزایای قفسه بندی یک طرفه فروشگاهی
قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
مزایای قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
قیمت قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه
قفسه لنبار
سازماندهی قفسه بندی انبار
مزایای قفسه بندی انبار
انبار و انبارداری
چیدمان وسایل در قفسه انبار
روش های چیدمان وسایل در قفسه انبار
بهترین روش چیدمان وسایل در قفسه انبار
کاربرد قفسه پالت راک
استفاده از قفسه پالت راک
خرید قفسه پالت راک
قیمت قفسه پالت راک
انبار چیست
انباردار کیست
وضایف انباردار در بربر قفسه های انبار
وظایف انباردار
مسئولیت های انباردار
عوامل ایجاد خسارت به قفسه های انبار
عواقب ایجاد خسارت به قفسه های انبار
قفسه بندی در انبار منازل
بهترین جنس قفسه بندی در انبار منازل
قفسه بندی چیست
سیستم قفسه بندی در انبار منازل
آموزش روش انبارداری
انواع انبارداری
انبارداری مدرن و قدیمی
مقایسه انبارداری قدیمی با مدرن
فرآیند کلی در انبارداری
تفاوت انبارداری قدیمی و مدرن
قفسه انبار
قفسه بندی سوپرمارکتی
سیستم قفسه بندی انبار
قفسه بندی راک
انواع قفسه بندی انبار
خرید انواع قفسه بندی
ویروس کرونا
covid19
Corona Virus
کووید 19
قفسه بندی محیط اداری
بهداشت در انبار
قفسه بندی پایه دار
قفسه بندی پانل راک
قفسه بندی کتابخانه
قفسه بندی صنعتی
قفسه بندی پالت راک
باکس پلاستیکی
چنگک فروشگاهی
انبار فروشگاهی
مشخصات فنی نیم طبقه پیش ساخته (مزنین)
نیم طبقه پیش ساخته
مزنین
پالت بشکه
قفسه فلزی
جک پالت
پالت
نیم طبقه راک
قفسه بندی کانتی لور( بازویی )
قفسه بندی خود تغذیه با کاست خشابی
پالت ، باکس پالت ، پالت بشکه
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.